Pyktis, įniršis - kad ir kaip vadintume šią emociją, ji daro mums nepaprastą poveikį.
Puslapis wantedlll pasidalijo keletu įdomių gudrybių, kaip pažaboti vidinį pyktį, kai atrodo, kad visas pasaulis eina prieš jus.
Pyktis yra natūrali žmogaus emocija ir kartais jo pasireiškimui yra pagrįstų priežasčių, pavyzdžiui, kieno nors skaudūs žodžiai, veiksmai ar nusivylimas tam tikra situacija.
Tačiau nekontroliuojamas pyktis gali turėti neigiamos įtakos asmeniniams santykiams ir sveikatai.
Kad ir kokią formą jis įgytų, nekontroliuojamas pyktis gali neigiamai paveikti fizinę sveikatą ir emocinę gerovę.
Pyktis ir priešiškumas gali padidinti tikimybę susirgti išemine širdies liga, sukelti su stresu susijusių problemų, įskaitant nemigą, virškinimo sutrikimus ir galvos skausmus.
Pyktis gali būti įvairių formų. Kai kurie žmonės pyktį jaučia didžiąją savo gyvenimo dalį ir jiems yra daugybė priežasčių pykti.
Kiti pyksta rečiau, bet kai pyksta, tai jaučiasi tarsi įniršio sprogimas.
Kad ir iš kur kiltų pykčio ir agresijos jausmai, turite neleisti jiems jus užvaldyti. Štai keletas būdų, kurie padės jums išlikti ramiems.
Patikrinkite save
Sunku priimti protingus sprendimus, kai esate stiprių neigiamų emocijų nelaisvėje.
Pasistenkite nustatyti išankstinius požymius, kad tampate irzlus.
Atpažinę šiuos požymius, pasistenkite atitraukti dėmesį nuo situacijos arba raskite atsipalaidavimo technikų, kad susierzinimas nepadidėtų.
Neapsimetinėkite
Kai kurie žmonės yra linkę kartoti susierzinimą keliančią situaciją, tarsi sąmoningai stumdami save į neigiamą pusę.
Tai neproduktyvi strategija, ypač jei jau radote problemos, kuri jus supykdė, šaltinius.
Todėl geriausia išeitis - pabandyti paleisti praeitį. Vienas iš būdų tai padaryti - sutelkti dėmesį į tai, kas jums patinka tame asmenyje ar situacijoje, dėl kurios supykote.
Pakeiskite savo mąstymo būdą
Kai pykstate, viskas atrodo blogiau, nei yra iš tikrųjų. Taikydami techniką, vadinamą kognityviniu restruktūrizavimu, neigiamas nuomones galite pakeisti prasmingesnėmis.
Pavyzdžiui, užuot galvoję „Viskas sugriauta“, pasakykite sau: „Tai blogai, bet tai ne pasaulio pabaiga“.
Patarimai, kaip pakeisti mąstymą:
Venkite tokių žodžių kaip „niekada“ ar „visada“, kai kalbate apie apie save ar kitus.
Tokie teiginiai, kaip „Tai niekada neveikia“ arba „Tu visada ką nors pamirštate“, verčia jus jaustis taip, tarsi jūsų pyktis yra yra pateisinamas.
Vadovaukitės logika. Net jei pyktis yra pateisinamas, netrukus jis gali tapti neracionalus. Atminkite, kad visata neplanuoja jūsų sunaikinti.
Lūkesčius paverskite troškimais. Supykę žmonės linkę reikalauti ko nors reikalauti, nesvarbu, ar tai būtų sąžiningumas, dėkingumas, pripažinimas, ar noras daryti viską savaip.
Pabandykite savo reikalavimus paversti prašymais. O jei reikalai klostosi ne taip, kaip norėtumėte, pasistenkite, kad jūsų nusivylimas nevirstų pykčiu.
Atsipalaiduokite. Paprasti atsipalaidavimo būdai, pvz. vaizdinių keitimas, gali padėti nuraminti pyktį ir agresiją.
Reguliari atsipalaidavimo ir relaksacijos praktika gali padaryti jų veiksmingesni situacijose, kai pradedate būti užgniaužti negatyvumą.
Pagerinkite bendravimo įgūdžius. Žmonės dažnai daro skubotas išvadas, kai yra supykę, ir gali pasakyti pirmą (dažnai nemalonų) dalyką, kuris ateina į galvą.
Pasistenkite sustabdyti save tą akimirką ir pagalvoti prieš reaguodami. Kartais geriau tylėti, nes tyla gali būti žodingesnė už piktą žodį.
Jei prieš tęsdami pokalbį turite atsitraukti, kad atvėstumėte, pasakykite, kad grįšite vėliau, ir iškvėpkite.
Atpažinkite ir venkite dirgiklių. Pagalvokite, kas jus išmuša iš vėžių. Jei žinote, kad visada pykstate važiuodami į miesto centrą piko metu, pabandykite pakeisti savo tvarkaraštį, kad kelionė mažiau erzintų.
Jei visada irzliai vakarais ginčijatės su partneriu, venkite prieštaringų temų, kai esate pavargę.
Jei jus nuolat erzina, kad jūsų vaikas nesusitvarkė savo kambario, uždarykite duris, kad nereikėtų žiūrėti į netvarką.
Jūs negalite visiškai išvengti pykčio jausmo, bet galite pakeisti savo požiūrį ir tai, kaip į jį reaguojate.
Rašyti komentarą