Gydytojas pateikė 3 patarimus, kaip ryte išvengti stipraus pagirių priepuolio

Jei patarimas "atsisakyti alkoholio" jums visiškai netinka, yra kitų, ne tokių drastiškų variantų.

Praėjusią naktį per daug išgėrėte ir dabar kenčiate nuo rytinio pagirių priepuolio?

Nuo to, kas vakar atrodė smagu, dabar dreba rankos ir skauda galvą, jau nekalbant apie kitus nemalonius simptomus, tokius kaip pykinimas ir nepakeliamas troškulys.

Jei tai ne pirmoji jūsų patirtis su alkoholiu, tikriausiai žinote pagrindines gaires, kaip sumažinti rytinius simptomus.

Tačiau yra keletas subtilybių, apie kurias dauguma žmonių nėra girdėję.

CNN kalbėjosi su mokslininkais, kurie tiksliai žino, kaip palengvinti pagirias:

Gerkite pilnu skrandžiu. Taip, tai yra pagrindas, kurį žino net jūsų katė. Tačiau yra niuansas. Tradiciškai žmonės užkandžiauja tuo metu, kai geria, tačiau jūs turėtumėte elgtis priešingai - gerti, kai skrandis jau pilnas. O tada ir užkandžiaukite.

Kaip paaiškino daktaras Robertas Sviftas, Brauno universiteto Warreno Alperto medicinos mokyklos Rodo saloje psichiatrijos ir žmogaus elgsenos profesorius, didžioji dalis alkoholio pasisavinama ne skrandyje, o šiek tiek toliau esančiame žarnyne.

"Jei žmogus geria tuščiu skrandžiu, visas grynasis alkoholis skrandyje nėra atskiedžiamas ir labai greitai patenka į žarnyną. Tačiau jei skrandyje yra maisto, o skrandžio sultys ir fermentai sumaišo maistą ir alkoholį, į žarnyną patenka tik nedidelis kiekis to, kas išgerta [iš karto]. Skrandyje alkoholis praskiedžiamas ir per laiko vienetą pasisavinamas tik nedidelis alkoholio kiekis", - aiškino jis.

Gerkite daug vandens

Žinoma, visi žino, kad alkoholis skatina vandens išsiskyrimą iš organizmo. O dehidratacija yra vienas iš pagirių simptomų. Tačiau vandenį būtina gerti ne tik po puotos, bet ir jos metu, sako ekspertai.

Dr. Swiftas patikina, kad čia galioja tas pats principas, kaip ir:

"Jei alkoholis sumaišomas su skysčiu, jis praskiedžiamas, todėl patekęs į žarnyną ne taip dirgina žarnyną. Mažiau tikėtina, kad kils žarnyno ar skrandžio gleivinės uždegimas", - sako jis.

Kuo mažiau priemaišų gėrime, tuo geriau

Įvairių priemaišų ir cheminių medžiagų, kurias gamintojas deda į gėrimą dėl skonio ir aromato, sąrašas kartais primena pramoninės chemijos gamyklos atsargų sąrašą.

Ir nors visų šių medžiagų gėrime yra nedideli, netoksiški kiekiai, jos taip pat prisideda prie pagirių atsiradimo.

Tyrimų duomenimis, tamsiame aluje ir stipraus skonio alkoholiniuose gėrimuose šių medžiagų yra daugiau nei skaidriuose gėrimuose.

Pavyzdžiui, burbone šių medžiagų yra maždaug 37 kartus daugiau nei įprastoje degtinėje.

Cheminiai konservantai, vadinami sulfitais, nedideliais kiekiais yra natūralus šalutinis fermentacijos produktas. Tačiau daugelis alaus ir vyno gamintojų, norėdami prailginti produktų galiojimo laiką, į juos deda sulfitų.

Saldžiuosiuose ir baltuosiuose vynuose paprastai būna daugiau sulfitų nei raudonuosiuose vynuose, tačiau raudonuosiuose vynuose būna daugiau taninų, kurie yra kartūs arba rūgštūs junginiai, esantys vynuogių odelėje ir sėklose.

Tiek sulfitai, tiek taninai jautriems žmonėms gali sukelti alergines reakcijas. Todėl, apribojus vartojimą iki lengvo alaus, skaidrių spiritinių gėrimų ir baltojo vyno, galima išvengti pagirių.

Kaip įveikti pagirias

Vienintelis patikimas būdas išvengti pagirių - nevartoti alkoholio. Tačiau dauguma žmonių šios galimybės net nesvarsto. Todėl verta žinoti ir pagrindinius būdus, kaip įveikti pagirias.

Žinome, kad alkoholis dehidratuoja organizmą, todėl galvos skausmą ir kitus pagirių simptomus iš dalies gali sukelti kraujagyslių susiaurėjimas ir elektrolitų - organizmui reikalingų mineralų, tokių kaip natris, kalcis ir kalis, netekimas.

O jei esate aistringas kavos mėgėjas, atsisakydamas tradicinio kavos puodelio pagirių rytą, dar labiau sustiprinsite savo simptomus ir "kofeino abstinencijos" sindromą, kuris šiek tiek primena narkotikų "abstinenciją".

Todėl gydytojai pataria rytais išgerti šiek tiek kavos, jei tai jums įprastas gėrimas. Jei palengvėjimas neateina, daugiau negerkite.

Gerkite daug paprasto vandens arba sportinio gėrimo, kuriame yra papildomų elektrolitų.

Ir nors didžiąją dalį alkoholio perdirba kepenys, nedidelis jo kiekis iš organizmo pasišalina nepakitęs su prakaitu, šlapimu ir kvėpavimu.

Todėl verta pagreitinti šį procesą, o tai padaryti padės saikingas fizinis aktyvumas.

Tačiau pirmas žingsnis turėtų būti prarasto skysčio kompensavimas

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder