Derinantiems poilsį prie moksleivių rudens atostogų: kokius kurortus geriausia rinktis keliaujant su šeima? (2)

Prasidėję mokslo metai netruko įsibėgėti – moksleiviai jau skaičiuoja likusias dienas iki rudens atostogų.  Savaitė be pamokų daugeliui šeimų tampa puikia proga suplanuoti  ilgesnę išvyką visai šeimai – nukeliauti ten, kur vis dar galima pasimėgauti šiltais orais, maudynėmis ir įtraukiančiomis pramogomis.

Vis dėlto, ne visos kelionių kryptys garantuoja atpalaiduojantį poilsį visai šeimai – kelionių organizatorius „Novaturas“ dalijasi patarimais, kur geriausia planuoti rudens atostogas su vaikais.

Nuotykių kupina Madeira

Madeira – ištisus metus žydinti ir žaliuojanti Portugalijos sala, nuo sostinės Lisabonos nutolusi apie 900 km. Nors joje nėra daug smėlėtų paplūdimių, gamtos grožis – kerintis.

Madeiroje galima rasti daugybę apžvalgos aikštelių, iš kurių atsiveria išskirtiniai peizažai su nuogomis uolomis, dūžtančiomis vandenyno bangomis ir gyvybinga gamta. Nors ypatingiausias Madeiros vietas nesunku pasiekti automobiliu, norintys pamatyti visą salos grožį turės nemažai keliauti ir pėsčiomis.

Vykstantiems su mažais vaikais patariama į kelionę įsidėti specialią kuprinę, skirtą mažuosius keliautojus neštis ant pečių. Į lagaminą taip pat vertėtų įsidėti patogią avalynę, šiltesnių, aktyviai veiklai ir žygiams tinkamų drabužių, neperšlampamų drabužių drėgnoms ir kalnuotoms vietoms.

Madeiros saloje yra daugybė pramogų vaikams – pažintys su banginiais ir delfinais, jodinėjimas arkliais, pasivažinėjimas traukinukais ar keltuvais. Tam, kad visas pramogas pasiekti būtų paprasta ir greita, patariama išsinuomoti automobilį.

Štai kelios iš pramogų, kurios nepaliks abejingo nei vieno vaiko:

Madeiros vandens parkas Santa Kruze. Šis kompleksas puikiai tinka poilsiui su vaikais. Jame dirba animatoriai ir gelbėtojai, tad mažųjų saugumas nuolat užtikrinamas. Vandens parke yra daugybė baseinų, tinkančių įvairaus amžiaus vaikams, taip pat vandens čiuožyklų ir sūpynių. Išalkus čia pat rasite kavines ir barus, o norintys pailsėti tėvai galės atsipalaiduoti sveikatingumo komplekse.

Santa Catarina parkas. Iš šio parko atsiveria įspūdingas Funšalio miesto – salos sostinės – įlankos vaizdas. Parke galima ramiai pasivaikščioti ar iškylauti, jame daug vaikų žaidimų aikštelių, galima palesinti tvenkiniuose gyvenančias antis. Taip pat yra žaidimų kambarys, kuriame vaikai, lydimi suaugusiųjų, gali piešti, žaisti ar skaityti.

Funšalio žaislų muziejus. Šis muziejus didžiuojasi savo kolekcija, kurią sudaro apie 20 tūkst. nacionalinių ir tarptautinių žaislų nuo XIX a. pabaigos iki šių laikų: lėlių, žaislinių kareivėlių, miniatiūrų, automobilių ir kitų žaidimų. Ekspozicija paliks įspūdį ne tik mažiesiems keliautojams, bet ir jų tėvams.

Pasivaikščiojimas levadomis. Madeira gali pasigirti puikiais pažintiniais takais. Vieni populiariausių – levadų kanalai. Tai salos drėkinimo sistema, kuri vandenį iš drėgnesnių vietų nuneša į sausesnes. Šalia kanalų įrengti pažintiniai takai, apsupti žalumos ir natūralios gamtos. Madeiros kalnuose auga lauramedžių miškai, įtraukti į pasaulio paveldo sąrašą. Čia galite išvysti tropinių augalų ir pasiklausyti ryškiaplunksnių paukščių giesmių.

Paplūdimio linksmybės Tenerifėje

Šaltojo sezono metu Kanarų salos neabejotinai yra viena populiariausių atostogų su vaikais krypčių. Keliautojai ypač pamėgo Tenerifę, kurioje gausu auksinių paplūdimių, džiugina geras klimatas, patogi infrastruktūra ir gausybė pramogų visai šeimai.

Tenerifė itin patinka mažiesiems keliautojams – joje yra miegantis Teidės ugnikalnis su didžiuliu nacionaliniu parku bei lavos takais, Loro parkas, kuriame galima pamatyti gausybę išgelbėtų gyvūnų ir daugiausiai papūgų rūšių visame pasaulyje, tai pat – vienas geriausių pasaulyje Siamo vandens atrakcionų parkų.

Tenerifėje niekada nebus per karšta keliauti su vaikais, nes salą nuolat gaivina nuo vandenyno sklindantis lengvas vėjelis. Tai europiečių pamėgta, saugi kryptis, nes dauguma vietos gyventojų pakankamai laisvai kalba angliškai, o restoranų meniu – pritaikytas tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Jei su vaikais daugiausiai laiko norisi leisti paplūdimyje, vertėtų ieškoti viešbučio, įsikūrusio pakrantėje, pavyzdžiui, prie populiariausių pietinėje salos dalyje esančių Los Kristianoso, Plaja de las Amerikas paplūdimių. Jei apsigyvenama didesniame mieste – iki paplūdimio galima nuvykti viešuoju transportu arba išsinuomotu automobiliu.

Be poilsio juodo smėlio paplūdimiuose Tenerifėje su vaikais galima nuveikti daugybę kitų dalykų. Štai kelios iš rekomenduojamų pramogų:

Delfinų ir banginių stebėjimo turai. Šios ekskursijos vyksta iš Los Gigantes, Los Cristianos, Puerto Colon ir kitų miestų bei leidžia vaikams susipažinti su laukiniu vandenyno pasauliu iš arti, pamatyti, kaip delfinai ar banginiai gyvena laisvėje.

Drugelių ferma, įsikūrusi The Mariposeria del Drago fermoje Icod de las Vinos. Joje – gausybė laisvai skraidančių įspūdingų spalvų ir dydžių drugelių, kurie gali nutūpti tiesiai ant rankos.

Tik knygose matytus delno dydžio drugelius čia vaikai turės galimybę paliesti, su jais nusifotografuoti ir pasivaikščioti po dirbtinai jiems sukurtas džiungles. Įspūdingas kiekis drugelių paliks neišdildomų įspūdžių visai šeimai.

Mokslo ir kosmoso muziejus. Interaktyviame muziejuje šeimų laukia gausybė veiklų, kurios patiks ir vaikams, ir tėvams. Daugiau nei 70 eksponatų ir galimybė iš arti pamatyti kosmoso platybes sužavės net ir niekada iki tol nepakėlusius akių į dangų.

Smagus poilsis Turkijos kurortuose

Sakoma, kad Turkija yra atostogų rojus ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems poilsiautojams. Šios šalies pakrantė džiugina saule, šilta jūra, puikiais paplūdimiais, gausybe aukštos klasės viešbučių, įvairiomis ekskursijomis – viskuo, ko reikia geroms šeimyninėms atostogoms.

Net ekonominės klasės viešbučiai gali pasiūlyti žaidimų aikšteles, vaikų baseinus, vandens kalnelius, mini klubus, animatorių organizuojamas pramogas ar vaikų diskotekas.

Daugelis keliautojų važiuoja atostogų į šeimoms skirtus viešbučius, kuriuose pasirūpinta tiek kūdikių poreikiais – nuo maisto smulkintuvų iki lovelių ir vežimėlių, tiek vyresnių vaikų laisvalaikiu – žaidimų zonos, vaikų klubai, baseinai ar vandens parkai. Vaikams tikrai neatsibos tiek pramogų siūlanti viešbučio teritorija, o tėvams atostogos taps maloniu pabėgimu nuo rutinos. Štai keli kurortai, kuriuos ypač pamėgo šeimos su vaikais:

Sidė. Tai ypatingo grožio, gyvybe ir žavesiu pulsuojantis miestas pietinėje Turkijos pakrantėje. Geltonojo smėlio paplūdimiai, šilti saulės spinduliai ir begalinis žydros jūros kraštovaizdis leis kokybiškai pailsėti visai šeimai.

Šis kurortas nuo kitų Turkijos turistinių miestelių skiriasi tuo, kad yra išsidėstęs lygioje pakrantėje, aplink nėra labai aukštų viršukalnių. Tai itin poilsiui su vaikais tinkama vieta, nes jūra kurorte yra sekli, turi patogų priėjimą prie vandens, gausu smėlėtų paplūdimių, įvairių pramogų: vaikams skirti vandens pramogų parkai, kelionė į Delfinų salą.

Kemeras. Kemero kurortas yra vienas didžiausių ir populiariausių Turkijoje. Nors Kemeras dar gana jaunas kurortas, tai nesutrukdė jam tapti viena populiariausių krypčių tarp šeimų. Čia gausu šeimoms su vaikais pritaikytų viešbučių, pramogų kurorto gatvėse. Kemere gausu įspūdingų vietų, kurias verta aplankyti gamtos ir istorijos mylėtojams.

Tai aukščiausias Tauro kalnų grandinėje Tachtaly kalnas, kurio viršūnę galima pasiekti keltuvu, antikinis Olimpos miestas, šalia kurio apskritus metus dega natūrali ugnis, taip pat antikinio Phaselio miesto griuvėsiai, lydimi turtingos  istorijos ir menantys didžiausius istorinius pokyčius.

Belekas. Belekas – prabangiausias kurortas Antalijos pakrantėje. Aukščiausios klasės viešbučiai, puikiai išvystyta infrastruktūra, nuostabi Viduržemio jūros pakrantė, eukaliptų giraitės ir pušynai, turtinga gyvūnija ir augmenija, platūs smėlio paplūdimiai ir skaidrus vanduo – visa tai galima rasti Beleke. Čia taip pat galima pamatyti vėžlių, kurie itin sužavės mažuosius keliautojus.

Alanija. Viena populiariausių atostogų su vaikais vietų – Alanija. Tam yra daugybė priežasčių: ilgai trunkanti šilta vasara, iš Alanijos Gazipašos oro uosto greitai pasiekiami šio regiono viešbučiai, daugybė pramogų, atrakcionų, lunaparkų.

Čia plyti puikūs paplūdimiai, kurie didžiuojasi Mėlynosios vėliavos apdovanojimais. Vienas tokių – garsusis Kleopatros paplūdimys, kuris, pasak legendos, buvo Romos imperatoriaus Marko Antonijaus dovana jo mylimai Kleopatrai. Maudynių sezonas Alanijoje – pats ilgiausias. Taškytis bangose su vaikais galima nuo balandžio vidurio iki lapkričio pradžios.

Atradimų džiaugsmas Egipto kurortuose

Egipte gausu viešbučių, skirtų šeimoms. Juose pritaikyta infrastruktūra, gausu baseinų ir žaidimų aikštelių, animatorių, tad tėvai tuo metu galės ramiai ilsėtis ir būti užtikrinti, kad vaikai saugiai bei smagiai leidžia laiką.

Vaikams paliks įspūdį ne tik viešbučiuose esančios pramogos, bet ir paviršinis ar giluminis nardymas Raudonojoje jūroje, safaris su džipais, jodinėjimas kupranugariais, delfinų pasirodymai, išvyka į Kairą, aplankant Gizos piramides bei didįjį Sfinksą. Susipažinkite su Egipto kurortais, labiausiai pamėgtais keliautojų su vaikais:

Hurgada. Tai – trečias pagal dydį miestas Egipte, siūlantis ne tik daugybę įvairiausio pobūdžio pramogų, bet ir susipažinimą su unikaliuoju Egiptu. Čia galėsite pajusti senųjų miestų šurmulį, įkvėpti rytietiško turgaus kvapo. Be to, klimatas Hurgadoje puikus ištisus metus. Rudenį čia vyrauja maloniai šiltas oras, o sukaitus atvėsina nuolat jaučiamas lengvas vėjo dvelksmas.

El Gouna. Šis kurortas rekomenduojamas tiems, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį, bet puikai tinka ir šeimoms su vaikams. El Gounoje organizuojamos išvykos į vandens parkus, pasiplaukiojimai laivais, nardymai, išvykos pasižiūrėti delfinų, pasiplaukiojimas valtimis su stikliniu dugnu, kuriose su vaikais galima stebėti Raudonosios jūros vaizdus tiesiog sau po kojomis.

Kurorte galima rasti ir jūrų muziejų, kur galima susipažinti su žuvimis, sutinkamomis tik Raudonojoje jūroje, stebėti delfinų pasirodymus, taip pat pasisemti įspūdžių kine po atviru dangumi.

Nu kokia nesąmone cia dejuoja kad prasta situacija su virusu bet toliau siūlo varyt i kurortus atostogaut po turkijas ir panašiai vadinasi nei velniu cia nera taip blogai
Migle, 2021-10-24 09:55
Poilsis orientuotas vienai žmonių grupei ( šeimoms su vaikais ). O kitos žmonių grupės ne pelningos?
Eglė, 2021-10-23 19:53
Sidebar placeholder