Kaip nustoti pavydėti, kad galėtumėte judėti į priekį ir jaustis saugūs

Retkarčiais pasireiškiantis pavydas yra natūralus ir netgi gali būti motyvuojantis. Tačiau jei pastebite, kad susinervinate pamatę "Instagram" nuotraukas su drabužiais, darbais ar automobiliais, kurių pavydite, gali tekti išspręsti šią problemą.

O gal dėl pavydo tave apima paranoja ir kyla problemų tarp tavęs ir tavo antrosios pusės. Suvaldyti šias emocijas gali būti sunku, tačiau dažnai tai būtina, kad galėtumėte judėti į priekį ir jaustis saugūs bei pasitikintys savimi. Išspręskite pavydo problemą, spręsdami ją, rasdami naują tikslą ir tobulindami save. Jūs turite tai padaryti!

1

Kai pradedate jausti pavydą, kelis kartus giliai įkvėpkite. Galbūt pamatysi, kad tavo vaikinas kalbasi su kita mergina, arba sužinosi, kad tavo draugas nusipirko būtent tokį mobilųjį, kokio tu nori. Užuot blaškęsis, verčiau nusiramink. Penkias sekundes giliai įkvėpkite pro nosį, o tada lėtai iškvėpkite pro burną. Taip darykite tol, kol nusiraminsite.

Jei norite spręsti problemą, darykite tai tik tada, kai nusiraminsite. Pavyzdžiui, jei matote, kad jūsų vaikinas kalbasi su mergina, pirmiausia nusiraminkite, tada prieikite prie jo ir pasisveikinkite su jais abiem. Ji gali būti tik draugė ar bendraklasė.

2

Nesinaudokite socialine žiniasklaida. Socialinė žiniasklaida užtvindo jus vaizdais, kuriuose žmonės dalijasi savo gyvenimo fragmentais, galinčiais sukelti jūsų pavydą. Tačiau gali nežinoti, kad mergina, kuri nuolat skelbia gėlių, kurias jai dovanoja vaikinas, nuotraukas, gali būti nelaiminga savo santykiuose. Žmonės linkę skelbti tik tai, kas juos parodo teigiamoje šviesoje, todėl kol įveikiate pavydą, nesinaudokite socialiniais tinklais.

Jei negalite nesinaudoti socialine žiniasklaida, panaikinkite žmonių, kuriems pavydite, sekimą arba atsisakykite jų draugų.

3

Venkite kritikuoti ar naudoti sarkazmą. Kai jaučiate pavydą, galite griebtis keiksmažodžių arba bandyti sumenkinti kitų žmonių pasiekimus. Tačiau tai tik parodo jūsų nesaugumą ir menkumą, be to, verčia kitus jaustis blogai. Užuot reiškę negatyvius komentarus, pasilikite sau arba sakykite komplimentus.

Pavyzdžiui, jei jūsų draugė grįžusi namo pasakoja jums apie savo naują bendradarbį, nesakykite kažko panašaus į: "O, taigi, kadangi jis toks protingas, tai dabar nori su juo eiti į pasimatymą?". Leiskite savo antrosioms pusėms papasakoti jums dalykus atvirai.

Prisipažinkite apie savo jausmus, jei asmuo jums artimas.

4

Jei labai pavydite broliui ar seseriai, geriausiam draugui ar reikšmingam kitam asmeniui ir pavydite jau daugelį metų, pasakykite jiems apie tai. Tai, kad išsipasakosite, gali padėti jums išgyventi šį neigiamą jausmą ir išvalyti orą.

Pavyzdžiui, galite pasakyti: "Sese, žinau, kad kurį laiką buvau tau šiek tiek nemandagus. Bet kai tu įstoji į tokį prestižinį universitetą, o aš ne, man buvo skaudu. Aš taip tau pavydėjau, nes jaučiausi taip, tarsi tu gyventum mano svajonėje. Žinau, kad tai ne tavo kaltė, ir norėčiau, kad taip nesijausčiau".

5

Sutelkite dėmesį į tai, ką turite bendro su asmeniu, kuriam pavydite. Atskleiskite savo pavydą, pažvelgę į panašumus, kuriuos turite jūs ir asmuo, kuriam pavydite. Kuo daugiau jūs abu esate panašūs, tuo mažiau turite dėl ko pavydėti!"

Pavyzdžiui, galbūt pavydite kaimynui, nes jis turi gražų automobilį. Tačiau nepamirškite, kad jūs abu gyvenate tame pačiame rajone ir tikriausiai turite panašius namus. Galbūt jūs taip pat mokėtės toje pačioje mokykloje ir turite bendrų draugų.

6

Nustatykite savo pavydo šaltinį. Supratimas, kodėl pavydite, gali padėti jį įveikti.

7.

Ar taip yra dėl žemos savivertės ir nesaugumo? Ar praeityje buvote neištikimas? O gal savo santykiams keliate nepagrįstus standartus? Nustatę šaltinį, pagalvokite, kaip galėtumėte pagerinti ar išspręsti šią problemą.

Kasdien rašydami dienoraštį galite atrasti, iš kur gali kilti jūsų pavydas.

Šiame procese gali padėti profesionali terapija. Terapeutas gali padėti jums rasti pavydo šaltinį ir kartu išspręsti šią problemą.

Parengta pagal wikihow.com

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder