Karantinas į miestą atnešė tvarių verslo idėjų

(2)

Dvi klaipėdietės Kristina Cvetkovė ir Asta Burneckienė ilgai audė mintį sukurti tvarios mados namus ir jau lapkritį atidarė komiso principu dirbančią studiją „Meta“. Pavadinimas sukurtas iš raktinių žodžių - mada, etiška, tvari, atsakinga. Šie žodžiai yra pagrindinis šios idėjos ir merginų darbo bei skleidžiamos žinutės visuomenei akcentas.

„Žinojome, kad Lietuvai gresia karantinas, tačiau nepabūgome išsinuomuoti studiją ir išbandyti šią verslo idėją internetiniu būdu. Mūsų prekė - klaipėdiečių atnešti ir iš kitų Lietuvos miestų atsiųsti mylėti rūbai ir daiktai, kuriems suteikiame antrą šansą, prailgindami jų gyvenimą. Kiekviena moteris spintoje turi tokių rūbų, kurie yra geros kokybės ir tinkami tolimesniam dėvėjimui, tačiau morališkai atsibodo arba savo “šventę jau atšoko„. Tokius daiktus gaila išmesti, todėl mes padedame surasti jiems antras šeimininkes, o klientės dar ir atgauna dalį daikto vertės“, - sako Asta Burneckienė.

„Dėvėtų rūbų parduotuvės Lietuvoje veikia jau daug metų, tačiau mūsų tikslas - neįvežti tonų maišų dėvėtų rūbų iš užsienio, o sukti tvarų mados ratą šalies viduje. Kas mėnesį į Lietuvą įvežama 30 tonų labdaros maišų, kurių dalis nuperkama, kita dalis nukeliauja į trečiąsias šalis arba tiesiog atsiduria sąvartynuose, kas negrįžtamai ardo ekosistemą. Klientės mums atneša tikrai gražių daiktų, tad kodėl jų neišgelbėjus ir nepratęsus jų gyvavimo ciklo? Visame pasaulyje prigaminta rūbų tiek, kad, sustojus gamybai, vienam žmogui jų dar užtektų 20-iai metų. O rūbai, patekę į sąvartynus, labai kenkia ekologijai - mados pramonė yra antra po naftos, labiausiai teršianti aplinką“, - apie svarbius dalykus pasakoja Kristina Cvetkovė.

Karantinas šalyje stipriai paveikė daugumą verslų, o „Meta“ veikla pasitvirtino - klientės per 3 mėnesius iš savo spintų prinešė tiek rūbų ir daiktų, kad teko ieškoti didesnių patalpų, tad dabar tvarios mados namai įsikūrę Klaipėdoje, Kūlių Vartų g. 5.

Rūbai, kurių nenupirko ilgesnį laiką ir klientės nebenorėjo susigrąžinti, buvo padovanoti šeimų ir vaikų gerovės labdaringoms organizacijoms.

„Kadangi veiklos sąlygos apsunkintos, stengėmės rūbus fotografuoti, dėlioti stilingus įvaizdžius ir parduoti juos internetu. Klientėms taip patiko, kad jos pasakodavo, jog pasidarydavo kavos puodelį ir su malonumu žiūrėdavo mūsų istorijas socialiniuose tinkluose. O labiausiai patikusius nupirkdavo“, - džiaugiasi Asta Burneckienė.

Ši veikla nėra pirmoji merginoms - abi turėjo verslo patirties jau ir anksčiau. Kristina prieš 6 metus įkūrė rūbų prekinį ženklą „Pepper Me“, tačiau dabar pastebi, kad naujų daiktų gaminimas nebeteikia tiek džiaugsmo, nes visko jau prigaminta labai daug, pasiūla labai didelė. Daug prasmingesnis darbas yra bent kažkiek sumažinti vartotojiškumą, lėtinti greitąją madą ir panaudoti jau sukurtus daiktus. Asta yra aksesuarų prekinio ženklo „Abrand“ savininkė ir taip pat sėkmingai kuria, bet pritaria savo kolegei, kad būtina kelti žmonių sąmoningumą ir etiką renkantis jau sukurtus daiktus.

„Norime edukuoti ir šviesti Klaipėdos žmones apie tvarumą ir siekiame, kad antrinis rūbų dėvėjimas ar keitimasis nebūtų kažkoks gėdingas dalykas. Mūsų gražus noras ir tikslas - išugdyti žmonių sąmonėje mintį, kad dėvėta mada gali būti lygi šampano burbuliukams!“ - juokauja Kristina. „Tam ir atsidarėme, kad visiems būtų smagiau. Savo naujoje parduotuvėje ne tik parduosime rūbus, bet ir padėsime klientėms stiliaus klausimais. Norime, kad tvarios mados namai “Meta„ taptų jaukiais namais visoms moterims, norinčioms prisidėti prie prasmingo daiktų išsaugojimo!“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder