Kai moterys triūsia virtuvėje, vyrai labiau atsipalaiduoja

Kai moterys triūsia virtuvėje, vyrai labiau atsipalaiduoja

Šią išvadą tyrėjai padarė po to, kai dvejus metus tyrė 30 porų Los Andžele ir fiksavo sutuoktinių streso lygį paprastomis savaitės dienomis bei savaitgaliais, - praneša Globaltimes.cn.

Jie išsiaiškino, kad žmonos labiausiai atsipalaiduoja, kai vyrai joms padeda plauti indus, gaminti ir tvarkyti namus, o vyrai jaučiasi geriausiai, kai sėdi nieko neveikdami, o jų sutuoktinės pluša namuose.

Tyrime, kuris buvo paskelbtas leidinyje „Journal of Family Psychology“, taip pat rašoma, kad žmonos didesnę dalį laisvalaikio praleidžia atlikdamos įvairius buities darbus namuose, o jų antrosios pusės daugiausiai laisvo laiko skiria savo mėgstamam užsiėmimui.

Šis tyrimas patvirtina tradicinį stereotipą, kad moterys namuose dirba daug daugiau nei vyrai – dažnai atlikdamos dukart daugiau įvairių darbų nei jų sutuoktiniai.

Anksčiau mokslininkai iš Pietų Floridos universiteto išsiaiškino, kad vyrai reaguoja agresyviai, jei pajunta jų vyriškumui kylančią grėsmę.

Paaiškėjo, kad atlikę darbus, kurie tradiciškai yra laikomi moteriškais, tokius kaip indų plovimas ar namų tvarkymas, jie ima elgtis kaip mačo, kad pakeltų savo savivertę.

Kalifornijos universiteto (Los Andželas, JAV) Šeimų kasdienio gyvenimo tyrimų centro mokslininkai tyrė 30–35 metų amžiaus dirbančias poras, kurių santuoka trunka apie 13 metų.

Visos poros turėjo bent po vieną vaiką (8–10 metų amžiaus).

Dvi dienas šiokiadieniais ir dvi dienas savaitgaliais kas 10 min. buvo tikrinama jų veikla ir seilių sudėtis, siekiant nustatyti hormono kortizolio kiekį.

Tyrėjai padarė 5500 unikalių įrašų apie porų veiklą, suklasifikuodami ją į 13 skirtingų kategorijų.

Paaiškėjo, kad vyrų organizme streso lygis mažesnis, kai jie ilsisi, o jų žmonos atlieka buities darbus.

Per didelis šio hormono kiekis organizme gali turėti neigiamo poveikio miegui, svoriui ir imuninei sistemai.

„Mes filmavome poras nuo ryto iki vakaro.

Kas 10 min. fiksavome, kur ir su kuo yra bei ką veikia šeimos nariai. Išsamiai juos apklausėme apie jų sveikatą ir savijautą“, - „USA Today“ teigė antropologė Elinor Ochs.

Anot jos, ankstesni tyrimai parodė, jog vyrai po darbo mėgsta pabūti vieni ir pailsėti po dienos darbų, o moterys savo laiką skiria vaikams ir namų ruošos darbams, kai būna vienos.

Tyrimui vadovavusi Darby Saxbe teigė, kad vyrai akivaizdžiai atsigauna ir gerai pailsi, kai žino, jog buities darbus atlieka kažkas kitas.

delfi.lt

Archyvų nuotr.

efoto.lt / nuotr

Jei patiko straipsnis, nepamirškite pasidalinti su draugais Facebook!

Taip pat skaitykite:

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder