Dabar Rusija grasina Lenkijai: Putinas teigia, kad per "tikslius smūgius" Rytų Ukrainoje nukovė 80 lenkų kovotojų

Pastarosiomis dienomis įtampa tarp Rusijos ir NATO narės Lenkijos pasiekė virimo tašką, Rusijai pareiškus, kad per raketų smūgius ji nukovė "iki 80 lenkų samdinių", - dailymail.co.uk.

Archyvų nuotr.

Pranešimai apie nuostolius pasirodė tą pačią dieną, kai Rusija patvirtino pašalinusi Lenkijos vėliavą nuo paminklo, skirto paminėti 1940 m. Sovietų Sąjungos įvykdytą tūkstančių lenkų nužudymą.

Maskva taip pat supyko dėl to, kad Lietuva blokuoja ES sankcionuotų prekių patekimą į Rusijos anklavą Kaliningradą, esantį tarp Baltijos valstybės ir Lenkijos.

Tai paskatino Lenkiją paraginti NATO dar labiau sustiprinti savo saugumą Suvalkų koridoriuje - siaurame teritorijos koridoriuje, kuris jungia tris Baltijos valstybes su likusiomis jų NATO sąjungininkėmis ir skiria Kaliningradą nuo Rusijos sąjungininkės Baltarusijos.

"Ketiname siekti sustiprinti šį koridorių... derybose su savo partneriais iš NATO", - sakė Mateuszas Morawieckis spaudos konferencijoje Briuselyje po Europos Sąjungos aukščiausiojo lygio susitikimo. 

Kaliningradas ir Lenkijos teritorijoje esantis Suvalkų tarpeklis taptų bet kokio NATO ir Rusijos karinio konflikto "nuline zona", nes Vladimiras Putinas nedelsdamas imtųsi veiksmų, siekdamas atkirsti Baltijos šalis - Lietuvą, Latviją ir Estiją - nuo likusios NATO dalies ir sustiprinti izoliuotą anklavą nuo neišvengiamų NATO smūgių.

Suvalkų koridorius, pavadintas Suvalkų miesto, esančio tarp Rusijos Kaliningrado srities ir Baltarusijos sienos, vardu, yra strateginis atšakos taškas, kurį Lenkija paragino NATO sustiprinti, kad būtų sustiprintas Lietuvos saugumas. 

Rusijos raketos smūgio į sandėlio pastatą Družkivkoje, vos už kelių kilometrų nuo "Megatex" cinko gamyklos Konstantinovkoje, kur, Rusijos teigimu, per "tikslų smūgį" žuvo 80 lenkų kovotojų, padariniai

Šią savaitę Maskva perspėjo dėl "labai griežtų veiksmų" prieš Lietuvą po to, kai per jos teritoriją buvo sustabdytas anglies, metalų, statybinių medžiagų ir pažangių technologijų tiekimas pakeliui į Kaliningradą. 

Lietuvos reikalų patikėtiniui Maskvoje buvo pasakyta, kad jei artimiausiu metu krovinių tranzitas nebus atnaujintas, Rusija pasilieka teisę imtis veiksmų savo nacionaliniams interesams apsaugoti. 

Tokios kalbos paskatino Lenkiją prašyti papildomų NATO įtvirtinimų aplink Suvalkų miestą, kad būtų užtikrintas Lietuvos saugumas nuo Rusijos antpuolių. 

Įprasta Rusijos taktika - kaltinti Ukrainos ginkluotosiose pajėgose kovojančius Vakarų savanorius, kad jie yra apmokami samdiniai ir todėl jiems netaikomos Ženevos konvencijos taisyklės dėl elgesio su karo belaisviais.

Ukrainoje neslepiama ironija, kad Rusija samdo tikrus Vagnerio grupės samdinius, kuriems moka kur kas didesnį atlyginimą nei savo kariams. 

Lenkija visiškai pritarė Lietuvos vykdomai rusiškų medžiagų blokadai į jos anklavą Baltijos šalyse, ir buvo pranešta, kad Rusijos geležinkeliai laikinai sustabdė kai kurių krovinių tranzitą iš Baltarusijos į Lenkiją.

Rusija aiškina, kad tai įprastas sutrikimas, tačiau dėl pasirinkto laiko atrodo, kad tai yra atsakomoji priemonė.

Antradienį Estijos kariuomenė pareiškime nurodė, kad šeštadienio vakarą Rusijos sraigtasparnis MI-8 be leidimo įskrido į šalies oro erdvę pietryčių Estijoje, Koidulos rajone, netoli Rusijos Pskovo miesto, ir imitavo raketų atakas.

Sraigtasparnis Estijos oro erdvėje buvo beveik dvi minutes, sakė Estijos kariškiai ir pridūrė, kad jis nepateikė skrydžio plano, buvo išjungęs atsakiklį ir nepalaikė radijo ryšio su Estijos oro navigacijos tarnyba.

Įtariamas įsibrovimas buvo vienas iš kelių Estijos oro erdvės pažeidimų šiais metais ir įvyko likus mažiau nei savaitei iki numatyto NATO aukščiausiojo lygio susitikimo Madride. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder