Drugelio formos priekaba leidžiasi į kelionę aplink pasaulį, ją varo tik saulė

Šis mobilusis namelis, pramintas "Saulės drugelis" (Solar Butterfly), nes jo sparnai padengti 80 kvadratinių metrų ploto saulės baterijomis, gali įkrauti jį tempiančio automobilio energiją. Šiuo metu komanda leidžiasi į ketverius metus truksiančią kelionę po pasaulį, - paskelbė CNN..

Dėl 80 kvadratinių metrų ploto, saulės baterijomis dengtų "sparnų", kurie maitina ją velkantį automobilį "Tesla Model X", priekaba buvo pavadinta Saulės drugeliu, o jos nuotykis prasidėjo įspūdingais Alpių vaizdais Jungtinių Tautų biure Ženevoje, Šveicarijoje.

Pirmajame projekto etape, priekaba šešis mėnesius keliaus 22 000 km (13 670 mylių) per 32 Europos šalis.

Louisas Palmeris, "Solar Butterfly" sumanytojas, sako, kad kelionės tikslas - atkreipti dėmesį į jau esamus klimato krizės sprendimus ir įkvėpti kitus imtis veiksmų.

Palmeris sugalvojo "Solar Butterfly" koncepciją, kai pandemijos metu buvo įstrigęs namuose Liucernoje, Šveicarijoje.

Tai ne pirmas 50-mečio buvusio mokytojo žygis ekologinių kelionių srityje: 2007 m. jis tapo pirmuoju žmogumi, 17 mėnesių trukusiame ir 32 000 mylių nuvažiavusiame "Solar Taxi" nuotykyje apkeliavusiu aplink pasaulį saulės energija varomu automobiliu.

Bendradarbiaujant su Liucernos universiteto inžinerijos fakultetu sukonstruotas 21 metro kvadratinio metro (226 kvadratinių pėdų) dydžio "Solar Butterfly" pagamintas iš lengvos į putplastį panašios medžiagos, pagamintos iš perdirbto vandenynų plastiko.

Priekabos kūrėjas Louisas Palmeris sako, kad tikisi, jog ši kelionė įkvėps kitus imtis pokyčių siekiant ekologiškesnės ateities.

Archyvų nuotr.
 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder