Augintinis turi blusų ? Ženklai, kurie leis tai įtarti

Augintinis turi blusų? Ženklai, kurie leis tai įtarti

Daugiau nei 2500 skirtingų blusų rūšių egzistuoja visame pasaulyje, tačiau viena ir vienintelė dominuoja, kuri užpuola kates bei šunis. Tai - Ctenocephalides felis. Kitaip ji dar vadinama - kačių blusa. 

Taip, tai tiesa - jei jūsų šuo turi blusų, gali būti, jog jos yra kačių blusos. 

Kiekvienas augintinio šeimininkas turėtų žinoti ženklus, kurie signalizuoja, jog gyvūnas turi blusų. 

Jis visada kasosi. Net jei nepastebite šių mažųjų gyvūnėlių, jei jūsų šuo/katė kasosi, kanda sau į kailį, gali būti, jog kaltos yra blusos. Blusos, kąsdamos į gyvūną, sukelia ne tik trumpą skausmą, bet taip pat išskiria sekretą, kuris sukelia niežulį. 

Jus galite jas matyti. Suaugusios blusos yra pakankamai didelės, jog galėtumėte jas pamatyti plika akimi. Jos yra raudonai rudos bei labai plonos. Sunku pamatyti, kaip jos atrodo be mikroskopo, tačiau jos turi dideles juodas kojas. Jos gali šokinėti itin aukštai. Tad, jei pamatėte 1 suaugusią blusą ant augintinio kailio, gali būti jog yra kailyje dar šimtai nebrandžių blusų. 

Jūs galite matyti, ką jos palieka. Tai dar vadinama „blusų šiukšlėmis”, o jos atrodo lyg pipirai. Jas galite matyti ant gyvūnų odos, patalynės, kilimo, kėdės. 

Blusos taip pat deda kiaušinius (mažus, ovalius) visoje aplinkoje, kurioje jos egzistuoja - ant patalynės, šuns guolyje, ant kilimo. Taip pat galite pamatyti ir blusų lervas. Jos atrodo lyg maži kirminai su rudomis galvomis, vėliau įsivynioja ir gyvena kokone apie 3-4 savaites. Vėliau, išsiritusios blusos laukia ir ieško kažkieno kraujo. 

Gyvūnas netenka plaukų. Blusos dažnai sukelia dar vieną pašalinį reiškinį - plaukų slinkimą. Tai vyksta ne dėl pačių blusų, o dėl gyvūno kąsymosi, kandimo. 

Gyvūnų oda atrodo sudirgusi. Jei galite pažvelgti į gyvūno odą, pastebėsite blusų įkandimus - mažus, raudonus taškelius. Ieškokite tokių taškelių nugaroje, kakle, uodegoje. Blusų įkandimai taip pat gali sukelti alerginį dermatitą, o šis gali lemti antrinę bakterinę infekciją. 

Jei pastebėjote blusų požymių savo aplinkoje, gyvūno elgesyje, kailyje, būtinai sunerimkite, nes blusos taip pat gali pernešti ligas, kurios gali būti pavojingos jūsų augintiniui. Jei pastebėjote blusų, būtinai pasikonsultuokite su veterinaru. 

Šaltinis: https://pets.webmd.com/spot-fleas

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder