Deja, ilgainiui akiniai nusidėvi, o spalvos – išblykšta.
Naivu tikėtis, kad šie atlaikys bet kokias sąlygas ir tarnaus amžinybę, tačiau sužinojus, kokias akinių priežiūros klaidas dažniausiai darote, kokybišką daiktą galima išsaugoti kur kas ilgiau.
Dalis žmonių be akinių neįsivaizduoja savo kasdienybės, o kai kuriems jie svarbesni nei mobilieji telefonai ar namų raktai.
Jie yra nešiojami visur – namie, lauke, darbo metu ir laisvalaikiu, tad ilgainiui taip su jais susigyvena, jog nebepastebi, kaip juos užsideda, nusiima, kur pasideda ir kaip jie reaguoja į įvairias aplinkos sąlygas.
Deja, akiniai – nesunkiai pažeidžiami, tad kartais, visai to nežinodami ir nenorėdami, jiems pakenkiame patys.
Dalis akinių priežiūros klaidų gali atrodyti kaip visai nekalti poelgiai, tačiau jie gali visiškai sugadinti kasdien reikalingą daiktą.
Ką turėtumėte žinoti, kad akiniai tarnautų ilgiau?
Karštis ir akiniai – nesuderinami
Šaltuoju sezonu daugiau laiko norisi praleisti šiltuose ir jaukiuose namuose, o niūrią nuotaiką praskaidrinti gardžiais patiekalais.
Artėjant žiemos šventėms, virtuvėje sukamasi dar dažniau.
Vis tik laikas, praleistas virtuvėje, gali būti pražūtingas akiniams: staigūs temperatūros pokyčiai jiems itin kenkia.
Ypač pavojinga dėvint akinius atidaryti orkaitę – nuo karšto oro gūsio lęšiai gali sueižėti.
Panašų poveikį turi ir sėdėjimas šalia atviros židinio liepsnos, ar netgi paprasčiausias plaukų džiovintuvas, pučiantis karštą orą.
Rudenį ir žiemą ypač populiarios pirtys taip pat nėra draugiškos akiniams. Jei ketinate apsilankyti saunoje, nepamirškite prieš eidami vidun juos nusiimti – taip apsisaugosite nuo liūdnų padarinių.
Karštis stipriai pažeidžia akinius: lęšiai sueižėja, pažeidžiamos dangos, o rėmeliai išsikraipo. Klientai neretai klausia, ar galima suremontuoti sugadintus akinius - dauguma atvejų taip, tačiau ne visas jų sudėtines dalis.
Atstatyti rėmelių geometriją visuomet galime, tačiau subraižytų ar sueižėjusių akinių lęšių poliravimo būdu atnaujinti neįmanoma, jie jau nebepataisomi.
Ir tai niekaip nėra susiję su jų kokybe - grėsmė kyla visiems akiniams.
Net ir pažangiausių šiuolaikinių technologijų akinių lęšiai nėra apsaugoti nuo jų pažeidimų. Klaidinga manyti, kad atsparumą braižymuisi turinčių akinių lęšių nereikia saugoti.
Nuo rasojimo – tik specialios priemonės
Vieną didžiausių šaltojo sezono problemų – rasojimą – puikiai žino visi akinių nešiotojai. Ji labai išryškėjo pandemijos metu, kai dėl privalomo kaukių dėvėjimo akiniai rasojo dar dažniau nei įprastai.
Smulkiais vandens lašeliais apsitraukę lęšiai apsunkina matymą, tad su tuo kovojama pačiais įvairiausiais būdais. Kai kurie iš anksto pasirūpina hidrofobine, drėgmės lašelius atstumiančia lęšių danga, kiti juos tepa cheminėmis priemonėmis.
Geriausia, jei naudojate optikoje įsigytą nuo rasojimo saugantį skystį ar gelį – jis yra saugus ir nepažeidžia gerųjų lęšių dangų.
Deja, kai kurie klaidingai mano, kad kovai su rasojimu tiks ir namie rastos priemonės – skutimosi putos, langų valymo skystis ar glicerinas. Nors jomis patepti lęšiai nerasoja, padaroma ir daug žalos.
Buitinės priemonės, ne optikos salonuose, o maisto prekių priekasiuose įsigytos akinių valymo priemonės neretai savo sudėtyje turi itin didelę spirito koncentraciją, kas reiškia, kad akinių lęšiai yra nuvalomi žaibiškai ir patogiai, tačiau itin dažnais atvejais pastebimas jų dangų pažeidimus, kuomet akinių lęšiai tampa matiniais ir jie nebetinkami naudojimui.
Akinių valymo klaidos
Norint išspręsti akinių rasojimo problemą, neužtenka žinoti, su kuo tai padaryti.
Būtina įsisąmoninti, kad specialias chemines priemones galima naudoti tik ant kruopščiai nuvalytų ir nusausintų akinių lęšių – nepašalinus nešvarumų ir riebalų, jų poveikis nebus veiksmingas.
Svarbu žinoti, kaip tinkamai valyti akinius, mat neretai žmonės tai daro klaidingai.
Dauguma sausam valymui naudoja mikropluošto servetėlę, tą galima daryti tik su sąlyga, jei ji buvo tinkamai saugoma.
Mikrofibros medžiaga yra itin kibi smulkioms abrazyvinėms dalelėms, todėl netyčia ant žemės ar kito nešvaraus paviršiaus nukritusios servetėlės nebegalima naudoti, nes valant akinių lęšius, prilipę nešvarumai subraižo itin jautrias mechaniniam poveikiui jų dangas.
Optikos specialistų teigimu, saugiausias ir geriausias akinių valymo būdas – „maudynės“ po tekančio vandens srove su lašeliu odai draugiško skysto muilo.
Jis puikiai pašalina riebalų, prakaito ar kosmetikos likučius, todėl išvengsite didesnių akinių rėmelių pažeidimų, tokių kaip paviršiaus pabalimas.
Svarbus išmaudytų akinių nusausinimas - tinkamiausias būtų ne megztinio skvernas ar virtuvinis rankšluostis, o minkšta kosmetinė popierinė servetėlė.
Svarbus priminimas skubantiems
Akinių visą parą nedėvime ir su jais nemiegame – pailsėti duodame ir jiems. Tuo metu, kai akiniai nėra reikalingi, juos atidedame į šalį, geriausiu atveju – įdedame į apsauginį dėklą.
Deja, šis scenarijus nėra toks jau dažnas: skubėdami akinius neretai numetame ten, kur papuola. Kartais tai – kišenė, o kartkartėmis – įvairiausių daiktų prikimšta kuprinė ar rankinė, tampanti tikru minų lauku akiniams. Įgrūsti tarp kitų daiktų rėmeliai gali deformuotis ar netgi sulūžti, o lęšiai - nepataisomai susibraižyti.
Tokios pačios pasekmės gresia ir tuo atveju, jei akinius padedate ant kieto abrazyvinio paviršiaus lęšiais žemyn.
Svarbu atkreipti dėmesį ir tai, kaip nusiimate akinius.
To šiukštu nereiktų daryti viena ranka, kadangi neliečiama akinių kojelė įsitempia, o jei tai atliekama dažnai – išsikraipo ir galiausiai nulūžta.
Ne visais atvejais pavyksta juo suremontuoti užsakant naują detalę iš gamintojo, tačiau labai svarbu, kad nutikus nelaimei, neremontuotumėte patys.
Kita didelė žmonių daroma klaida – akinių nešiojimas ant kaktos ar viršugalvio.
Optikos specialistai perspėja – rėmeliai ilgainiui gali išsitampyti, o jų forma – deformuotis.
Kartais juos atstatyti įmanoma, tačiau jei rėmeliai yra smarkiai pažeisti, net ir profesionalai yra bejėgiai.
Vienintelė likusi išeitis – nauji akiniai.
Jei šiose situacijoje atpažįstate save, pats metas susimąstyti apie akinių grandinėlę.
Tai - ne tik greičiausia ir paprasčiausia apsauga nuo deformacijos ir susidėvėjimo, bet ir puiki bei labai populiari stiliaus detalė, pagyvinanti neutralaus dizaino akinius ar santūrią aprangą.
Dabar akinių grandinėlė yra ne tik funkcionalus sprendimas akinių pakabinti ant krūtinės, bet ir itin madingas aksesuaras.
Ši akinių tendencija yra itin aktuali, suteikianti daug išskirtinumo ir funkcionalumo.
Grandinėlės gaminamos iš metalo, plastiko, perlų ar karoliukų, odos ir net šilko!
Klaidos - padarytos? Keliaukite į optiką
Vengiant šių akinių priežiūros klaidų, tikimybė, kad jūsų daiktas tarnaus ilgiau, smarkiai išauga. Jei pažeidimų išvengti nepavyko, specialistai ragina nieko nedaryti patiems ir užsukti į optiką, kur profesionalai, įvertinę akinių būklę, sutvarkys deformuotus rėmelius, priverš varžtelius, įdės naujas noseles arba patars, ką būtų galima daryti toliau.
Vis dėlto nereikia laukti, kol akinių būklė taps nepakenčiama – vizitas optikoje turi tapti įpročiu.
Profilaktinės apžiūros metu specialistai pakonsultuos, kaip juos išgelbėti nuo rimtesnių defektų, tinkamai prižiūrėti ir palepins akinius nemokamomis SPA procedūromis bet kurioje „Fielmann“ optikoje.
Akiniai mėgsta būti maudomi, tad užsukus į mūsų saloną kruopščiai išplausime juos ultragarso vonelėje.
Dėl ultragarso sukeliamų vibracijų vanduo su valikliu išplauna net giliai tarp akinių rėmelio ir lęšių esančius nešvarumus.
Rašyti komentarą