Ekspertai įvardijo 5 cinamono naudą sveikatai

Nuolatinis šio prieskonio vartojimas labai palankiai veikia organizmą.

Cinamonas yra žinomas kaip aromatingas prieskonis, suteikiantis skonio maistui, gėrimams ir net kramtomajai gumai. Tačiau jis taip pat gali būti naudingas sveikatai.

Forbes rašo apie tai, kas yra cinamonas ir kaip jis naudojamas, taip pat apie galimą šio prieskonio naudą sveikatai.

Kas yra cinamonas

Cinamonas gaminamas iš cinamono medžių žievės ir jau tūkstančius metų naudojamas medicinoje tokioms ligoms, kaip karščiavimas, uždegimai, peršalimas ir viduriavimas, gydyti.

Cinamono galima įsigyti maisto prekių parduotuvėse ir sveiko maisto parduotuvėse lazdelių, smulkių miltelių, arbatos, aliejaus ir maisto papildų pavidalu.

Yra keturios įprastos cinamono rūšys:

Cinamono nauda sveikatai

Tyrimai rodo, kad cinamono vartojimas gali būti naudingas sveikatai.

"Vieni svarbiausių cinamono privalumų yra jo poveikis gliukozės kiekiui kraujyje ir insulino reguliavimui", - sako Sarah Herrington, alternatyviosios medicinos centro "Brio-Medical" mitybos specialistė Skotsdeilyje, Arizonoje.

Gali pagerinti darbingumą sergant diabetu

Cinamonas gali imituoti insulino poveikį, teigiama 2022 m. tyrimų apžvalgoje. Aštuoni tyrimai parodė, kad cinamonas teigiamai veikia gliukozės kiekį kraujyje tiek tuščiu skrandžiu, tiek po valgio.

Vienoje kontroliuojamų tyrimų apžvalgoje nustatyta, kad 4-18 savaičių vartojant nuo 120 mg iki 6 g cinamono per dieną sumažėja gliukozės kiekis kraujo plazmoje.

Gali apsaugoti nuo širdies ligų

Tyrimai rodo ryšį tarp cinamono ir mažesnės širdies ligų rizikos. Apžvelgus 13 tyrimų nustatyta, kad šio prieskonio vartojimas gali sumažinti trigliceridų ir bendrojo cholesterolio kiekį, t. y. du širdies ligų rizikos veiksnius.

2020 m. tyrimų apžvalgoje nustatyta, kad vartojant mažiau nei vieną arbatinį šaukštelį per dieną gali sumažėti nutukusių žmonių kraujospūdis.

Gali sumažinti uždegimą

Cinamonas gali veikti priešuždegimiškai, t. y. mažinti uždegimą organizme. Jame gausu antioksidantų, įskaitant polifenolius, natūraliai susidarančius junginius, kurie apsaugo nuo laisvųjų radikalų sukeliamos oksidacinės žalos.

2020 m. atlikta metaanalizė parodė, kad vartojant nuo 1,5 iki 4 g cinamono per dieną gali padidėti antioksidantų kiekis kraujyje ir sumažėti uždegimo žymenų, tokių kaip C reaktyvusis baltymas, kiekis.

Padeda sustiprinti apsaugą nuo vėžio

Remiantis 2019 m. žurnale "European Journal of Medicinal Chemistry" paskelbta apžvalga, be priešuždegiminių savybių, cinamonas gali turėti ir priešvėžinių savybių.

Apžvalgoje teigiama, kad cinamonas stiprina apoptozę arba užprogramuotą ląstelių mirtį, o tai reiškia, kad jis gali stabdyti vėžio progresavimą.

Galimai gerina burnos higieną

Cinamono aliejus gali padėti pagerinti burnos sveikatą, nes gali apsaugoti nuo tam tikrų bakterijų, kurios sukelia blogą burnos kvapą, dantų ėduonį ir burnos infekcijas.

2011 m. atlikto tyrimo metu nustatyta, kad cinamono aliejus pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir slopina dantų ėduonį sukeliančias bakterijas.

JAV žemės ūkio departamentas rekomenduoja per dieną suvartoti maždaug pusę arbatinio šaukštelio cinamono, jei norite gauti potencialios naudos sveikatai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder