Kas nutinka jūsų organizmui, kai kasdien geriate saldų gazuotą limonadą

Mažiausiai gali pasireikšti viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, o daugiausia - nutukimas, širdies ir kraujospūdžio sutrikimai.

Daugybė žmonių mėgsta gazuotus gėrimus ir geria juos kasdien, rašo "Yahoo! Nors dauguma žmonių žino, kad gazuoti gėrimai nėra sveikas gėrimas, vargu ar visi iš tiesų suvokia, kaip kasdienis gazuotų gėrimų gėrimas veikia jų sveikatą.

Iš ko pagaminta soda

Beveik visi gazuoti gėrimai gaminami iš gazuoto vandens, saldiklio (dažniausiai cukraus, didelio fruktozės kiekio kukurūzų sirupo arba dirbtinio saldiklio), fosforo rūgšties (kuri pagerina sodos skonį ir prailgina jos galiojimo laiką) ir natūralių kvapiųjų medžiagų.

Kai kurių rūšių gazuotų gėrimų, įskaitant "Pepsi", "Coca-Cola Classic", "Coke Zero", "Diet Coke" ir "Dr. Pepper", sudėtyje yra kofeino.

Vidutiniškai vienoje skardinėje ar butelyje įprasto gazuoto gėrimo yra 155 kalorijos, 38 gramai angliavandenių, 37 gramai cukraus ir 34 miligramai kofeino.

Palyginimui, Amerikos širdies asociacija rekomenduoja per dieną suvartoti ne daugiau kaip 25 gramus cukraus moterims ir 36 gramus vyrams, t. y. mažiau nei vienoje skardinėje gazuoto gėrimo.

Sodos poveikis organizmui

Pasak registruotos dietologės Sonios Angelone, yra keletas būdų, kaip kasdien geriami gazuoti gėrimai gali paveikti jūsų organizmą.

Pirma, pastebėsite energijos antplūdį dėl kofeino ir cukraus. Tačiau kartu šis poveikis yra trumpalaikis ir laikui bėgant jūsų energija kris.

Kaip pastebi vidaus ligų, gastroenterologijos ir nutukimo medicinos sertifikuota gydytoja daktarė Supriya Rao, kasdien geriant gazuotus gėrimus gali sutrikti virškinamojo trakto veikla, todėl kasdien gazuotus gėrimus geriantys žmonės reguliariai jaučia pilvo skausmus, viduriavimą ar vidurių užkietėjimą.

Ji paaiškino, kad taip yra todėl, kad visas sodos gėrimuose esantis cukrus maitina "blogąsias" žarnyno bakterijas ir pažeidžia jo gleivinės vientisumą.

Ilgalaikis kasdienio sodos gėrimo poveikis

Regeneracinės medicinos specialistas daktaras Neilas Polvinas sako, kad jei kasdien geriate sodos, tikėtina, kad priaugsite svorio, ypač pilvo riebalų.

Be to, reguliarus gazuotų gėrimų vartojimas siejamas su inkstų ligomis, aukštu kraujospūdžiu ir dideliu cholesterolio kiekiu.

Kasdien gerti gazuotus gėrimus taip pat kenkia smegenims. Polvinas sako, kad dėl didelio cukraus kiekio kraujyje, kurį gali sukelti soda, smegenyse kyla uždegimas.

Iš tiesų, reguliarus gazuotų gėrimų vartojimas moksliškai susietas su dažnesne depresija ir didesne demencijos išsivystymo tikimybe.

Ar dietiniai gazuoti gėrimai mažiau kenksmingi?

Ar galite išvengti visų šių pasekmių sveikatai pasirinkdami dietinę sodą? Deja, visi trys ekspertai teigia, kad dietiniai gazuoti gėrimai taip pat yra moksliškai susiję su žarnyno, širdies ir smegenų problemomis, nes šiuose gėrimuose esantys dirbtiniai saldikliai nėra mums naudingesni nei cukrus.

Kaip sumažinti gazuotų gėrimų vartojimą

Jei planuojate atsisakyti gazuoto gėrimo ir bandote sugalvoti, kuo jį pakeisti, pirmiausia verta išsiaiškinti, kuo jums taip patinka jo skonis.

Ar tai kofeino dozė? Jei taip, kava arba matcha gali būti geras pakaitalas. Saldumo ir gazavimo derinys?

Gazuotas vanduo su vaisiais arba arbatiniu grybu gali būti jūsų naujas pasirinkimas.

Tuo pačiu metu, jei anksčiau kasdien gerdavote gazuotą vandenį, o paskui staiga nustojote jį gerti, galite jaustis labiau pavargę, nes negaunate įprastos kofeino dozės.

Taip pat atsisakant sodos svarbu kuo nors pakeisti skysčius. Priešingu atveju gali pasireikšti dehidratacijos simptomai, įskaitant nuovargį, galvos svaigimą, dirglumą, odos sausumą ir burnos džiūvimą.

Kai kurie tyrimai parodė, kad gazuotų gėrimų mėgėjai turi didesnę širdies ligų ir insulto riziką, sakė jis.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder