Ką daryti, jei skauda dešinę pusę: įspėjamieji ženklai ir pirmieji žingsniai

Intensyvus ar ilgai trunkantis dešinės pusės skausmas yra priežastis būti atsargiems ir atkreipti dėmesį į lydinčius simptomus.

Skausmas dešinėje pilvo pusėje yra dažnas reiškinys, galintis turėti daugybę priežasčių - nuo įprastų virškinimo sutrikimų iki rimtų būklių, dėl kurių reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Paprastai, jei skausmas yra silpnas ir greitai praeina, nereikėtų nerimauti, nes jis gali būti susijęs su dujomis ar laikinais virškinimo sutrikimais.

Tačiau intensyvus ar ilgai trunkantis skausmas dešinėje pusėje yra priežastis būti atsargiems ir atkreipti dėmesį į lydinčius simptomus.

Apie tai pasakoja DOC.ua.

Norint geriau suprasti galimas diskomforto priežastis, svarbu žinoti, kokie organai yra šioje kūno dalyje.

Tarp jų yra kepenys, tulžies pūslė, kasa, dvylikapirštė žarna, dešinysis inkstas, kylančioji gaubtinė žarna, apendiksas, o moterims - dešinioji kiaušidė ir dešinysis kiaušintakis.

Bet kurio iš šių organų ligos ar veiklos sutrikimai gali pasireikšti dešiniojo pilvo skausmu.

Kaip žinoti, kada skausmas tampa pavojingu signalu?

Gydytojo pagalbos prireikia, kai skausmas trunka ilgiau nei savaitę, sustiprėja per vieną ar dvi dienas, jį lydi pykinimas ir vėmimas. 

Taip pat nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia tokie simptomai, kaip pilvo pūtimas, trunkantis ilgiau nei dvi dienas, dažnas ar skausmingas šlapinimasis, viduriavimas, trunkantis ilgiau nei penkias dienas, karščiavimas (aukštesnė nei 38°C suaugusiesiems ir 38,2°C vaikams), ilgalaikis apetito praradimas, nepaaiškinamas kraujavimas iš makšties ar staigus svorio kritimas be aiškios priežasties.

Diagnozuojant dešiniojo šono skausmo priežastį, gali būti taikomi įvairūs gydytojo paskirti tyrimo metodai.

Savo ruožtu gydymas tiesiogiai priklausys nuo diagnozės - nuo naminių priemonių iki medikamentinio gydymo ar net operacijos.

Todėl, jei pasireiškė nerimą keliantys simptomai, turėtumėte nedelsti ir kreiptis į kvalifikuotą gydytoją.

Jei dešinės pusės skausmas nėra ūmus ir jo nelydi nerimą keliantys simptomai, būklę palengvinti gali padėti paprasti namų metodai.

Kodėl svaigsta galva?

Galvos svaigimas gali būti organizmo pavojaus signalas: kokias ligas jis gali slėpti

Gydytojai rekomenduoja pakoreguoti savo mitybą, apribojant alkoholio, gėrimų su kofeinu ir gazuotų gėrimų vartojimą.

Taip pat vertėtų laikinai iš valgiaraščio išbraukti rūgštų maistą, aštrius, riebius ir sunkius patiekalus, nes jie gali dirginti virškinamąjį traktą.

Svarbu kruopščiai kramtyti maistą ir vengti valgio vėlai vakare, kad prieš miegą organizmas turėtų pakankamai laiko virškinimui. Po valgio patartina palaukti 1-2 valandas prieš užsiimant fizine veikla.

Teigiamos įtakos gali turėti ir gyvenimo būdo pokyčiai. Svarbūs veiksniai, padedantys išsaugoti virškinimo sistemos sveikatą, yra svorio kontrolė, nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimo apribojimas (jei įmanoma), metimas rūkyti ir veiksmingas streso valdymas.

Jei reikia, galite vartoti be recepto parduodamus vaistus, pavyzdžiui, antacidinius preparatus, protonų siurblio inhibitorius arba histamino-2 blokatorius, kurie padeda sumažinti skrandžio rūgštingumą ir malšina skausmą.

Tačiau, jei dešinės pusės skausmas yra intensyvus, ilgalaikis arba jį lydi minėti pavojingi simptomai, būtina medicininė intervencija.

Atsižvelgdamas į skausmo priežastį, gydytojas gali skirti skausmą malšinančių vaistų, įskaitant stipresnius vaistus, tokius kaip opioidai ar tricikliniai antidepresantai. Jei nustatoma bakterinė infekcija, bus paskirtas antibiotikų kursas.
 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.