Kaip nugalėti baimės demonus: 3 pamokos

Įgydami gebėjimą stebėti savo vidinę būseną ir ją kontroliuoti, jūs paliekate aukos poziciją ir pradedate veikti. Nustojate dėl visko kaltinti kitus ir imate situaciją į savo rankas. Nustojate būti aplinkybių vergai ir patys pradedate jas kontroliuoti.

Baimė – tai kelio ženklas, nurodantis kelią link apdovanojimo

Įsivaizduokite, kad jūsų gyvenimas – literatūrinis siužetas, fantastinis nuotykis, kupinas goblinų ir monstrų, neįžengiamų miškų ir neaprėpiamų sunkumų, o kelio pabaigoje jūsų laukia neįtikėtinas lobis: stebuklingas žiedas, lobis, stebuklingas paukštis arba raktas nuo karalystės.

Jūs – princesė ar princas ir turite tai išgyventi. Goblinai, monstrai, miškai ir kalnai – visa tai tėra kliūtys jūsų kelyje: pavojai, rizikos, įvairūs trukdžiai. Jie stovi tarp jūsų ir jūsų svajonės. Kelią jums rodo baimė.

Kaip pasiekti taip trokštamą tikslą?

Kelias į baimės suvaldymą prasideda nuo sprendimo priėmimo momento – nuo žmogaus pasiruošimo susidurti su savo baime akis į akį ir veikti savo problemos mastu, nesislepiant nuo baimės. Ir nėra labai svarbu, ar jūs žinote, ką ir kaip reikia daryti.

Šiame etape „ką“ ir „kaip“ yra antraeiliai. Jūs esate karalystėje, kurioje viešpatauja sprendimas. Aš tai padarysiu.

Dažnai paskutinį žingsnį – tą šuolį į nežinomybės bedugnę – pavyks žengti tik tuo atveju, jeigu aiškiai matysite tą svarbų tikslą, apdovanojimą, dėl kurio visa tai ir sugalvojote.

Štai trys pamokos, kurios padės jums žengti šį žingsnį.

1. Kontroliuokite vidinį monologą

Susipažinkite su pavojumi. Žinokite, kad realybėje viskas ne taip blogai, kaip tame scenarijuje, kurį vis prasukate savo galvoje.

~ Kad ir su kokia problema susidurtumėte, pasakykite sau: „Aš viską padarysiu, kai ateis laikas.“ ~

Nepasiduokite sunkiems apmąstymams, nenuleiskite rankų, kitaip tai bus pats tikriausias pralaimėjimas.

2. Paspauskite perjungimo mygtuką

Susitelkite į konkrečius veiksmus, kurių jums reikia imtis, o ne į riziką ar pavojus. Galvokite apie tai, ką ruošiatės padaryti, o ne apie tai, ko norėtumėte išvengti.

3. Susidraugaukite su baime

Prisiminkite situaciją, kurioje paskutinį kartą jautėte baimę ar stiprų nerimą. Užsimerkite ir mintimis sugrįžkite į tą momentą: pasistenkite kuo aiškiau jį įsivaizduoti.

~ Vos tik vėl jus apims baimė, įkvėpkite ir pajuskite, kaip elektrinė baimės srovė virsta maloniu jauduliu, kurio bangos nukreiptos numatyto apdovanojimo link. ~

Dabar paklauskite savęs: „Kaip man išnaudoti šią įtampą, kad tapčiau stipresnis?“

Įsiminkite šiuos žingsnius, kad kitą kartą pajutę baimę galėtumėte greitai ir užtikrintai juos pakartoti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder