Bulvaras: uosto pašonėje - narkomanų rojus

(3)

Parduotuvėse aguonų, kitaip nei druskos, dar nebuvome pritrūkę, nors Lietuvoje opijines aguonas draudžiama auginti, nes iš jų galvučių galima pasigaminti kvaišalų. Nežinojimas, kad auginama aguona yra opijinė, nuo atsakomybės neatleidžia.

Užtat „Bulvaro“ agentai labai susižavėjo uostininkų drąsa, aptikę prie buvusios Tarptautinės jūrų perkėlos visą aguonų plantaciją. Dar geriau. Pasirodo, ten net ne uosto, o miesto žemė.

Šitie draudžiami augalai yra labai nuošalioje vietoje, tad reikia tikėtis, jog nei karvės aguonų galvučių neprisiės tiek, kad pradėtų bliauti taip, kad reikėtų kviesti policiją, nei narkomanai tiek toli atsibels.

Bet toje vietoje su augalais vyksta kažkokia mistika. Ten yra Smeltės valstybinis botaninis draustinis, kuriame auga keturios augalų rūšys, įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą. Tai trispalvis astras, pajūrinė pienažolė, druskinis vikšris ir porinis česnakas. Kadangi draustinis trukdo uosto plėtrai, atliktas eksperimentas žiūrint, ar tie augalai neprigytų Kopgalyje. Jie prigijo, taigi daplinkosaugininkai turi jau du draustinius ir apie Smeltės draustinio iškėlimą nebekalba. O dabar dar ir aguonas pradėta auginti.

 

 

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder