Didžiausias kada nors aukcione parduotas violetinės-rožinės spalvos "nepriekaištingas" deimantas

Kitą savaitę Honkonge parduodant 15,81 karato deimantą už jį gali būti gauta iki 38 mln. dolerių. "Sakura", dėl savo ryškaus atspalvio pavadintas japonišku žodžiu, reiškiančiu vyšnios žiedą, yra didžiausias kada nors aukcione parduotas violetinės-rožinės spalvos "nepriekaištingas" deimantas, - skelbia CNN..

Retas akmuo, įtvirtintas paprastame platinos žiede, klasifikuojamas kaip nepriekaištingas iš vidaus, t. y. bet kokie defektai matomi tik atidžiai padidinus.

Jis taip pat priskiriamas "fancy vivid" kategorijai, t. y. intensyviai spalvai, kurią turi tik 4 % rožinių deimantų, rašoma aukciono namų "Christie's", organizuojančių pardavimą, pranešime spaudai.

Archyvų nuotr.

"Christie's" juvelyrinių dirbinių skyriaus pirmininkė Vickie Sek, duodama interviu telefonu, sakė, kad akmuo yra "tiksliai" sakuros gėlės atspalvio.

Ji pridūrė, kad rožiniai deimantai "labai retai" klasifikuojami kaip iš vidaus nepriekaištingi, nes paprastai juose būna "daug grūdelių".

"Sakura" yra didžiausias tokio tipo deimantas, kada nors pasirodo aukcione.

Beveik aštuoniasdešimt kartų didesnė "Sakura" taip pat gali sumušti brangiausio aukcione parduoto violetinės ir rausvos spalvos deimanto rekordą.

Archyvų nuotr.

Dabartinis rekordas priklauso "Rožinei dvasiai" - 14,8 karato deimantui, už kurį pernai "Sotheby's" aukcione buvo sumokėta beveik 27 mln. dolerių.

Rožiniai deimantai būna įvairių atspalvių, o tokie akmenys kaip "Sakura" išsiskiria violetiniais atspalviais.

Archyvų nuotr.

Parengta pagal CNN inf.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder