Ką daryti, jei šventinis laikotarpis sukelia liūdesį?

Nuostabiausias laikotarpis metuose - kupinas laimės ir džiaugsmo. Tačiau ne visiems. Gal šiuo metu išgyvenate netektį, patiriate sunkumų šeimoje, išsiskyrėte su mylimu žmogumi, o gal žinote, jog praleisite šventes vieni? Šventinis laikotarpis gali pasirodyti ne toks ir smagus, primenantis tai, ką praradote. 

Kad ir koks sunkus gali pasirodyti šis laikas, paruošėme jums patarimų, kurie padės nuotaiką pagerinti. Bent šiek tiek. 

Nesilyginkite su kitais žmonėmis 

Lygintis su kitais - niekada nebus gera idėja. Prisiminkite, jog lygindamiesi su kitais atimate iš savęs džiaugsmą. Jei pastebėjote, jog šventiniu laikotarpiu pavydą jaučiate dažnai, atsitraukite kelioms dienoms, pabūkite su savimi, nenaršykite socialiniuose tinkluose. 

Pradėkite naują tradiciją

Tradicijos neturi būti dešimtmečių senumo. Jūs galite sugalvoti savo naujas tradicijas, o šventinis laikotarpis - puikus metas būtent tam. Paskirkite dieną šventinių filmų peržiūrai, skaitykite šventines knygas, gaminkite naują patiekalą. Vaizduotei ribų nėra. 

Aukokite

Tyrimai rodo, jog savanoriavimas, aukojimas gerina fizinę, psichinę sveikatą, o žiemos pradžia - turbūt geriausia proga tai padaryti. Savanoriaukite maisto, drabužių aukojimo vietose, padėkite tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai. 

Suplanuokite tai, ko galėsite laukti

Jei dienų skaičiavimas iki švenčių skamba neįdomiai, visada galite sugalvoti kažką, ko galėsite nekantriai laukti. Tai gali būti išvyka prieš šventes (ar po jų), diena spa centre, apsipirkinėjimas su draugais. 

Ieškokite pagalbos

Jei galvojate, jog artimųjų, draugų pagalbos neužtenka, nebijokite ir ieškokite profesionalios psichologinės pagalbos. Įsitikinkite, jog tai bus žmogus, kuriuo galėsite pasitikėti, prie kurio galėsite atsipalaiduoti ir papasakoti tai, kas neramina. 

Šaltiniai: https://theeverygirl.com/6-ways-to-cope-with-the-holidays-when-youre-sad-or-struggling/

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder