Keliautojos Laumės Ievos įspūdžiai iš Madeiros: prireiks automobilio ir drąsos

Ieva Krikštaponytė socialiniuose tinkluose geriau žinoma laumeieva slapyvardžiu. „Instagram“ platformoje Ievą seka daugiau nei 60 tūkst. sekėjų, o merginos „TikTok“ paskyra turi beveik 80 tūkst. sekėjų. 

Tokio populiarumo ji sulaukė besidalindama kelionių Lietuvoje ir visame pasaulyje įspūdžiais bei patarimais. „Itaka“ pranešime žiniasklaidai Ieva pasidalijo ryškiausiais įspūdžiais ir svarbiausiais patarimais iš pastarosios savo kelionės į Madeiros salą.

Kam reikalingi automobilis ir drąsa

Nors Madeira yra gana nedidelė sala, jos plotas siekia 740 kv. kilometrų. Panašų plotą užimtų du Vilniaus miestai (mūsų sostinės plotas 400 kv. kilometrų). Vis tik norint atrasti ryškiausias salos grožybes, verta išsinuomoti automobilį ir tokiu būdu pasiekti tolesnius, bet vaizdingesnius salos kampelius.

Tiesa, Ieva perspėja, kad tam prireiks drąsos: „Patys keliai geri, puikiai prižiūrėti, bet svarbu turėti omenyje, jog būna tokių atkarpų, kur keliai tampa labai statūs arba siauri.

Kelionės metu susidūrėme su tokia situacija, kuomet į „Google Maps“ įsivedus norimą objektą, programėlė pasiūlė trumpiausią kelią, kuris driekėsi Funšalio viršuje, kalne tarp nuosavų namų.

Gatvių statumas ten beprotiškas, eismas didelis ir keliai tokie siauri, kad vos gali prasilenkt dvi mašinos. Ir posūkiai labai labai aštrūs ir turi sukt kol spaudi, kad užvažiuotum į super statų kalną“, – įspūdžiais dalijasi keliautoja.

Nors tąkart Ieva automobilį apsuko ir grįžo į viešbutį, vis tik pabrėžia automobilio svarbą, bet iškart rekomenduoja rinktis automobilį su automatine pavarų dėže, mat kartais tenka sustoti viduryje kalno priešais šviesoforą, ir vėl pajudėti iš vietos itin stačioje įkalnėje.

„Bet visi šitie nuotykiai su mašina buvo linksmi ir paliko nepamirštamų įspūdžių“, – drąsina mergina. 

Vietos, kurių praleisti nevalia

Ieva pasakoja, kad keliaujant automobiliu, labai patiko Rocha do Navio apžvalgos aikštelė: „Nuvažiuot iki ten nebuvo pats lengviausias kelias, bet pati vieta tiesiog nuostabi.

Nors ten yra žemyn nusileisti skirtas funikulierius, bet kelionės metu jis neveikė, todėl žemyn leidausi pėsčiomis, per labai siaurą ir statų keliuką.

Laiptukai jame iškalti iš pačio kalno, dėl to kai kur slidoka, kai kur truputį baisu. Bet vis dėlto lipti žemyn ir po to grįžti aukštyn buvo tikras nuotykis.

Pakeliui matosi kriokliai, vandenynas, ūkininkų namai papėdėje ir aukštyn kylantys kalnai. Tad nors reikia atsargumo, bet aplankyti Rocha do Naviotikrai verta“, – rekomenduoja Ieva,

Mergina rekomenduoja ir kitą turiningą maršrutą: keliauti į Porto Moniz natūralius baseinus, pakeliui sustoti prie Cascata Água d’Alto krioklio, ir galiausiai pasivaikščioti šalia Ribeira do Inferno kanjono: „Ten labai gražūs du tuneliai, iš vidaus apaugę augalais, per kuriuos teka vanduo. Labai magiškai atrodo. Ir kelias tarp dviejų kalnų irgi labai įspūdingas.

Porto Moniz natūralūs baseinai buvo unikali patirtis. Bangos vis atneša vandens, o tu plaukioji tarp natūralių uolų. Labai įspūdinga“, – atsiminimais dalijasi mergina.

Visų pirma pasitinka ryškios salos spalvos

Pasakodama apie iš Madeiros atsivežtus įspūdžius, Ieva visų pirma pabrėžia salos spalvas: juodi paplūdimio akmenys, žalia salos augmenija, spalvingi salos vaisiai. „Džiaugiuosi, kad kelionių organizatorius „Itaka“ pasiūlė ypatingai gerą „Pestana Royal“ viešbutį.

Sužavėjo ne tik paties viešbučio kambariai, aptarnavimas ir maistas, bet ir jo lokacija. Jis įsikūręs salos sostinėje Funšalyje, ir yra greta ypatingo paplūdimio, kurio pakrantė yra su dideliais juodais akmenis, o kiek tolėliau – su juodu smėliu.

Tai išties paliko ryškų įspūdį“, – pasakoja Ieva.

Kita ryški salos spalva – tai jos žaluma. Ieva pabrėžia, kad amžinojo pavasario sala vadinama Madeira yra ypatingai žalia.

Nors flora yra įspūdinga visoje saloje, vis tik Ieva išskiria, kad lankantis Madeiroje verta aplankyti Monte Palace tropinį sodą, į kurį iš Funšalio galima atvykti keliantis funikulieriumi virš miesto ir kalnų.

Sode pasitinka ne tik ypatinga augmenija, bet ir išskirtinė architektūra bei čia gyvenantis gyvūnai, iš kurių Ievai labiausiai įsiminė flamingai. 

Dar vienas spalvingas ir ryškus salos elementas čia pat augantys vaisiai: „Apsilankyti Mercado dos Lavradores turguje buvo itin įdomu, nes ten buvo proga pamatyti ir paragauti pačius įvairiausius vaisius, kokių iki tol niekada neteko matyti. Labiausiai palikęs įspūdį buvo monsteros augalo vaisius“, – įspūdžiais dalijasi Ieva.

Turistų pamėgti taškai populiarūs ne veltui

Nors didelę keliavimo patirtį turinti Ieva dažniausiai ieško unikalių lankomos šalies kampelių, vis tik nusprendė išbandyti ir vieną iš Madeiros vizitine kortele laikomų atrakcijų – nusileidimą nuo kalno su pintomis rogėmis.

Tiesa, mergina perspėja, kad eilėje laukti teko apie pusantros valandos, bet pats nusileidimas buvo labai linksmas, jo metu atsiskleidė įspūdingi Funšalio vaizdai.

„Pasiruošimą kelionei išties palengvino „Itaka“ blogas, ten radau ir kelionių organizatorių, ir gidų, ir kitų keliautojų tekstus, su įspūdžiais, patarimais ir rekomendacijomis. Man itin įsiminė vienas tekstas apie unikalų Madeiros žvejų miestelį Câmara de Lobos.

Ir vizitas į jį išties nenuvylė: Ten galima pamatyti įlankoje romantiškai išrikiuotas valteles, mielus senovinius namukus, tvariai dekoruotas gatves“, – pasakoja keliautoja. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder