Jau veikia unikali visapusiška pokovidinio sindromo reabilitacijos programa

Vis daugiau lietuvių pripažįsta, kad fizinė bei emocinė savijauta šiuo metu tokia, jog specialistų pagalbos reikia čia ir dabar. Būtent šios priežastys ir skatina augantį susidomėjimą sveikatingumo paslaugomis šalies kurortuose, kur,paisant saugumo reikalavimų bei Vyriausybės nustatytų taisyklių, svečių laukia sanatorijos bei sveikatingumo centrai. Vienas tokių – Birštone įsikūrę mineralų SPA namai ir medicinos centras „Vytautas Mineral SPA“, rinkai pasiūlę naujovę – visapusišką pokovidinio sindromo reabilitaciją. 

Persirgusius COVID-19 vargina ne tik fizinės pasekmės

Statistikos departamento duomenys rodo, kad šalyje jau fiksuota daugiau nei 222 tūkst. COVID-19 ligos atvejų, bet pandemijos eigą atidžiai sekantys mokslininkai įsitikinę, kad persirgusiųjų šia liga gali būti kelis kartus daugiau.Ir užsienio šalių, ir Lietuvos praktika rodo, kad apie 80 proc. užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija perserga lengva COVID-19 viruso forma, likusiems 20 proc. prireikia medikų pagalbos. 

Manoma, kad didelė dalis gyventojų galėjo sirgti besimptome forma, o sirgusieji lengva viruso forma – nesikreipti į gydymo įstaigas.Tiesa, net ir persirgusius lengva viruso forma dar 4-6 mėnesius po pasveikimo gali varginti labai nemalonūs liekamieji reiškiniai.

„Deja, retas susimąsto, kad COVID-19 virusas ir jo liekamieji reiškiniai turi įtakos ne tik žmogaus fizinei, bet ir emocinei savijautai. Nepaaiškinamas nuovargis, nerimas ar nemiga, skonio ir uoslės pokyčiai, galvos ir raumenų skausmai, rankų drebulys, nuotaikų kaita bei suprastėjęs gebėjimas sutelkti ir išlaikyti dėmesį – vieni dažniausiai pasitaikančių pokovidinio sindromo simptomų. Bendraudami su žmonėmis, kurie yra persirgę lengva koronaviruso forma, dažnai išgirstame, kad net ir tada, kai atrodytų, jog svarbiausias iššūkis – virusas, jau įveiktas, sugrįžti į normalų gyvenimo ritmą nesiseka. Dažnas nustemba iš medikų išgirdęs, kad jo prastos savijautos priežastimi gali būtipokovidinis sindromas“, – sako Birštono „Vytautas Mineral SPA“medicinos ir SPA centrovadovė Joana Bikulčienė.

Pasak jos, būtent šiosaplinkybės„Vytautas Mineral SPA“ sveikatingumo ekspertus paskatino sukurti unikalią atsigavimo po COVID-19 programą, pavadintą „5N PROGRAMA“. Tai – ne tik fizinė, bet ir psichologinė reabilitacija. 

„Vytautas Mineral SPA“ filosofija visuomet buvo paremta holistiniu požiūriu į žmogų – mums svarbu ne tik fizinė žmogaus savijauta, bet ir tai, kaip galime pasirūpinti gera jo emocine sveikata. Puikiai suprantame, kad šių dienų žmogus brangina savo laiką, o ir pandemijos ribojimai gali pasikeisti bet kurią akimirką, todėl siekėme, kad atsigavimo po COVID-19 programa būtųmaksimaliai veiksminga.Kiekvienas pas mus į viešbutį dėl pokovidinės reabilitacijos atvykęs svečiaspirmiausiai susitinka su specialistu bendram sveikatos būklės įvertinimui ir ištyrimui, jam pateikiamos bendros rekomendacijos mitybos ir sveikos gyvensenos klausimais“, – apie pagalbą pokovidinio sindromo padarinius jaučiantiems žmonėms kalbėjo J.Bikulčienė. 

Gydytojo konsultacijos metu įvertinama ir „5N PROGRAMA“ dalyvio elektrokardiograma, sudaromas laboratorinio ištyrimo planas, individualiai sudėliojama optimali atsigavimo programa,  tačiau, pasak J.Bikulčienės, rūpinimasis tik fizine sveikata, neužtikrinant emocinio ir psichologinio poilsio bei komforto, negarantuotų geriausio laukiamo rezultato.

4 programos etapai, padėsiantys greičiau grįžti į įprastą ritmą

„Pandemijai ir psichologinei įtampai nesitraukiant jau metus, medikai pastebi, kad vos kas ketvirtas pacientas po šios ligos sugeba grįžti į įprastą darbinę veiklą. Deja, maždaug kas antras pacientas dėl išliekančių varginančių ligos simptomų yra priverstas darbinį tempą gerokai sumažinti. Visada pabrėžiu, kad norintys kibti į darbus su nauja energija, turėtų skirti laiko ir emocinės sveikatos išteklių papildymui, nes tik fizinės reabilitacijos nepakaks. Todėl šios specialiai sukurtos programos procedūros skirtos fizinio, metabolinio, protinio, ir emocinio nuovargio simptomų mažinimui, derinant įvairias terapijos procedūras, kūrybinius užsiėmimus ir autogenines treniruotes“, – teigia „Vytautas Mineral SPA“ Medicinosir SPA centro vadovė J. Bikulčienė. Pasak jos, penkių dienų programa sudaryta iškelių etapų, kad būtų lengviau padėti pokovidinį sindromą išgyvenantiems žmonėms. 

Pirmiausia – ligos nualinto organizmo fizinis atstatymas. Tai natūralių ir fizikinių veiksnių terapija vandeniu, šiluma, bioaktyvia šviesa, infraraudonaisiais spinduliais, stimuliuojančiomis srovėmis, slėgiu, ultragarsu, elektromagnetiniu lauku ir kt. Ši terapija aktyvina medžiagų apykaitą, skatina endorfinų išsiskyrimą, padeda malšinti skausmus ir uždegimus, gerina sąnarių judrumą. Ir, žinoma,taikoma raumenis stiprinanti ir širdies darbą gerinanti kineziterapijabei hidroterapija.

„Net po įprastos ligos, patirto ilgalaikio streso ar nejudrumo organizmas netenka naudingų mikroelementų ir mineralų, o COVID-19 juos „sudegina“ dar nuožmiau.Todėl antras žingsnis – unikalaus, milijardus metų skaičiuojančio mineralinio vandens iš Birštono gelmių vandens voniose organizmą jais vėl prisodrinti. Balneoterapija ne tik padeda kūnui atstatyti mineralų balansą, bet ir detoksikuoja,atpalaiduoja raumenis, gerina sąnarių veiklą, kraujotaką, odos būklę ir mažina stresą“, – sako J.Bikulčienė.

Trečias etapas – psichologinės būklės gerinimas masažais, jogos  ir  šokio užsiėmimais.Kaip pastebi specialistai, šokiai ne tik sustiprina kūno raumenis, pagerina laikyseną, bet ir suaktyvina medžiagų apykaitą organizme, leidžia lengviau atsikratyti streso, nes aktyviai judant išsiskiria geros nuotaikos hormonai – endorfinai.

„Ir galiausiai taikome gydymą geriausiais vaistais – gamta. Juk žmogaus ryšys su gamta tūkstančius metų buvo toks unikalus, kad būdamas gamtos apsuptyje jis, susitelkdamas į save, paleisdamas negatyvias mintis, priimdamas iš aplinkos šviesą, kvėpuodamas pušyno oru, leidžia savo kūnui ir mintims gyti pačiomis natūraliausiomis sąlygomis. Ši terapija – kvėpavimo, savitaigos ir lengvų tempimo pratimų, su specialistu atliekamų prie užburiančių Nemuno kilpų esančiame miške, derinys.Svarbiausia po „5N PROGRAMOS“ išlaikyti vientisumą: į darbus grįžti palengva, jų krūvį didinti po truputį, nenustoti vartoti vitamino D profilaktinėmis dozėmis, periodiškai išeiti pasivaikščioti laikantis visų atsargumo nurodymų ir nepamiršti kokybiško poilsio“, – sakoJ.Bikulčienė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder