Kaip reaguoti į tai, ko negalite pakeisti

Apie tris pasaulio suvokimo pozicijas (priklausomai nuo konteksto ir situacijos). Mes galime kontroliuoti savo reakciją į tai, kas vyksta aplinkui...

Tai, kas vyksta, toli gražu ne visada mūsų kontroliuojama. Tačiau mes galime kontroliuoti savo suvokimą apie šiuos įvykius ir savo reakciją į juos. Mūsų suvokimas yra mūsų atsakomybės sritis.

Kalbama apie tris pasaulio suvokimo pozicijas, kurių kiekviena turi savų privalumų ir trūkumų, priklausomai nuo konteksto ir situacijos.

Pirmoji suvokimo padėtis

Tai yra tada, kai žiūrite į tai, kas vyksta, tarsi savo akimis, įvertinate situaciją per savo pasaulio vaizdą, perkeliate ją per savo emocijas ir patirtį.

Tai puiki padėtis, bet neramiais laikais ji beprotiškai išsekina. Viskas, ką matai, jauti ir girdi, akimirksniu persipina su tavo emocijomis ir būsenomis.

Taip, tai vadinama „gyventi iki galo“. Bet kai senasis pasaulis ir sistema persitvarko, tau nėra lengva visapusiškai pamatyti, kas vyksta.

Pirmoji suvokimo padėtis gera, kai gyveni jausmingai, kuriate santykius.

Antroji suvokimo padėtis

Tai yra tada, kai į tai, kas vyksta, žiūrima tarsi kitų (kitokių!) žmonių ar sistemų akimis. Žinoma, tai bus jūsų interpretacija. Eksperimentas yra labai įdomus ir tikrai turi daug skirtingų interpretacijų. Tačiau tai leidžia susilpninti jūsų itin emocingą reakciją į situaciją.

Trečioji suvokimo padėtis

Šaltakraujiškas, pragmatiškas, neemocingas situacijos suvokimas. Atrodo, kad išslysti iš kūno ir pažvelgi į save iš šono.

Įsivaizduokite, kad tapote fotoaparatu, fiksuojančiu tai, kas vyksta. Neįvertina. Neinterpretuoja. Nedaro apgalvotų išvadų. Tik pataisymai.

Audringais laikais labai svarbi trečioji suvokimo padėtis. Kaip iš emocijų būsenos išeiti į trečią suvokimo poziciją ir įjungti šaltą protą? Tai jums padės „daugybinės disociacijos“ technika.

Daugialypė disociacijos technika

Paimkite kėdę, padėkite ją į kambario vidurį, atsisėskite ir įeikite į pirmąją suvokimo padėtį: Ką aš jaučiu? Kokios mano mintys ir emocijos? ko aš bijau? Kas sukelia pyktį?

    Įsivaizduokite siaubingą įvykių raidą ir surinkite savo jausmus savyje. O tada tegul viskas – tavo kūnas, drabužiai, mintys ir emocijos – lieka ant kėdės kaip skafandras.

    Pagal cluber.com.ua parengė Tomas GINTARIUS

     

    Raktažodžiai

    Rašyti komentarą

    Plain text

    • HTML žymės neleidžiamos.
    • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
    • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
    Sidebar placeholder