Kas nutinka, kai ignoruojame stresą per ilgai

Galima pagalvoti, jog stresas yra tiesiog neišvengiama kasdienybės dalis, tačiau jis gali būti žalingas, jei nėra tinkamai koreguojamas.

Stresas yra dažnas kasdienybės palydovas, tačiau neturėtų būti ignoruojamas. Stresas yra mūsų kūno siunčiamas signalas, jog, jei laiku nesustosime, perdegsime. 

Visų pirma, svarbu suprasti, jog stresas - kūno natūralus atsakas į tam tikras grėsmes. Dažnai tai vadinama "mirties ar gyvybės" reikalu. Normaliomis sąlygomis toks pojūtis ilgai trukti neturėtų. Jei stresas trunka ilgą laiką, organizmui gali nutikti daug blogų dalykų. 

Kas yra tie blogi dalykai? Visų pirma, adrenalinas ir kortizolis (streso hormonas) gali sujaukti širdies darbą. Tačiau ilgai trunkantis stresas gali būti ypač pavojingas ir sukelti:

 1. Deginimą už krūtinkaulio (skrandžio rūgšties refliuksą)
 2. Nemigą
 3. Širdies ligas
 4. Susilpnėjusią imuninę sistemą
 5. Diabetą
 6. Arterinę hipertenziją
 7. Skrandžio problemas
 8. Nevaisingumą
 9. Erekcijos sutrikimus
 10. Libido sumažėjimą
 11. Menstruacinio ciklo pokyčius
 12. Nerimą
 13. Depresiją

 

Lėtinis stresas, trunkantis virš savaitės, gali lemti nerimą, nemigą ir virškinimo sutrikimus.

Jei tai trunka ilgą laiko tarpą, didėja fizinių bei psichologinių sveikatos sutrikimų rizika. Itin svarbu išmokti kontroliuoti patiriamą stresą. 

Būdai, kurie padės sumažinti stresą: 

 • Meditacijos. 

Tyrimai rodo, jog meditacija gali būti itin efektyvi norint sumažinti patiriamą stresą. Kelios minutės meditacijos per dieną gali lemti geresnę savijautą visai dienai.

 • Sportas. 

Įrodyta, jog aerobiniai pratimai yra itin efektyvūs norint sumažinti patiriamą stresą. Jei iki šiol nesportavote, pradėkite nuo 10-20 minučių pasivaikščiojimo. Judėjimas gryname ore yra dar efektyvesnis už mankštas sporto salėje. 

 • Linksminkitės. 

Itin svarbu juoktis, įgyti naujų patirčių, leisti laiką su mylimais žmonėmis. Visi šie dalykai stimuliuoja smegenis, nervų sistemą ir sumažina "gyvybės ar mirties" būseną.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder