Ketvirtas Kalėdas su Vidu Bareikiu sutinkanti Indrė Stonkuvienė: papasakojo apie tradicijas, kurias perduoda mylimajam ir jo sūnui

Gražiausias metų šventes Indrė Stonkuvienė visada sutinka artimų ir mylimų žmonių apsuptyje, tokios Kalėdos, anot socialinių iniciatyvų kūrėjos, bus ir šiemet. Tiesa, ji teigė, kad šis giminės susibūrimas ypatingas ne tik dėl kartu praleisto laiko.

Prisimindama senas tradicijas, I. Stonkuvienė puošė eglę su stikliniais žaisliukais, Kūčių vakarą pasakojo mėgstanti apsilankyti pirtyje, kartu su artimaisiais visada ragaujanti žemaičių tradicinį šios šventės patiekalą – cibulynę.

Paklausta apie šventinį šurmulį, jau spėjusį įsisukti ne tik gatvėse, bet ir prekybos centruose, I. Stonkuvienė Delfi pasakojo pastebėjusi, kad žmonės lengvai pasiduoda chaosui.

Anot jos, keista, jog pasnigus visi puolė nerimauti, nors žino, koks gruodžio mėnesį Lietuvoje būna klimatas.

Nusiteikti bei iš anksto pasiruošti derėtų ne tik kovai su pusnimis, bet ir kalėdinių dovanų paieškai.

„Žmonės, kurie vis kiekvienais metais nustemba, kad žiemą pas mus prisninga, galėtų pasirašyti į dienoraštį, kad gruodžio mėnesį yra šalta.

Reikia tam nusiteikti ir pasiruošti iš anksto.

Kalbu apie patį požiūrį.

Kai pagalvoji: „Dieve mano, neturiu dovanų, o Dieve mano, reikia visiems pirkti“, ar tau, mielas žmogau, nuostabu ir keista, kad per Kalėdas mes keičiamės dovanomis, jog yra tokia tradicija?

Juk jomis galime pasirūpinti visus metus“, – teigė TV laidų vedėja, „IS agency“ vadovė bei socialinių iniciatyvų kūrėja I. Stonkuvienė.

Indrė Stonkuvienė

Indrė Stonkuvienė © Asm. albumas

Tiesa, žinoma moteris siūlo ir puikią išeitį tiems, kurie vis dėlto savo planus mėgsta pasilikti paskutinei dienai.

Anot jos, svarbu keisti požiūrį, mažiau nerimauti, viską susiplanuoti, kad vieno apsipirkimo metu pavyktų įsigyti visus reikiamus produktus ar daiktus.

„Pavyzdžiui, pasidaryti visą sąrašą ir apsipirkti vieną kartą, nesiskųsti, kad nėra vietos, kur statyti mašinos, nėra benzino.

Dabar viską galima taip pat nusipirkti ir internetu.

Palinkėčiau, kad tai, ką sakome, viskas virstų realybe, nes vidinis chaosas, požiūris persiduoda ir gatvėje, ir keliuose“, – įsitikinusi pašnekovė.

Eglę puošia vaikystę primenančiais žaisliukais

Žinoma moteris teigia, kad šventinė Kalėdų dvasia jaučiama ne tik prekybos centruose, bet ir jos namuose, kuriuose gruodžio mėnesį buvo papuošta gyva eglutė su stikliniais žaisliukais.

„Pasižiūrėjau, kad kiti jau nuo lapkričio mėnesio pradėjo puošti egles, samdo dekoratores.

Pamačiusi nuotraukas bandžiau egles prisiartinti, įsistebeilijusi žiūrėjau į jas ir tikrai, atrodė, kaip iš piešinuko ar pasakos, nuostabaus grožio, bet patys puošėme gyvą eglutę, kuri yra pakankamai kreiva.

Tokia, kokia yra užaugusi.

Ant mūsų eglės žiba vienos spalvos lemputės, kabinome tradicinius, prieš keletą metų pirktus, mūsų vaikystę primenančius, dūžtančius žaisliukus.

Turime dar ir praeitų metų medinius, rankų darbo žaisliukus su mūsų visos šeimos narių vardais.

Šiemet kolekciją papildė nauji žaisliukai su projektų „Šokiai, kam per trisdešimt“, „Mamulės“ užrašais“, – Delfi sakė I. Stonkuvienė.

Indrė Stonkuvienė

Indrė Stonkuvienė © Asm. albumas

Anot I. Stonkuvienės, kiekvienais metais keisti eglės papuošimus būtų nepraktiška, kainuotų ne tik pinigus, bet ir būtų teršiama aplinka.

„Todėl vienintelis dalykas, ką įsigijau šį sezoną, tai yra ilgametės dekoratyvinės pušų šakos.

Manau, kad nereikia keisti vieną sezoną auksinių, kitą sidabrinių žaisliukų.

O Kadangi šį sezoną labai įtempta ir mano darbotvarkė, norėjau sumažinti stresą bei chaosą ir namuose puošiant eglę“, – šypsojosi pašnekovė.

Išlaikė senas Kalėdų tradicijas

I. Stonkuvienė skaičiuoja jau ketvirtus metus, kai Kalėdos bus švenčiamos su sužadėtiniu Vidu Bareikiu.

Žinoma moteris džiaugiasi, kad atlikėjas labai greitai įsiliejo į jos artimųjų ratą, todėl dabar šventės jų namuose – dar gražesnės ir didesnės.

„Pas mane šeima didesnė, o pas Vidą yra tik tėtis su žmona.

Todėl tos šeimos tradicijos tarsi perduodamos Vidui ir Adui, o jiems, matau, kad yra labai smagu, kai susiburia tiek žmonių.

Turime jaukų vakarą su šešiais vaikais. Įsivaizduokime, koks jis ramus, bet tikrai nuotaikingas ir smagus“, – juokdamasi pasakojo žinoma moteris.

Ji teigė, kad su šeima yra išlaikiusi ir senas tradicijas – Kūčių vakarą su artimaisiais dalijasi paplotėliu, nepamiršta ir maldos.

Tiesa, seneliai, anot jos, turi ir naujų tradicijų – vaikams padovanoja kokius nors žaislus, kad galėtų bendrai, visa šeima juos žaisti.

„Kūčias ir Kalėdas sutinkame neseniai pastatytoje pirtyje.

Pastebiu, kad tuomet mažiau apsivalgome, pamedituojame, pasišnekame, o paskui visi švarūs, pagal senas tradicijas, sėdame prie Kūčių stalo.

Mūsų šeimos moterų komitetas sudaro bendrą meniu, nutariame, ką valgys vaikai.

Pripažinkime, silkę ir žuvų patiekalus ragauja ne visi.

Stengiamės nepersivalgyti, tausojame maistą, o pastaruosius puikiai sekėsi tai daryti.

Kažkuriais metais, pamenu, padariau dovaną ir pasisamdžiau profesionalus iš restorano, kurie serviravo stalą.

Kitus metus, kai jau gaminome patys, kad būtų įmantriau, ir, kad geriau skambėtų patiekalų pavadinimai, prie jų pridėjome žodį „le“: „le balta mišrainė“, „le silkutė“, „le raudona mišrainė“, skamba kaip restorano lygio vakarienė.

Tikrai neišvengiamai ruošiame ir silkutę su svogūnėliais, baltą, raudoną mišraines, cibulynę. Labai skanu“, – šypsojosi I. Stonkuvienė.

Indrė Stonkuvienė

Indrė Stonkuvienė © Asm. albumas

Tradiciškai per šventes I. Stonkuvienės namuose keičiamasi ir dovanomis, tačiau žinoma moteris paatviravo, kad staigmenas daryti artimiesiems jai patinka visus metus.

„Kalbame apie emociją.

Ne veltui turiu daug iniciatyvų, visiems padedu visus metus, kiek tai yra įmanoma, dovanoju dovanas, kad ir labai smulkmeniškas.

Šiemet turiu vaikus integruojančią iniciatyvą „Būk geras, nelauk Kalėdų“, visi pildo šią mano gėrio dėžutę.

Šeimoje, kadangi jos narių yra labai daug, suaugusieji traukia dovanas, o mažieji rašo Kalėdų Seneliui laiškus.

Dabar jie gudrūs – laišką patys išsiunčia. Tie nykštukai tiesiog bando narplioti mįsles, ko gi vaikai prašo to Kalėdų Senelio.

Su kiekvienais metais vis kebliau ir kebliau išlaikyti tą stebuklą, bet vis dar pavyksta.

Žinoma, paminėsiu, kad mūsų maži vaikai vis bando pagauti Kalėdų Senelį, todėl Kalėdų naktį visi budime, o pasikeliame ryte nuvargę.

Kalėdų ryto bendra nuotrauka būna labai linksma“, – juokėsi pašnekovė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder