Per neįprastą karščio bangą vairuotojai raginami iš automobilių išimti tris daiktus, nes jų laikymas gali būti pavojingas, rašo „Express“.
Pirma, ekspertai pataria automobilyje nelaikyti vandens buteliuose, nes pakilus temperatūrai į vandenį gali prasiskverbti plastiko cheminės medžiagos, todėl jis tampa pavojingas vartoti.
Be to, plastikiniai buteliai gali veikti kaip stiklas saulės šviesoje ir potencialiai sukelti gaisrą automobilyje, todėl saugiausias variantas - tiesiog išimti butelį iš automobilio, kad būtų užtikrintas ir automobilio saugumas, ir šviežias vanduo.
Antra, karštyje automobilyje niekada negalima palikti vaistų. Vaistų, tokių kaip paracetamolis, vaistai nuo kosulio ir kiti skausmą malšinantys vaistai, didžiausia temperatūra, kurioje jie gali išlikti veiksmingi.
„Jei paliksite skausmą malšinančių vaistų pakuotę karštame automobilyje, jie gali tapti mažiau veiksmingi ar net visiškai nenaudingi arba, dar blogiau, pavojingi.
Dauguma komercinių nuskausminamųjų ir vaistų yra skirti vartoti tik iki 25 °C temperatūroje, o tai reiškia, kad juos vartodami galite netyčia pabloginti savo būklę, o ne išgydyti ligą, nuo kurios jie jums iš tikrųjų reikalingi“, - patariama straipsnyje.
Ir galiausiai, ekspertai rekomenduoja nelaikyti kremo nuo saulės, nes jis gali sugesti buteliuko viduje ir net sprogti dėl karštyje susidariusio slėgio.
Ką turėtumėte laikyti automobilyje per karščius?
Vairuotojai turėtų įsitikinti, kad turite pakankamai benzino arba dyzelino, nes karštyje jis greičiau suyra.
Taip pat reikėtų išsiaiškinti, ar jūsų automobilyje pakanka vandens ir tepalų, kurie karštomis dienomis yra labai svarbūs, ir ar papildytas oro kondicionierius.
Taip pat būkite atsargūs ir saugiai vairuokite saulėje bei stebėkite variklio temperatūros matuoklį, kad saulėje išvengtumėte brangių gedimų.
Rašyti komentarą