Už žiaurų elgesį su gyvūnais asmenims bus draudžiama laikyti gyvūnus

Gyvūnai biure: specialistė pasakė, ko nepamiršti prieš pasiimant augintinį kartu

Vis daugiau įmonių Lietuvoje rengia augintinių dienas. Vienos jų kviečia darbuotojus atsivesti keturkojus kartą per mėnesį, kitose – jie laukiami kasdien. Atlikti tyrimai parodė, kad augintiniai darbo aplinkoje mažina stresą ir padeda geriau atsipalaiduoti pertraukų metu. Gyvūnų prekių parduotuvės „Pet24“ atstovė pataria, kaip tinkamai pasiruošti keturkojo draugo dienai biure.

Gyvūnai laukiami kasdien

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė“ gyvūnų savo biuruose laukdavo kiekvieną penktadienį, tačiau pamačius, kiek džiaugsmo tai teikia darbuotojams ir patiems augintiniams, nuspręsta, kad keturkojai kartu su šeimininkais gali atvykti kasdien.

„Daugelis mūsų kolegų – tikri gyvūnų mylėtojai. Planuodami į biurą atsivesti augintinį, pirmiausia tame pačiame aukšte dirbančių kolegų pasiteiraujame, ar jie tam neprieštarauja. Juk alergija gyvūnams – viena dažniausiai pasireiškiančių. Kolegoms pritarus ir augintiniui atvykus – visų akys ir dėmesys būna nukreipti į jį.

Gyvūnų dienos biure yra naudingos tiek augintinio šeimininkui, tiek kitiems kolegoms. Šeimininkai, kurie negali ar nenori palikti savo keturkojo draugo namuose visai darbo dienai, jį atsivedę į biurą jaučiasi ramūs, kad augintinis šalia.

O kiti kolegos džiaugiasi nauja draugija. Gyvūnų dienos gerina atmosferą darbe ir mažina streso lygį. Pertraukėlė, kurią darbuotojas praleidžia žaisdamas ar glostydamas augintinį, pakelia nuotaiką ir didina produktyvumą“, – pastebi Rasa Kaminskienė, „Bitės“ žmonių ir kultūros komandos vadovė.

Tyrimai rodo teigiamą poveikį

„Pet24“ atstovė Monika Gaigalaitė tikina, kad atliktas ne vienas tyrimas dėl keturkojų poveikio žmonėms darbo aplinkoje. Rezultatai parodė, kad augintiniai padeda darbuotojams efektyviau pailsėti pertraukų metu, o tai didina darbo efektyvumą.

„Augintiniai biurui suteikia jaukumo ir namų jausmą. Todėl darbuotojams lengviau eiti į darbą ir jame pasilikti ilgiau. Tyrimai rodo, kad  darbuotojams kur kas lengviau dirbti viršvalandžius, jei su jais kartu yra augintinis. O pačiam augintiniui pagrindinė nauda – socializacija. Na ir žinoma, smagus laikas kartu su šeimininku bei jo kolegomis, kur kas daugiau žaidimų ir dėmesio nei pasilikus vienam namuose“, – įsitikinusi M. Gaigalaitė.

Svarbu tinkamai pasiruošti

Specialistė pataria tinkamai pasiruošti augintinio dienai biure. Pirmiausia svarbu išsiaiškinti, ar nėra alergiškų ar augintinių draugijai prieštaraujančių kolegų. Būtina išsiaiškinti, ar pastato taisyklės leidžia atsivesti gyvūnų, kitaip sakant, ar biuras draugiškas ir saugus gyvūnams.

Taip pat svarbu apgalvoti, ar tą dieną neturėsite svarbių susitikimų, galėsite visą laiką prižiūrėti savo keturkojį draugą. Tai yra svarbu tiek dėl paties augintinio saugumo, tiek dėl kolegų. Paliktas vienas šuo ar katė gali pradėti nerimauti ir trukdyti aplinkiniams.

„Keliaujant su augintiniu į darbovietę patartina turėti: augintinio guolį (geriausia ne naują, o jau naudotą, kuriame būtų augintinio ir namų kvapo, tai padės nurimti), dubenėlius maistui ir vandeniui, žaislų, skanėstų bei maisto.

Jei į biurą vedatės katę, nepamirškite jos kraiko dėžutės, tik kraiką naudokite naują ir su kolegomis susitarkite vietą, kur ją padėsite, kad niekam nekeltų nepatogumo.

Katei taip pat gali praversti draskyklė, kad nedraskytų biuro baldų. Kad katė labiau susidomėtų draskykle, galima ją papurkšti katžolės purškalu. Jis skatina žaisti ir draskyti būtent tuos daiktus, kurie juo išpurkšti.

Iš esmės, svarbu į biurą pasiimti tuos daiktus, kurie yra būtini, kad augintinis jaustųsi komfortiškai. Jei kartu į darbą vedatės šunį, būtinai jį gerai išvedžiokite, kad biure būtų ramus ir netrukdytų kitiems kolegoms“, – pataria „Pet24“ ekspertė.

Kad šuo patirtų mažiau streso bei nerimo, galima į biurą atsinešti specialų laižymo kilimėlį. Tokį kilimėlį pakanka ištepti konservais ar specialia pasta ir jis paruoštas. Laižymas veikia raminančiai, padeda sumažinti patiriamą nerimą, todėl toks kilimėlis padės augintiniui nurimti ir jis netrukdys aplinkiniams.

Taip pat galima įsigyti ir uostymo kilimėlių, kurie paruošiami itin paprastai – į kilimėlį priberiame skanėstų arba maisto ir duodame augintiniui. Uostymas – puiki veikla, ne tik ramina, bet ir padeda augintiniui išsikrauti, todėl jis bus ramus, pavalgęs ir po tokios veiklos mielai priguls savo guolyje. Tokios papildomos veiklos leis jaustis ramiau tiek jums, tiek jūsų augintiniui.

Šeimininkas prisiima atsakomybę

Kokių gyvūnų geriau nesivesti į darbą? Svarbiausia taisyklė – nesivesti augintinių, kurie yra agresyvūs, nesocializuoti, nedresuoti bei galintys apgadinti baldus ar patalpas.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kaip augintinis elgiasi žmonių apsuptyje. Jei jis itin aktyvus, nuolat norintis dėmesio ir žaidimų, jautriai reaguojantis į garsus ar tam tikrus veiksmus, lojantis, gyvūnas gali trukdyti kitiems dirbti.

Svarbiausia suprasti tai, kad augintinio šeimininkas prisiima visą atsakomybę už daiktų sugadinimą ar kito žmogaus sveikatą, sužeidimo ar užpuolimo atveju. Todėl reikia įsivertinti, ar augintinis tikrai tinkamas vestis į darbą.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder