Kas nutiks jūsų organizmui, jei kasdien valgysite juodojo šokolado

Šio skanėsto gerbėjai buvo įspėti apie didelį deserto kaloringumą, tačiau jis teigiamai veikia žmogaus sveikatą.

Dėl didelio kakavos sausųjų medžiagų kiekio juodajame šokolade gausu mineralų ir augalų junginių, kurie teigiamai veikia žmogaus sveikatą. Taigi skanėstas gerina širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius ir palaiko virškinimo sistemos sveikatą.

Antioksidantų ir priešuždegiminių junginių šaltinis

Tyrimai parodė, kad kakavos produktuose, pavyzdžiui, juodajame šokolade, gausu antioksidantų ir priešuždegiminių junginių.

Antioksidantai apsaugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, kuri gali būti žalinga sveikatai, jei jų kiekis viršija organizmo antioksidacinę apsaugą.

Kai laisvųjų radikalų susidaro per daug, atsiranda vadinamoji oksidacinė įtampa, kuri yra susijusi su daugeliu lėtinių ligų, pavyzdžiui, tam tikrais vėžiniais susirgimais ir širdies ligomis.

Antioksidantai mažina arba stabdo ląstelių pažeidimus, sąveikaudami su laisvaisiais radikalais ir neutralizuodami juos, kol jie dar nespėjo pažeisti lipidų, baltymų ir DNR.

Juodasis šokoladas yra puikus antioksidantų, ypač flavonoidų šaltinis. Be to, tyrimai rodo, kad kakavos produktuose, pavyzdžiui, juodajame šokolade, yra didžiausias flavonoidų kiekis iš visų kitų maisto produktų.

Kadangi juodajame šokolade yra daugiau kakavos sausųjų medžiagų, flavonoidų kiekis jame penkis kartus didesnis nei pieniškame šokolade.

Juodasis šokoladas taip pat turi stiprų priešuždegiminį poveikį. Daugybė tyrimų parodė, kad vartojant juodojo šokolado veiksmingai mažėja uždegimo požymių.

Skatina širdies sveikatą

Kakavos produktų, pavyzdžiui, juodojo šokolado, vartojimas gali būti veiksmingas ir skanus būdas išsaugoti sveiką širdį. Kadangi deserte gausu priešuždegiminių ir antioksidacinių junginių, jis gali padėti apsisaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių, tokių kaip aterosklerozė, padidėjęs lipidų kiekis ir aukštas kraujospūdis.

Tyrimai rodo, kad juodojo šokolado vartojimas siejamas su aterosklerozinių plokštelių vainikinėse arterijose skaičiaus mažėjimu ir mažesne koronarinės širdies ligos, infarkto ir insulto rizika.

Be to, įrodyta, kad šokolado vartojimas mažina "blogojo" MTL cholesterolio, cukraus ir trigliceridų kiekį kraujyje, gerina kraujagyslių funkciją ir kraujotaką, o tai mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Daug mineralų

Šokoladiniuose saldainiuose stebėtinai gausu tam tikrų maistinių medžiagų. Pavyzdžiui, juodasis šokoladas yra puikus mineralų, tokių kaip magnis ir geležis, šaltinis.

Magnis yra mineralas, būtinas cukraus kiekiui kraujyje ir kraujospūdžiui reguliuoti, raumenims susitraukinėti, nervų veiklai ir DNR sintezei. Nors kasdien suvartoti pakankamai magnio yra labai svarbu bendrai sveikatai, daugelio žmonių mityboje šio svarbaus elemento yra mažai.

Be geležies ir magnio, juodasis šokoladas yra geras kitų mineralų, pavyzdžiui, mangano ir vario, šaltinis. Manganas būtinas energijos apykaitai ir imuninės sistemos veiklai, o varis yra fermentų, dalyvaujančių energijos gamyboje, neuromediatorių sintezėje ir geležies apykaitoje, kofaktorius.

Palaiko žarnyno sveikatą

Mityba turi didelę įtaką žarnyno sveikatai, įskaitant virškinimo sistemos bakterijas, vadinamas žarnyno mikrobiota. Juodajame šokolade yra žarnynui naudingų maistinių medžiagų, pvz., probiotikų, kurie suteikia peno naudingoms virškinamojo trakto bakterijoms.

Vartojant maisto produktus, kuriuose gausu probiotinių skaidulų, galima padidinti naudingųjų bakterijų skaičių ir taip pagerinti žarnyno sveikatą bei nuotaiką. Jame taip pat yra nedideli kiekiai kitų vitaminų ir mineralų, įskaitant fosforą, kalį ir vitaminą K, todėl jo valgymas naudingas sveikatai.

Tačiau šio produkto kaloringumas yra gana didelis, todėl jį reikėtų vartoti saikingai, o ne didelėmis porcijomis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder