1 Nustatykite tikslus
Tikslų nustatymas yra puiki pradžia, ragina Name. "Supraskite, kur esate dabar su savo kūnu", - aiškina jis. Jis siūlo skirti šiek tiek laiko keliems tikslams nustatyti, kad galėtumėte nusistatyti orientyrus. "Mažos pergalės padės išlaikyti motyvaciją ir atskaitomybę."
2 Švieskitės apie savo kūną
Prieš bandydamas spręsti sveikatos problemas, jis taip pat siūlo mokytis apie kūną. "Turime daugybę posistemių, kurios turi veikti ir bendrauti tarpusavyje, kad veiktų optimaliai. Kai kurias galite žinoti, kai kurios gali būti naujos. Nepriklausomai nuo to, kiekviena posistemė yra atsakinga už sveiką kūno funkcionavimą", - aiškina jis.
3 Drėkinkite
Namas pabrėžia hidratacijos svarbą, rekomenduodamas išgerti pusę savo kūno uncijomis vandens. "Visas mūsų kūnas sudarytas iš vandens: Jūsų oda, organai, smegenys ir net kaulai", - sako jis.
"Jei pradėtumėte skaičiuoti, kiek uncijų vandens iš tikrųjų išgeriate per dieną, nustebtumėte, kiek šiuo paprastu veiksmu galite pagerinti savo sveikatą."
4 Valgykite vitaminus, nevartokite jų
Gali būti viliojanti mintis vartoti vitaminus ar maisto papildus, tačiau Namas siūlo vietoj jų valgyti sveiką ir ekologišką maistą. "Mūsų kūnai sukurti virškinti ir įsisavinti maistingąsias medžiagas iš tikro, sveiko maisto - taip žmonės evoliucionavo daugelį metų", - aiškina jis.
"Maisto papildai yra puikus dalykas, tačiau žmonės per daug pasikliauja jais, kad užtikrintų savo sveikatą. Maisto papildai skirti "papildyti" jūsų organizmą tik tada, kai to būtinai reikia, o ne pakeisti visavertį ir ekologišką maistą."
5 Įtempimas
"Įsitikinkite, kad kasdien kelis kartus per dieną pilnai išsitempiate, - sako Nam. Tai apima kojas, rankas ir šerdį.
"Tempimas palaiko raumenų lankstumą, stiprumą ir sveikatą, o lankstumo mums reikia, kad išlaikytume sąnarių judesių amplitudę", - sako "Harvard Health".
"Be jo raumenys sutrumpėja ir įsitempia. Tuomet, kai raumenis prireikia aktyvumo, jie būna silpni ir negali išsitempti iki galo. Dėl to kyla sąnarių skausmo, patempimų ir raumenų pažeidimų rizika."
6 Jėgos ir svorio treniruotės
Sutelkite dėmesį į jėgos arba pasipriešinimo treniruočių pagrindus, sako Namas.
"Atlikite jėgos ir svorio treniruotes bent tris kartus per savaitę ir, pageidautina, iš pradžių kartu su treneriu, kad įsitikintumėte, jog esate įgiję tinkamą formą ir techniką; tai yra raktas į sėkmę ir tai, kad nesusižalotumėte."
7 Kasdien vaikščiokite pėsčiomis
Kasdieniai pasivaikščiojimai keičia jūsų sveikatos būklę, sako Namas. Jis siūlo per dieną nueiti ne mažiau kaip 5-10 000 žingsnių.
Viename žurnale "JAMA Internal Medicine" paskelbtame tyrime buvo nustatyta, kad vaikščiojant sparčiu tempu apie 30 minučių per dieną, sumažėjo širdies ligų, vėžio, demencijos ir mirties rizika, palyginti su panašiu žingsnių skaičiumi, bet lėtesniu tempu.
8 Venkite ilgai sėdėti
Įsitikinkite, kad nesėdite visą dieną, sako Nam. " Atsikelkite ir pajudėkite".
9 Išbandykite grupinę veiklą
Mankšta nebūtinai turi būti individualus užsiėmimas.
"Užsiimkite grupine veikla, pavyzdžiui, piklbolu, golfu, pasivaikščiojimais ir žygiais pėsčiomis", - ragina Namas.
"Tai padeda išlaikyti atsakomybę ir teikia daugiau malonumo".
10 Medituokite
Nepamirškite šiek tiek pasimedituoti.
"Skirkite laiko meditacijai arba kūno ir proto reguliavimui", - sako Namas.
"Medituodami galite atsikratyti informacijos perkrovos, kuri kaupiasi kiekvieną dieną ir prisideda prie streso", - sako Mayo klinika.
Meditacijos nauda yra tokia:
-Naujo požiūrio į stresines situacijas įgijimas
-Įgūdžių, kaip valdyti stresą, ugdymas
-Savęs pažinimo didinimas
-Susitelkimas į dabartį
-Neigiamų emocijų mažinimas
-Vaizduotės ir kūrybiškumo didinimas
-Kantrybės ir tolerancijos didinimas
-Širdies ritmo sumažinimas ramybės būsenoje
-kraujospūdžio sumažėjimas ramybės būsenoje
-Geresnė miego kokybė
Rašyti komentarą