Iškylų sezonas prasideda: ko nepamiršti poilsiaujant gamtoje?

Kad poilsis gamtoje neapkarstų, verta pasirūpinti ir keliais smulkiais, tačiau nepakeičiamais palydovais, į kuriuos numoti ranka – nevalia.

Saulės voniomis mėgaukitės saugiai

Bene svarbiausia dažnų šiltojo sezono iškylų priežastis yra puikus oras. Gaudydami saulę skubame pasimėgauti tokiomis dienomis, nes, deja, per metus jų turime ne itin gausiai.

Vis dėlto, dauguma žmonių, ruošdamiesi išvykoms gamtoje, į kuprinę ar krepšį retai kada pagalvoja įsidėti ir nuo kenksmingų UV spindulių apsaugančių priemonių.

Leidžiant daug laiko lauke, galite stipriai nudegti, be to, prasideda ankstyvieji odos senėjimo procesai, o piktnaudžiaujant saulės voniomis kyla ir odos vėžio rizika.

Šiandien prekyboje gausu įvairiausių priemonių – galite rinktis kremą, losjoną, pienelį, aliejų ar purškiamą dulksną, todėl kiekvienas ras geriausiai poreikius atitinkantį produktą.

Būtinai pasirūpinkite ir mažaisiais šeimos nariais, kurių odelė yra dar jautresnė saulės daromam poveikiui. Be abejo, nepamirškite pakartotinai naudoti priemonių kaskart išsimaudžius ar labiau suprakaitavus – tik taip išvengsite jau minėtų padarinių. 

Užkirskite kelią oro permainoms

Žinoma, poilsiaudami Lietuvoje niekada negalime visiškai pasitikėti orų prognozėmis. Šios nuolatos kinta, o net ir visą savaitgalį žadėtą saulę gali netikėtai užtemdyti lietaus kupini debesys.

Tam, kad prapliupus lietui išvengtumėte subjurusios nuotaikos ir nereikėtų išsyk skubėti namo, pasirūpinkite geros kokybės lietpalčiu, botais, neperšlampančia kuprine daiktams ar specialiais dėklais ir vandeniui nepralaidžia palapine.

Šie daiktai užtikrins, kad jūsų drabužiai ir elektroniniai įrenginiai liktų sausi ir nepažeisti. Be abejo, kraunantis daiktus dviejų dienų kelionei persistengti nederėtų ir pirmiausia vertėtų pagalvoti apie turimą laisvą vietą, tačiau išvykdami ilgesniam laikui būtinai pasirūpinkite šiais atributais. 

Apsisaugokite nuo įkyrių vabzdžių ir nepamirškite pasirūpinti aplinka

Šiltuoju sezonu mėgaujantis grynu oru bene didžiausiu priešu tampa įvairūs vabzdžiai. Uodai, musės, erkės, briedmusės ir daugelis kitų Lietuvoje paplitusių sparnuotųjų drumsčia ne tik ramybę – neretai grįžę po savaitgalio gamtoje pastebime nemalonių bėrimų ant odos, kamuoja niežulys.

Tam, kad kaip įmanoma labiau sumažintumėte įkyrių vabzdžių puolimą, prieš skubėdami pailsėti būtinai įsigykite purškiamų repelentų ar specialių žvakių, smilkalų, kurių kvapas atbaido šiuos skraiduolius.

Jei poilsiavietėje turite elektros prieigą, būtinai išbandykite ir elektrinius prietaisus, skleidžiančius ultragarsą arba viliojančią šviesą, kuri nukreips vabzdžių srautą nuo jūsų bei jūsų artimųjų. 

Ne paslaptis, kad pasiruošimas iškylai gali tapti nemenku finansiniu iššūkiu, ypač jei poilsiaujate didesnėje kompanijoje. Įsigyti visų reikiamų prekių galite kur kas pigiau – tereikia iš anksto suplanuoti apsipirkimą ir pasinaudoti prekybos tinklų siūlomomis nuolaidomis.

Visus geriausius pasiūlymus galite patogiai apžiūrėti nė neišeidami iš namų – Akcijos.lt rasite visus leidinius, todėl išsirinkti bus paprasta ir smagu. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder