Kaip nusipirkti tinkamą televizorių? Ši informacija padės sumažinti galimas televizoriaus remonto išlaidas ateityje

Iš pradžių gali pasirodyti, kad išsirinkti televizorių labai paprasta. Taip, jau turbūt skaitėte kelis panašius straipsnius

Greičiausiai radote viena trumpą patarimą – žiūrėjimo atstumą padalinkite iš dviejų ir sužinosite kokio dydžio ekraną rinktis. Taip, tai tiesa. Tačiau to negana. Televizorių yra labai daug, kiekvienas gamintojas ir modelis reklamuojasi turintys įvairius skirtingus privalumus.

Todėl šiame straipsnyje tuos privalumus (funkcines savybes) ir aprašysime detaliau. Juos supratę galėsite nuspręsti ką pirkti patys, o ne parduotuvės konsultantas nuspręs už jus (tokiu atveju konsultantas priims ne jums, o sau patogų sprendimą). Taigi, kad išsirinktumėte tinkamai, nepermokėtumėte ir nebūtų greitai ateityje reikalingas televizoriaus remontas, turite šiek tiek daugiau suprasti apie pagrindines televizorių funkcines savybės.

 

Skiriamoji geba (rezoliucija) ir HDR (didelis dinaminis diapazonas)

Šiuo metu galite rinktis iš dviejų rezoliucijų: Ultra HD (dar vadinama 4K) ir Full HD. Ultra HD televizoriai turi 3840x2160 pikselių gebą, o Full HD televizoriai - 1920x1080. Tai reiškia, kad Ultra HD televizoriai turi keturis kartus daugiau pikselių nei Full HD televizoriai, todėl juose galima matyti daug didesnės raiškos vaizdą.

Didelio dinaminio diapazono (HDR) televizoriai gali rodyti vaizdus, kuriuose yra daug daugiau ryškumo ir kontrasto, jei jiems pateikiamas HDR turinys. Visi šiuolaikiniai HDR televizoriai taip pat palaiko platesnį spalvų spektrą (dažnai apibūdinamą kaip plačią spalvų gamą) nei dauguma ne HDR televizorių. Beveik visas HDR turinys taip pat pateikia plataus spalvų spektro vaizdus.

Šiuo metu yra trys HDR tipai. HDR10 yra standartas, kurį palaiko visi televizoriai. Dolby Vision prideda papildomą informacijos sluoksnį, kuris nurodo televizoriui, kaip atvaizduoti vaizdus pagal atskiras scenas. Tik kai kurie prekių ženklai, pvz. LG, Vizio, TCL, Sony, palaiko šią funkciją. Taip pat yra hibridinė loginė gama (HLG), skirta HDR transliacijoms.

Kadangi šiuo metu vis dažniau naudojami 4K šaltiniai (Netflix, Amazon, Youtube), o 4K televizorių kainos krenta, rekomenduojame įsigyti 4K televizorių, net jei šiuo metu neturite prieigos prie 4K turinio. Ypač jei jums reikalingas 50 colių ar didesnis televizorius. Todėl, jeigu televizorių naudosite jau paminėtoms aukštos kokybės transliacijoms ir šias savybes išnaudosite, galite mokėti papildomus pinigus ir turėti šiuos privalumus. Tačiau, jei žiūrėsite tik įprastinę televiziją, papildomų savybių ne tik, kad nenaudosite, tačiau jos ir padidins galimas televizoriaus remonto išlaidas ateityje.

Jungtys ir prievadai (portai)

Šiais laikais pagrindinės jungtys, kurių reikia - HDMI, USB ir daugialypės terpės (multimedijos) palaikymas. 

Visų pirma, kad nebūtų nepatogumų, turėtų būti bent 3 HDMI jungtys. Tačiau jų skaičius dar ne viskas. HDMI jungtis gali atrodyti taip pat, tačiau turėti skirtingą specifikaciją. 4K atveju stenkitės įsigyti televizorių su antros kartos HDMI v2.0, o ne HDMI v1.40. Kad ateityje būtų galima naudoti 8K turinį arba žaisti 4K žaidimus dideliu kadrų dažniu (120 Hz), taip pat reikia bent vieno HDMI v2.1 prievado.

USB prievadai naudingi tiek laikmenose saugomų nuotraukų ir vaizdo įrašų atkūrimui, tiek kai kurių papildomų prietaisų prijungimui. Ieškokite bent dviejų, o geriausia - trijų USB prievadų.

Daugumoje televizorių dabar yra įmontuoti bevielio ryšio (Wi-fi) ir laidinio interneto tinklo (Ethernet) prievadai. Tačiau ne visuose televizoriuose šiomis tinklo jungtimis galima naudotis tam, kad galėtumėte televizoriumi prisijungti prie kitų prietaisų (pvz. telefono). Jei tokios funkcijos norite, įsitikinkite, kad perkamas televizorius ją palaiko. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad kai kurie televizoriai papildomai palaiko Bluetooth ryšį su išoriniais įrenginiais.

Televizoriaus garsas

Skirtingų televizorių modelių garso kokybė labai skiriasi. Jei neketinate naudoti išorinės garso sistemos, į tai turėtumėte atkreipti dėmesį. Gamykliškai gali būti įmontuotos labai prastos garso kolonėlės. Dauguma prekės ženklų nurodo televizoriaus garsiakalbių sistemų galingumą, tačiau tai nepadeda įvertinti garso kokybės. Atkreipkite dėmesį, pavyzdžiui, į tai, kiek garsiakalbių turi televizorius (gali būti ir tik 1), ir į jų konfigūraciją. Pavyzdžiui, konfigūracija 2.1 reiškia, kad pagrindiniai garsiakalbiai yra 2, o simbolis .1 reiškia papildoma trečią žemų dažnių garsiakalbį. Arba 3.1 konfigūracija nurodo specialų centrinį arba dialogo kanalą kartu su stereo ir žemųjų dažnių garsiakalbiais.

Turėkite omeny, kad plonuose televizoriuose esantiems garsiakalbiams trūksta vietos, todėl jie paprastai turi skleisti garsą žemyn, o tai gali lemti netiesioginį, prislopintą garsą. Televizoriuose, kuriuose yra į priekį nukreipti garsiakalbiai, garsas būna daug švaresnis ir stipresnis.  Reklaminius teiginius apie DTS arba Dolby Digital erdvinio garso dekodavimą turėtumėte vertinti skeptiškai. Nei vienas televizorius negali užtikrinti tinkamo erdvinio garso iš savo garsiakalbių, jei nenaudojami tikrieji galiniai garsiakalbiai. Patirtis rodo, kad geri stereo garsiakalbiai, ypač su žemų dažnių kolonėle (subwoofer), kuri prideda žemų dažnių garsų, paprastai pranoksta žemo lygio erdvinio garso sistemą.

Darome išvadą, kad jei naudojate išorines kolonėles, geriau televizorių rinktis be garsiakalbių, arba kuo paprastesniais, ir taip išvengti galimo viso televizoriaus remonto ateityje. Nes sugedus tik kolonėlėms, gali be jų televizorius neveikti visiškai. Tačiau, jei garsas jums yra svarbus, turite rasti kompromisą tarp televizoriaus išvaizdos ir garso kokybės.

Ekrano ryškumas ir potencialus televizoriaus remontas

Parduotuvės salės apšvietimas dažnai yra labai ryškus. Todėl taip kaip televizorius rodo parduotuvės salėje ir namuose gali būti visiškai skirtingi dalykai. Nebent jūsų svetainės apšvietimas yra toks pats kaip parduotuvės. Ryškumo trūkumas yra ypač dažna mažesnių televizorių problema. Tačiau atsiradus didelio dinaminio diapazono technologijai (HDR), ši problema tapo aktuali ir didelių ekranų rinkoje. Be pakankamo ryškumo televizorius negalės gerai atkurti ryškios baltos spalvos ir spalvinių akcentų, kurie svarbūs geram HDR vaizdui. Jie atrodys išplauti ir mažai detalūs - tarsi būtų išbalintos spalvinių tonų detalės. Televizoriai, kurie iš tikrųjų nėra pakankamai ryškūs HDR, taip pat sukurs nenatūraliai tamsius HDR vaizdus ir (arba) tamsios vaizdo dalys atrodys pernelyg dominuojančios. Televizoriuose, kurių ryškumas yra nepakankamas, tamsus objektas gali prarasti visus subtilius atspalvius ir detales, todėl atrodys tik kaip siluetas. Tačiau, televizoriai, kurie pasižymi ryškumu, gali turėti problemų kitoje vietoje. Tai yra juodos spalvos lygį, kontrastą ir foninio apšvietimo tolygumą. Kitaip tariant, vien tik didelis ryškumas nepadės. Reikia atrasti balansą. Tačiau rinkitės geriau didesnio ryškumo televizorių, nes apšvietimas laikui bėgant linkęs dar labiau blankti, kol pasidarys televizorių žiūrėti neįmanoma. Tokiu atveju televizorių remontas tampa būtinas.

Žiūrėjimo kampas

Kaip kokybiškai atvaizduojamas vaizdas televizoriuje žiūrint į jį iš šono, gali būti labai svarbu daugelyje gyvenamųjų kambarių. Norėdami tai patikrinti, pristabdykite vaizdą ekrane, kai tamsiame fone yra ryškus, spalvotas objektas. Žiūrėkite vaizdą iš įvairių kampų ir vertinkite kokybę. Gali būti žymus pilkumas tose vaizdo dalyse, kurios žiūrint tiesiai atrodo juodos. Taip pat galite pastebėti, kad spalvos praranda gyvybingumą, atsiradusį foninio apšvietimo juostų ar aureolių vaizdą. Kai viena ar kelios iš šių problemų tampa akivaizdžiai trukdančios, atkreipkite dėmesį į tai, kokiu kampu žiūrite į ekraną, ir tai pritaikykite savo sėdėjimo vietoms svetainėje. Jei nusipirksite netinkamą televizorių, pvz. negalėsite žiūrėti iš šono, nors esate taip numatę, televizoriaus taisymas nepadės išspręsti problemų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder