1 priežastis: perdėti lūkesčiai
Pavyzdžiui: norėjote vykti į Ispaniją, bet pinigų užteko tik Gelendžikui arba Anapai. Ir tai nėra tas pats...
- Ką turėtumėte daryti, kad atostogos jums patiktų? Užsirašykite ant popieriaus savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Du stulpelius. Kairiajame stulpelyje sąžiningai parašykite, pvz:
"Aš neturiu daug pinigų." Pagalvokite apie šį sakinį. Įrašote sumą, kurią galite skirti atostogoms. Ir pripažįstate:
1) turite vadovautis šia suma;
2) malonumas per atostogas tikrai nepriklauso nuo pinigų. Daugelis žmonių keliauja su biudžetu, net su palapinėmis, ir yra patenkinti.
Viskas slypi mumyse: kokią nuotaiką žmogus atsivežė į atostogas, su tokia laiko ir praleis.
- O jei oras bus blogas? Tai nepriklauso nuo žmogaus.
- Turėtume kartą ir visiems laikams susitarti su savimi: jei kai kurių dalykų (oro, gamtos reiškinių) negalime paveikti, turėtume nustoti apie tai reflektuoti. Ar lyja lietus? Eikite į baseiną. Netoliese nėra baseino?
Pažvelkite pro langą ir supraskite: amžinai nelijo (nebent, žinoma, kvailai nuspręstumėte vykti į Tailandą lietinguoju metų laiku).
Turėtumėte būti dėkingi už tai, kad atostogaudami kvėpuojate kitokiu oru nei dujomis užterštame mieste. Galiausiai turėtumėte įprasti būti dėkingi už viską.
2 priežastis: meilė nerandama
Kai kurių žmonių atostogų tikslas yra rasti draugą, bet jis vis dar nerandamas.
- Iš tikrųjų nereikia sau skirti jokių nustatymų atostogoms, nereikia laukti lemtingų susitikimų. Tegul būna taip, kaip yra.".
3 priežastis: Nesutampa interesai
Pavyzdžiui, moteris nusprendžia: "Viską darysiu taip, kaip bus įdomiau ne man, o mano vaikams, vyrui...".
Viename kempinge netoli Astrachanės autorius susidūrė su šeima, kuri jau 13 metų ten keliauja iš Čeliabinsko! Vyras žvejoja, o dukra ir žmona tiesiog nežino, ką daryti....
- Čia viena iš dviejų: arba atsipalaiduoti ir mėgautis, arba protestuoti. Pirma, žmona gali pabandyti pamilti šią žvejybą, įsitraukti, beje, tai tikrai įdomi veikla.
Turėjau atvejį, kai žmona taip įsitraukė į žvejybą, kad vyras negali jos atitraukti. Jei ką nors darote dėl mylimo žmogaus, darykite tai mielai ir noriai. Niekas nenori būti auka.
Tėtis eina žvejoti? Gerai! Mes su dukra važiuojame į kurortą. Neturite pinigų atostogoms? Paskaičiuokime, kiek man ir mano dukrai kainuos, jei važiuosime su jumis prie Astrachanės, ir pabandykime neviršyti tos pačios sumos važiuodami kur nors kitur.
4 priežastis: kontrastas tarp atostogų ir darbo rutinos
Blogai, jei žmogus grįžta į darbą, kurio nemėgsta, nes net ir per atostogas, nepaisant pačių šviesiausių emocijų, žmonės pasiilgsta mėgstamo darbo.
- Na, o jei darbas nemėgstamas, reikia susirasti tai, kas jums asmeniškai kelia aistrą. Pavyzdžiui, hobį: trečiadienį lauksite, kada pagaliau galėsite eiti šokti, o ketvirtadienį - užsiimti floristika. Tuomet nebus tokio kontrasto tarp atostogų, kai kažką veikėte, ir rutinos.
- Yra toks paplitęs patarimas: kad po atostogų nesusirgtumėte depresija, turėtumėte grįžti likus kelioms dienoms iki darbo ...
5 priežastis: visai nelieka pinigų
Pavyzdžiui: po atostogų norėjo nupirkti žmonai gimtadienio proga gerus kvepalus, bet paskui paaiškėjo, kad per atostogas išleido daugiau, nei ketino.
- Tegul vyras dėl to graužiasi, juk nieko tokio! Tai objektyvus dalykas: kai nėra pinigų, jis tampa liūdnas. Galima patarti paskirstyti biudžetą, bet ne visi, deja, gali išmokti tai daryti.
Reikia susitaikyti su tuo: dabar pinigų nėra, bet jų bus vėliau. Galima grįžti prie nuotraukų iš atostogų: štai, kaip čia buvo gražu, taigi pinigai nebuvo iššvaistyti.
Nors... yra rizika, kad kas nors pažvelgs į nuotraukas ir pagalvos: na, kodėl aš tam švaistiau pinigus! Kai kurie žmonės tiesiog mėgsta šniukštinėti ir būti viskuo nepatenkinti.
Tai jų gyvenimo būdas. Jie turi tokią tuščią pramogą, kad užpildo ją negatyvumu, nes kitaip nežino, apie ką dar kalbėti su žmonėmis.
Netikėkite socialiniais tinklais
- Vienas mano klientas į Afriką išvyko su grupe bičiulių, - pasakoja psichologas. - Ir pats paskelbė socialiniuose tinkluose: čia jis krioklio fone, čia prie vaizdingos uolos...
O paskui papasakojo tiesą: visa tai - "Photoshop" programa, kurios pagalba jis pašalino didžiules turistų eiles prieš save ir po savęs.
Taip pat jis nuspalvino vandenį mėlynai (iš tikrųjų jis buvo debesuotas). Štai nuotrauka internete. Tad neskubėkite pavydėti nuotraukų ir džiugių pasakojimų socialiniuose tinkluose!
Pasinaudokime pozityviais dalykais
- Pačioje pradžioje, kalbėdami apie išpūstus lūkesčius, ant popieriaus surašėme būsimų atostogų pliusus ir minusus. O dabar viskas baigėsi. Ar galime popieriaus principą taikyti ir po atostogų?
- Popierius yra naudingas dalykas. Tarkime, žmogus po atostogų yra nusiminęs. Jis atsisėda ir kairiajame stulpelyje surašo, kas
neigiamo nutiko. Pavyzdžiui: "Ką nors, kas buvo blogo, ką nors blogo:
"Viskas buvo nuobodu". Kitame stulpelyje - kas gero nutiko per atostogas, pvz: "Vieną vakarą sutikau gyvatės sutramdytoją".
O tada tegul pagalvoja, kaip panaudoti teigiamus dalykus. Kas nors apie tai gali parašyti socialiniuose tinkluose, kas nors nutapys paveikslą ir atras menininko gebėjimus. Kažkas gilinsis į sritį, kurioje buvo. Šį teigiamą jausmą turime perkelti toliau į savo gyvenimą.
Rašyti komentarą