Sėklos egzistuoja milijonus metų ir yra augalų gyvybės pagrindas, tačiau tik neseniai pradėta iš tiesų vertinti jų neįtikėtiną maistinę vertę.
Jos yra koncentruotas maistingųjų medžiagų šaltinis, galintis padaryti stebuklus mūsų sveikatai, rašo Eat This, Not That.
Kadangi sėklos yra puikus ląstelienos šaltinis, valgant pakankamai jų galima sumažinti storosios žarnos vėžio riziką, praturtinti žarnyno mikrobiomą ir išlaikyti subalansuotą cukraus kiekį kraujyje.
Taigi, įvairių sėklų įtraukimas į kasdienį maistą yra paprasta ir veiksminga strategija, kaip paįvairinti savo mitybą.
6 sveikiausios sėklos
Nors yra daugybė įvairių sėklų, ekspertai ypač pabrėžia šešias sveikiausias sėklas:
Chia sėklos. Kaip rodo 2021 m. metaanalizė, chia sėklos yra augalinės kilmės omega-3 riebalų rūgščių šaltinis, jos gali padėti jūsų širdies sveikatai, nes mažina bendrą cholesterolio kiekį.
Taip pat įrodyta, kad chia sėklos mažina kraujospūdį žmonėms, sergantiems 2 tipo diabetu.
Linų sėmenys. Jie turi daug sveikatai naudingų savybių: gali padėti sumažinti vidurių užkietėjimą, paįvairinti žarnyno mikrobiomą, sumažinti sistolinį ir diastolinį kraujospūdį ir sumažinti cukraus kiekio kraujyje šuolius po daug angliavandenių turinčio maisto.
Kanapių sėklos. Jose gausu sveikųjų riebalų, o omega-6 ir omega-3 riebalų rūgščių santykis yra optimalus (3:1), o tai svarbu lėtinių ligų prevencijai.
Kvinoja. Remiantis 2020 m. metaanalizės duomenimis, į mitybą įtraukus kvinojų, galima palaikyti širdies sveikatą, nes sumažėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika.
Kvinoja taip pat yra puikus augalinės kilmės baltymų šaltinis, todėl jos įtraukimas į veganišką mitybą padeda spręsti dažną baltymų suvartojimo problemą.
Sezamas. Geras vitaminų B1, B3 ir B6 šaltinis. Vitaminas B6 būtinas angliavandenių, riebalų ir baltymų apykaitai.
Taip pat žinoma, kad sezamo sėklų sudedamosios dalys - lignanai - pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis ir priešvėžiniu poveikiu.
Moliūgų sėklos. Jos labai maistingos, jose yra baltymų, magnio, geras cinko, fosforo, kalio ir seleno, antioksidantų ir naudingų polinesočiųjų ir mononesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis.
Rašyti komentarą