Kaip išlikti draugais po išsiskyrimo: 3 taisyklės

(2)

Kai kurios poros nori išsaugoti jei ne draugiškus, tai bent neutralius santykius, pavyzdžiui, dėl bendrų vaikų ar prabėgusių metų prisiminimų. Tai padaryti nebūna lengva, nes išsiskyrimas – bet kuriuo atveju skausmingas procesas. Kaip išvengti priešiškumo ir neigiamų emocijų tokioje situacijoje?

Archyvų nuotr.

Išsiskyrimas. Pixabay.com

1. Išsiskirkite garbingai

Jeigu norite išsaugoti draugiškus santykius, reikia skirti dėmesio išsiskyrimo procesui.

Nereikia leistis į asmeninius kaltinimus, žeminti ir įžeidinėti vienam kito. Prisiminkite, kad pykčio įkarštyje pasakyti žodžiai dažniausiai neatspindi jūsų tikrų minčių. Veikiausiai jūs tik norite įskaudinti vienas kitą, o to daryti nereikia.

Išsiskyrimui patartina pasiruošti iš anksto, apsvarstyti visą būsimą pokalbį. Tai padės išvengti nereikalingų neigiamų emocijų ir lengviau perteikti informaciją.

Būkite nuoširdūs.

Jeigu jums nusibodo santykiai, nustojote mylėti savo partnerį ir nenorite žengti žingsnių atšviežinti seniai pamirštiems jausmams, pasakykite apie tai sąžiningai. Neišgalvokite kitų priežasčių, net jeigu išdavėte partnerį ir susiradote kitą.

Kai aistros nurims, jūsų atvirumas bus tinkamai įvertintas. Partneris nekaltins savęs dėl santykių nutrūkimo.

Kalbėkite tik apie savo jausmus, venkite kaltinamojo tono. Pavyzdžiui, „tavo motina įkyrėjo dažnais vizitais. Tu negini manęs, todėl išsiskyrimas vyksta dėl tavo kaltės“.

Geriau paaiškinti taip: „Jaučiuosi prislėgta dėl tavo motinos kišimosi į mūsų gyvenimą. Negaliu su tuo susitaikyti, todėl noriu išsiskirti“.

Archyvų nuotr.

Vienumoje su savimi. Pixabay.com

2. Padarykite pertrauką prieš atnaujindami bendravimą

Prisiminkite filmo „Valgyk, melskis, mylėk“ heroję Liz Gilbert. Ji išgyveno stiprų stresą dėl išsiskyrimo su vyru, nekentė jo. Praleidusi metus be jo, suvokė, kad yra jam dėkinga ir jaučia šiltus jausmus.

Taip ir jums, kad susitaikytumėte su išsiskyrimo mintimis, reikia kuriam laikui atsiriboti nuo to, kas primena buvusį partnerį.

Užblokuokite jį socialiniuose tinkluose. Tai padės jums pradėti naują gyvenimą, neatsižvelgiant į buvusio partnerio nuomonę. Ir dar svarbiau – tai neleis jums sekti jo gyvenimo.

Užpildykite laiką, kurį skirdavote partneriui, kuo nors kitu.

Pavyzdžiui, jei buvote įpratę kartu leisti savaitgalius, užsisakydavote picą, žiūrėdavote filmus ar užsiimdavote bendru hobiu, tai dabar jums teks sugalvoti, ką įdomaus nuveikti tuo metu.

Susitikite su draugais, vaikščiokite po parduotuves ar į klubą.

Galbūt seniai svajojote išmokti prancūzų kalbą? Tai dabar tam bus tinkamas laikas.

Keliaukite, leiskitės į žygius.

Nebūtinai imti kelių mėnesių atostogas – net trumpas aplinkos pakeitimas padės persijungti ir atitrūkti nuo niūrių minčių. Leiskitės su draugais į žygį arba praleiskite savaitę vienumoje populiariame kurorte.

Archyvų nuotr.

Viskas praeina. www.needpix.com

3. Palikite praeitį praeityje

Reikia gerokai pasistengti, kad pereitumėte nuo romantiškų santykių prie draugiškų. Tam reikia pamiršti tai, kas buvo anksčiau ir pradėti viską iš naujo.

Jeigu ruošiatės pasimatyti su buvusiu partneriu, tai neikite į tas vietas, kurios susijusios su romantiškais prisiminimais. Mintys apie tai, kad už to staliuko šventėte savo santykių metines ir buvote laimingi, gali smarkiai pakenkti jūsų draugystei.

Būkite sąžiningi ir atviri sau. Jeigu iki šiol jaučiate meilės jausmus partneriui, tai net nebandykite ieškoti draugystės. Kiekvieną kartą susitikę trumpam, tikėsitės atnaujinti santykius, o tai bus bloga idėja.

Venkite flirto, intymaus artumo ir pokalbių ta tema. Trumpa intriga su nauju partneriu gali ir nesukelti nemalonių emocinių pasekmių.

Visai kas kita – suartėjimas su buvusiu partneriu. Jis gali atgaivinti santykius, užbraukdamas visas jūsų pastangas judėti pirmyn, rašo portalas „Psychologies“.

Prisiminkite gerus jūsų santykių momentus.

Pamiršti tai, kas buvo anksčiau – dar nereiškia, kad reikia pamiršti absoliučiai viską. Pavyzdžiui, partneris išdavė jus, bet kadaise buvo meilė, ir jūs daug darėte vienas dėl kito . Ar teisinga tai pamiršti, užsifiksuojant tik į tai, kas buvo bloga?

Kad pradėtumėte naują gyvenimą, reikia atleisti buvusiam partneriui ir suprasti, kad jūs – taip pat ne idealas.

Svarbiausia suvokti, kad abi pusės įneša savo indėlį į išsiskyrimą.

Negaiškite gyvenimo nuoskaudoms ir kerštui buvusiam partneriui.

Pamirškite tai, kas buvo bloga, ir gyvenkite toliau – jums to reikia labiau nei kam nors kitam.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder