Kelionės lėktuvu skrendantiems pirmą kartą: ką svarbu žinoti?

(2)

Pirmosios kelionės lėktuvu gali būti tiek pat džiuginančios, kiek ir bauginančios. Dideli oro uostai, įvairūs dokumentai, nuolat šurmuliuojanti minia – visa tai gali kiek išgąsdinti besiruošiančius savo pirmajam skrydžiui.

 

Tačiau per daug nerimauti tikrai nėra dėl ko, nes, tinkamai pasiruošus ir iš anksto pasidomėjus svarbiausia informacija, Jūsų pirmasis skrydis gali virsti išties maloniu nuotykiu. Šiame straipsnyje pateikiame naudingų patarimų, ką turėtų žinoti kiekvienas pirmą kartą skrendantis lėktuvu, kad skrydis būtų sklandus ir malonus.

Susipažinkite su oro linijų, kuriomis skrisite, taisyklėmis

Svarbu žinoti, kad visos Jūsų kelionės prasidės gerokai anksčiau, nei pasieksite oro uostą. Pradėkite nuo susipažinimo su oro linijų, kurių paslaugomis naudositės, taisyklėmis, ypač, susijusiomis su bagažo leidimais, registracijos procedūromis ir patogumais, suteikiamais skrydžio metu. Skirtingos oro linijų bendrovės dažnai nurodo konkrečius bagažo dydžio ir svorio limitus bei skraidinti su savimi draudžiamų daiktų sąrašus. Žinodami šią informaciją, galite išvengti paskutinės minutės rūpesčių ir papildomų mokesčių oro uoste.

Žinokite, kaip tinkamai susipakuoti daiktus

Efektyvus pakavimasis yra labai svarbus kiekvieno keliautojo įgūdis. Siekite universalumo ir minimalizmo – pasiimkite tuos daiktus ar drabužius, kuriuos galima derinti tarpusavyje, ir visada savo lagamine ar kuprinėje palikite laisvos vietos suvenyrams ar netikėtiems pirkiniams. Nepamirškite į rankinį bagažą susikrauti būtiniausių daiktų, tokių kaip kelionės dokumentai, vaistai ir vertingi daiktai. Tai svarbu tokiu atveju, jei registruotas bagažas pasimestų, nes tada svarbiausi daiktai liktų su Jumis.

Sklandžiai praeikite oro uostų saugumo patikras

Oro uosto saugumo patikra gali kiek išgąsdinti, tačiau, išmanant šį procesą, jį galima atlikti daug greičiau ir sklandžiau. Apsiaukite lengvai nuimamus batus, skysčius supakuokite į permatomus, sandarius maišelius, kaip nurodyta Transporto saugumo administracijos (TSA) gairėse, pasiruoškite asmens tapatybės dokumentą ir įlaipinimo kortelę. Iš anksto pasiruošę ir bendradarbiaudami su keleivių patikros darbuotojais, pagreitinsite saugumo patikrą ir turėsite daugiau laiko atsipalaiduoti prieš skrydį.

Supraskite oro uostų ir skrydžių etiketo taisykles

Oro uostai yra triukšmingi įvairių veiklų centrai, kuriuose galioja nerašytos taisyklės, padedančios palaikyti tvarką oro uostų erdvėse. Pasipraktikuokite vaikščioti dešinėje pusėje (arba kairėje, priklausomai nuo šalies), kad leistumėte kitiems keleiviams netrukdomai praeiti, ir atsižvelkite į oro linijų skelbiamas įlaipinimo procedūras. Lėktuve gerbkite kitų keleivių erdvę ir patogumą – naudokite ausines, valgio metu nesilenkite ant sėdynės ir atsargiai tvarkykite savo rankinį bagažą.

Protingai planuokite savo kelionės laiką

Į oro uostą atvykite likus pakankamai laiko iki skrydžio, paprastai – dvi valandos vietiniams skrydžiams ir trys valandos tarptautiniams skrydžiams. Šis laiko rezervas leidžia išvengti netikėtų vėlavimų registracijos ar saugumo patikros metu ir suteikia laiko susirasti savo vartus, įsigyti paskutinės minutės daiktų ar tiesiog priprasti prie oro uosto aplinkos.

Pasiruoškite skrydžio patirčiai

Skrydžiai, ypač ilgalaikiai, gali būti fiziškai varginantys. Nepamirškite gerti pakankamai vandens, retkarčiais pajudėkite, kad kraujas tekėtų po kūną, ir dėvėkite patogius drabužius. Ausų kištukai, kaklo pagalvė ir akių kaukė taip pat gali padėti užtikrinti didesnį skrydžio komfortą, ypač tolimų skrydžių metu.

Mėgaukitės savo kelione lėktuvu

Galiausiai, nepamirškite mėgautis skrydžio patirtimi. Pirmasis skrydis yra svarbus įvykis, apdovanojantis nepakartojamais vaizdais ir maloniu jauduliu atvykstant į naują vietą. Nesvarbu, ar keliaujate verslo reikalais, ar savo malonumui, pati kelionė yra Jūsų nuotykio dalis.

Pirmoji kelionė lėktuvu neturėtų tapti bauginančia patirtimi. Šiek tiek iš anksto pasiruošę ir suprasdami procesą, galite pasiruošti daugybei kitų kelionių lėktuvu. 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder