Čekija „aneksavo“ Kaliningradą ir pervadino jį Kralovecu

(9)

Čekai pasišaipė iš Rusijos Federacijos "aneksavę" Kaliningradą. Šiam sprendimui pritarė beveik 19 tūkst. žmonių. Atitinkama peticija buvo paskelbta interneto svetainėje petice.com.

Čekija ruošiasi "okupuoti" Kaliningradą

Pasiūlymas pasirodė rugsėjo 27 d.

Autorius pabrėžė, kad tai "unikali galimybė išplėsti Čekijos teritoriją ir pagaliau gauti priėjimą prie jūros".

Tuo pat metu šalies valdžios institucijų prašoma pasiųsti karius į Kaliningradą, surengti referendumą dėl stojimo į ES, kuriame 98 proc. rinkėjų balsuotų "už", o tada aneksuoti regioną ir pervadinti miestą Kralovecu. 

Be to, peticijoje kalbama apie istorinio teisingumo atkūrimą, nes Kaliningradą įkūrė čekai, todėl ši teritorija priklauso Čekijos Respublikai.

Tiesa ta, kad teutonų tvirtovė Karaliaučius - čekų kalba Kralovec, lenkų - Krulevets, lietuvių - Karaliaučius - buvo pastatyta ir pavadinta Čekijos karaliaus Pšemyslo Otakaro II, vadovavusio kryžiaus žygiams prieš pagoniškas Prūsijos gentis, vardu.

Tačiau trolinimas tuo nesibaigė.

Taigi spalio 4 d. "Twitter" paskyroje "KralovecCzechia" paskelbta pirmoji žinutė, kurioje teigiama, kad 97,9 % Kaliningrado gyventojų balsavo už susijungimą su Čekija ir miesto pervadinimą į Kralovecą.

Kralovecas jau turi interneto svetainę su naujojo Čekijos regiono žemėlapiu, savo oro linijų bendrovę, skraidinančią į Prahą ir Ostravą, filharmoniją, teatrą ir universitetą, pavadintą karaliaus Pršemyslo Otakaro II vardu, taip pat "Alaus srovę 1" ir "Alaus srovę 2".

Be to, "turistai" gali apsilankyti Baltijos jūros paplūdimiuose ir uoste, kuriame ruošiamasi nuleisti į vandenį lėktuvnešį "Karel Gott".

Šį pokštą palaikė JAV ambasada Čekijoje ir oficialioje "Twitter" paskyroje paklausė Čekijos gynybos ministerijos, ar jiems reikia lėktuvnešio, kuriame būtų galima dislokuoti F-35 naikintuvus.

Savo ruožtu Čekijos vidaus reikalų ministerija skundėsi, kad jai nepavyko greitai rasti jūrų sienų eksperto.

Tuo pat metu Čekijos statistikos agentūra paskelbė apie miesto gyventojų surašymą.

Čekijos paštas prisijungė prie trolinimo ir paskelbė apie pašto ženklą, skirtą Kaliningrado prisijungimui prie Čekijos, o Čekijos geležinkeliai paskelbė apie gruodžio mėn. pakeistą tvarkaraštį ir skrydį iš Prahos į Kralovecą.

Bandymas aneksuoti Ukrainos teritorijas - kas žinoma

Rugsėjo 23-27 d. okupuotose Chersono, Zaporožės, Donecko ir Luhansko srityse Rusijos okupantai surengė pseudoreferendumus dėl prisijungimo prie Rusijos Federacijos.

Rugsėjo 30 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad yra pasirengęs laikinai okupuotas teritorijas prijungti prie Rusijos. Tuo pat metu Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad "aneksuotoms" teritorijoms bus taikoma branduolinė doktrina.

Didžiojo septyneto šalys ir Europos Sąjunga pareiškė, kad dėl šių pseudoreferendumų organizavimo Rusijai bus taikomos sankcijos.

Savo ruožtu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sušaukė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos posėdį.

Reaguodama į bandymą aneksuoti teritorijas, Ukraina pateikė paraišką dėl narystės NATO.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

kralovec

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder