Taigi, ką pasirinkti?
Pateikiame keletą įdomių faktų apie kates:
patiria pavojų, todėl daugybė istorijų, kai katės išgelbėjo savo šeimininkų gyvybes;
malšina skausmą, padeda greičiau užgyti žaizdoms, gydo ligas;
turi smegenis, labai panašias į žmogaus smegenis;
70 proc. savo gyvenimo praleidžia miegodamos;
pripildo namus šilumos ir jaukumo;
dažniausiai yra lyderiai ir linkę dominuoti.
Kalbant apie šunis, jie yra:
ištikimi žmogaus draugai, kurie visada tavęs lauks ir nesugeba apgaudinėti;
yra geri auklėjimo ir mokymo specialistai;
jie gerai sutaria su vaikais;
priverčia savo šeimininkus judėti 66 proc. daugiau nei kiti žmonės;
gali svajoti kaip ir žmonės;
gali skaičiuoti, suprasti daugiau kaip 150 žodžių ir net apgauti kitus šunis ar žmones;
turi „šeštąjį“ pojūtį, todėl gali nuspėti nepalankius įvykius.
Į ką atsižvelgti renkantis
1. Asmeninė dienotvarkė ir darbo krūvis
Reikėtų suprasti, kad augintiniui reikia skirti pakankamai dėmesio. Katė gali niekada neišeiti iš namų, nes jai reikia kraiko dėžutės, tačiau šunį reikės vedžioti du ar tris kartus per dieną.
Jei iš namų išeinate anksti ryte, o grįžtate vėlai vakare, vargu ar galėsite tai padaryti. Be to, jei dažnai vykstate į komandiruotes ar keliones, savo šeimos narį turite palikti patikimam asmeniui, kuris galėtų juo tinkamai pasirūpinti. Tačiau gyvūnui vis tiek bus nuobodu.
Egzistuoja prielaida, kad šuo kiekvieną jūsų išvykimą iš namų laiko „amžinu“. Štai kodėl matote tas liūdnas akis ir girdite beldimą į langą, kuriuo jus palydi. Ir tada jūsų draugas negali atsidžiaugti grįžimu - vizgina uodegą, krenta ant nugaros, kad jūs paglostytumėte jo pilvuką, laižosi ar nešioja jūsų namų šlepetes.
Katės, žinoma, atsiskyrimą toleruoja lengviau. Jos iš prigimties mėgsta vienatvę.
2. Alergija
Jei esate alergiški vilnai, seilėms ar pleiskanoms, deja, augintinio įsigijimas bus neapgalvotas sprendimas. Specialistai teigia, kad dažniau ūmias reakcijas išprovokuoja kačių šeima, nes jos turi aktyviausių alergenų.
Tačiau su tokia problema susiduria ir šunų mylėtojai. Išsamiai ištirkite savo organizmą ir vartokite gydytojų paskirtus vaistus.
Galbūt jums pavyks įveikti šią problemą arba išsirinkti jums tinkantį augintinį. Pavyzdžiui, daugiausia alergijos nesukelia pudelių, ryzenšnaucerių, šiš-cu veislių šunys. Pastarųjų kailis paprastai savo struktūra artimas žmogaus plaukams. Ir nepamirškite, kad visiškai hipoalergiškų šunų nėra.
3. Finansinės galimybės
Gyvenime pasitaiko įvairių nenuspėjamų situacijų, o katė ar šuo, kaip jau sužinojome, yra šeimos narys. Niekam to nelinkime, tačiau gali tekti sumokėti už skubų vizitą pas veterinarą, operaciją ar vaistus.
Gali būti, kad neturėsite kam palikti savo augintinio, todėl teks pasinaudoti kačių ir (arba) šunų viešbučio paslaugomis, o tai nėra pigu. Gyvūnus, kaip ir vaikus, reikia saugoti.
Todėl nėra teisingo atsakymo į klausimą, ar rinktis katę, ar šunį. Viskas priklauso nuo jūsų asmeninių jausmų ir galimybių. Tačiau vienintelis dalykas, dėl kurio galite būti tikri, yra tai, kad tiek katė, tiek šuo mylinčiam ir rūpestingam šeimininkui suteikia maksimalią šilumą, meilę ir teigiamas emocijas.
Primename, kad pagal įstatymą „Dėl pagrindinių maisto produktų saugos ir kokybės principų ir reikalavimų“ dėl higienos reikalavimų maisto produktams visuose gamybos ir apyvartos etapuose rinkos dalyviai privalo užtikrinti normų laikymąsi, taigi ir maisto produktų saugą.
O sprendimą uždrausti arba leisti lankytis parduotuvėse ir viešosiose įstaigose su naminiais gyvūnais priima vietos valdžios institucijos.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą