Būsimo pirmoko mama pasidalino, kaip taupiai suruošė sūnų mokyklai: vietoj 350 eurų sumokėjo vos 50 ...

Ruošiant vaikus naujiems mokslo metams labiausiai tėvų pinigines paplonina ne naujos kanceliarinės priemonės, o apranga. Ypač, jei tenka pirkti mokyklinę uniformą. Tačiau gudriai sutaupyti galima ir čia. Būsimą pirmoką šiais mokslo metais suruošusi Dalia pasidalijo, kaip aplenkusi specializuotą uniformų parduotuvę, užuot ten paklojusi 350 Eur, už visą sūnaus garderobą sumokėjo vos 50 Eur.

 

„Pernai, kai į pirmą klasę leidome dukrą, viską sąžiningai supirkau uniformų parduotuvėje, kaip ir rekomendavo mokykla.

Tuomet sumokėjau dagiau nei 150 eurų ir iš karto pagalvojau apie kitus, t. y. jau šiuos, mokslo metus, kai į mokyklą reikės leisti abu vaikus – kiek gi viskas atsieis?

Tačiau prieš pat Rugsėjo 1-ąją mokykloje vyko vaikų testavimas dėl koronaviruso ir koridoriuose susipažinau su keliomis mamomis, kurios pasipasakojo uniformas perkančios užsienyje arba iš antrų rankų, nes, pasirodo, svarbiausia, kad atitiktų drabužių spalva ir fasonas. Tada ir aš į protą atėjau“, – pasakojo moteris.

Laukdama naujų mokslo metų, kada į mokyklą teks išleisti abu savo vaikus, Dalia nutarė išbandyti kitų mamų patarimus ir sūnaus mokyklinį garderobą supirko iš užsienyje veikiančių „Marks&Spencer“ ir „George“ elektroninių parduotuvių.

Sėkmingai surinkusi ir apmokėjusi prekių krepšelį moteris palygino sumas su kainomis, nurodytomis mokyklos rekomenduotos parduotuvės kainoraštyje.

2 susagstomi megztukai elektroninėje parduotuvėje atsiėjo 14 Eur, kai vienas toks pat megztukas specializuotoje parduotuvėje kainuoja 37 Eur.
2 klasikinės kelnės kainavo 12 Eur, kai vienos lietuviškoje parduotuvėje – 33 Eur.
2 šventiniai marškiniai – 5 Eur, kai vieni Lietuvoje – 25 Eur.
5 polo marškinėliai – 11 Eur, kai vieni specializuotoje parduotuvėje – 18 Eur.
2 bliuzonai be gobtuvo – 8 Eur, kai už vieną būtų tekę pakloti 35 Eur.

Foto: Shutterstock

Būsimo pirmoko mama pasidalino, kaip taupiai suruošė sūnų mokyklai: vietoj 350 eurų sumokėjo vos 50

„Iš viso išleidau 50 Eur. Nesunku paskaičiuoti, kad jei bent po vieną reikalingą rūbą būčiau pirkusi specializuotoje parduotuvėje, būtų tekę sumokėti 148 Eur, o jei būčiau Lietuvoje pirkusi tiek, kiek visko nupirkau internete, suma būtų išaugusi net septynis kartus – būčiau sumokėjusi net 350 Eur, – palygino Dalia.

– Internete beveik visi rūbai parduodami po du, polo marškinėlių komplektai buvo siūlomi po 2, 3 arba 5 vnt.

Svarsčiau, ar man tikrai visko reikia pirkti po du, bet kai pagalvojau, kad uniformą nešios sūnus, kuris yra laimingas vaikas, todėl dažniausiai ir purvinas, dar labiau apsidžiaugiau savo sprendimu šįkart viską užsakinėti po kelis vienetus.“

Nors patyrusios mamos Daliai patarė ir mokyklinio švarko pigiau ieškoti kitose parduotuvėse, moteris nusprendė jį nupirkti specializuotoje uniformų parduotuvėje. Čia, be švarko, kuris atsiėjo 50 Eur, ji dar nupirko 2 mokyklos emblemos po 5 eurus ir kaklaraištį už 10 Eur.

Foto: Shutterstock

Būsimo pirmoko mama pasidalino, kaip taupiai suruošė sūnų mokyklai: vietoj 350 eurų sumokėjo vos 50

Po 2–3 savaičių sulaukusi savo siuntinių Dalia dar labiau apsidžiaugė – ne tik dėl to, kad pataikė su rūbų dydžiais, bet ir dėl puikios kokybės: „Galvojau, kad mėgindama sutaupyti prašausiu su kokybe, bet toli gražu – ji tikrai puiki.

Neįtikėtina, kad dvejos klasikinės kelnės kainavo tik 12 Eur, o medžiaga tikrai tvirta, pasiuvimas puikus.

Polo marškinėliai irgi pasiūti galvojant apie vaikus – prie apykaklės esančios sagutės yra imitacija, todėl vaikui nereikia vargti sagstantis, nes apačioje yra lipdukas.

Matau, kad ir bliuzonai geros kokybės, nenusiskalbs per porą kartų.“

Uniformos patinka ir tėvams, ir vaikams

Pakalbintų dviejų mokyklų direktorės patvirtino, kad, nors ir rekomenduojama, nėra privaloma mokyklinę uniformą pirkti tik iš specializuotų parduotuvių.

Svarbiausia – kad atitiktų rūbų spalva, būtų prisiūta mokyklos emblema ir mokinys atrodytų tvarkingai.

„Mes ne reikalaujame, o kviečiame vilkėti bendrą vienijančią aprangą, ir tėvai su malonumu ją renkasi, nes pirmiausia to labai nori patys vaikai.

Ilgą laiką mūsų mokykla neturėjo uniformos, bet tokį norą išreiškė mokinių tėvai, matantys uniformas dėvinčius kitų mokyklų vaikus.

Taigi mums pavyko nusižiūrėti gražų pavyzdį, mokyklos bendruomenė pati išsirinko ir dabar mūsų mergaitės nešioja vienodus sarafanus, o berniukai – megztukus.

Laisvas pasirinkimas, svarbu, kad būtų bent vienas drabužis, parodantis priklausomybę mokyklai“, – sakė Kauno Panemunės pradinės mokyklos direktorė Virginija Rupainienė.

Būsimo pirmoko mama pasidalino, kaip taupiai suruošė sūnų mokyklai: vietoj 350 eurų sumokėjo vos 50

Internetinėje mokyklos svetainėje nurodytos specializuotos parduotuvės, kur tėvai gali įsigyti uniformos drabužius, tačiau direktorė dar kartą pabrėžė, kad nėra privaloma nusipirkti būtinai visą komplektą.

„Kviečiame įsigyti bent vieną uniformos komplekto rūbą su emblema. Tačiau labai dažnai tėveliai nusiperka visą komplektą ir net po kelis, juk tenka drabužius ir išskalbti, o tada kol vienas džiūva, vilkėti galima kitą“, – kalbėjo V. Rupainienė.

Foto: Shutterstock

Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos direktorė Nijolė Malinauskienė pastebi, kad mokyklinė uniforma vaikus ir šiek tiek drausmina, įpareigoja, vilkėdami ją vaikai žino, kad jau nebe smėliadėžėje žais, o mokysis.

„Mūsų mokykla buvo viena pirmųjų, kuri įsivedė mokyklines uniformas, tai buvo maždaug prieš 20 metų, o iniciatyva kilo iš pačių tėvelių.

Daugelis susiduria su problema, kad vaikas yra labai išrankus, nori vilkėti tik tą megztuką ar tik tuos marškinėlius, o kai reikia labai greit susiruošti į mokyklą, kyla barnių.

Kita problema ta, kad tarp vaikų būna patyčių. Socialinė tėvelių padėtis yra labai skirtinga, vieni gali nupirkti brangesnių drabužių, kiti galbūt to neišgali ir perka pigesnius, dėl to vaikai vieni iš kitų šaiposi.

Todėl tėveliai ir pradėjo kalbėti, kad būtų gerai turėti vienodas uniformas“, – dalijosi N. Malinauskienė.

Foto: Shutterstock

Būsimo pirmoko mama pasidalino, kaip taupiai suruošė sūnų mokyklai: vietoj 350 eurų sumokėjo vos 50

Šioje mokykloje uniforma yra privaloma, tačiau yra susitarimas, kad ją mokiniai turi vilkėti keturias dienas per savaitę, o penktadieniai galima ateiti apsirengus laisvai.

Mokyklos direktorė patikino, kad tikrai nėra būtina visus uniformos drabužius pirkti tik iš specializuotos parduotuvės, galima prisiderinti. „Esame lankstūs.

Galiu pasidalinti net pavyzdžiu, kai vieno mūsų mokinio mama ieškojo pirkti mokyklinio švarko kitur, mat uniforminio – masinės gamybos – švarko audinys vaiką alergizavo.

Taigi nupirko tamsiai mėlyną švarkelį, kuris nedirgino vaiko odos, prisiuvo mokyklos emblemą ir mokinys tikrai neišsiskyrė iš bendramokslių“, – pasakojo ji.

Užsisako paskutinę minutę

Mokyklines uniformas Lietuvoje siuva ne viena siuvykla, o kiekviena ugdymo įstaiga tėvams nurodo atskiras parduotuves, kur būtų galima įsigyti būtent tos mokyklos uniformą.

Pačiame darbų įkarštyje pakalbinta internetinės parduotuvės Uniformupardavimas.lt administratorė pasakojo, kad užsakymus kasmet priima nuo rugsėjo iki liepos, o likusius du mėnesius iki mokslo metų pradžios išparduoda tai, ką dar turi.

„Žinoma, tėvai laukia iki paskutinės dienos ir tada susiduria su tuo, kad neberanda reikiamo dydžio, nes mes fiziškai nebespėjame siūti, esame įsipareigoję aprengti tuos, kurie pateikė užsakymą iki nurodytos datos“, – sakė ji.

Pašnekovės manymu, uniforma – ekonomiškas sprendimas, ir nors mokinių tėvai baiminasi dėl uniformų kainų, tačiau šis nerimas neturi pagrindo. Anot jos, uniformos visada pasiteisina, juk netenka pirkti vaikams drabužių kiekvienai savaitės dienai, nes per metus tikrai nepakanka vieno ar dviejų drabužių komplekto.

Foto: Shutterstock

Būsimo pirmoko mama pasidalino, kaip taupiai suruošė sūnų mokyklai: vietoj 350 eurų sumokėjo vos 50

„Tėvai patys gali komplektuotis aprangą, atsižvelgdami į finansines galimybes bei norus. Todėl kai kurie perka tik dalį uniformos, kai kurie – iškart po porą komplektų.

Būna, kad kažko prireikus, įsigyja vėliau, pavyzdžiui, rugsėjį dar šilta, tai šiltų megztukų iš pradžių gali ir neprireikti“, – komentavo parduotuvės atstovė.

Kas įeina į uniformų komplektą, priklauso nuo mokyklos. Vienose tėra viršutinė dalis – švarkas arba megztinis, kai kur – visas komplektas ir dar su keliais pasirinkimais, pavyzdžiui, mergaitės gali vilkėti ir sijoną, ir sarafaną.

Pašnekovės tikinimu, šioje parduotuvėje kainos nuo praėjusių metų beveik nepasikeitė, nežymiai buvo pabranginti tik kai kurie produktai.

Brangiausiai iš viso uniformos komplekto mokinių tėvams atsieina švarkas – šioje parduotuvėje, priklausomai nuo modelio, jis kainuoja nuo 30 iki 59 Eur.

Mokykliniai džemperiai kainuoja nuo 25 iki 35 Eur. megztiniai – 25–28 Eur, kelnės – po 28 Eur, sijonai – po 26 Eur, sarafanai – po 35 Eur, polo marškinėliai – nuo 13 iki 17 Eur, mokyklinės emblemos – po 4 Eur, papildomai kainuoja jų prisiuvimas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder