Kiek juodojo šokolado galima suvalgyti per dieną: mitybos specialistai papasakojo apie jo naudą ir žalą

Kakavos pupelėse yra baltymų ir tai puikus mineralų, tokių kaip geležis ir magnis, mangano, vario, cinko ir fosforo, šaltinis.

Šokoladas vertinamas dėl savo skonio ir naudos sveikatai. Jį galima valgyti, tirpinti, gerti ir kepti kaip desertų dalį.

Kaip rašo "Today", remdamasi mitybos specialistais, iš baltojo, pieniško ir juodojo šokolado sveikiausias yra pastarasis.

"Šokolado gaminiai yra sveiki dėl kakavos pupelių, kuriose yra daug fitocheminių medžiagų, pasižyminčių priešuždegiminėmis, priešvėžinėmis ir antihipertenzinėmis savybėmis.

Kuo daugiau gaminyje kakavos, tuo jis maistingesnis. Juodajame šokolade yra didžiausias kakavos pupelių sausųjų medžiagų kiekis, todėl jis yra maistingiausias, - dietologė Whitney English sakė dietologei.

Be to, jame yra daugiau flavonoidų nei pieniškame ar baltajame šokolade.

Pasak mitybos specialistės Elisabettos Politi, flavonoidai veikia kaip antioksidantai, stabdantys žalingą laisvųjų radikalų, kurie siejami su padidėjusia širdies ligų ir vėžio rizika, poveikį.

"Be to, tamsaus šokolado sudėtyje esantys flavonoidai gali daryti įtaką imuninės sistemos veiklai, mažindami uždegimą", - pridūrė ji.

Kaip pasirinkti kokybišką šokoladą

Abu ekspertai rekomenduoja rinktis šokoladą, kuriame kakavos yra ne mažiau kaip 70 proc., nes jame bus mažiau pridėtinio cukraus ir daugiau fitocheminių medžiagų nei šokolade su mažiau kakavos.

Politi paaiškino, kad 70 proc. šokolado sudėtyje kakavos masė yra pirmoji. Jei vietoj jos įrašytas cukrus, tai reiškia, kad kakavos dalis yra mažesnė nei 50 %.

Šokolade gausu polifenolių - naudingų junginių, kuriuos gamina augalai.

Vieno tyrimo duomenimis, šokolado vartojimas siejamas su mažesne būsimų širdies problemų rizika.

Taip pat įrodyta, kad šokolado vartojimas "reikšmingai sumažina" trigliceridų kiekį ir gali vidutiniškai sumažinti kraujospūdį.

Mokslininkai nustatė, kad kakavos flavanoliai apsaugo nuo kraujagyslių ligų ir, matyt, gerina kraujo tekėjimą į smegenis.

Šokoladas naudingas smegenims

Juodasis šokoladas "skatina geros savijautos hormono serotonino gamybą, jame yra magnio, kuris siejamas su mažesniu nerimu" ir streso mažinimu, pažymi mitybos specialistė Cary Glassman.

Šis skanėstas, kuriame yra 85 proc. kakavos, gali pagerinti nuotaiką dėl žarnyno ir smegenų ryšio, nes juodasis šokoladas turi prebiotinį poveikį sveikoms žarnyno bakterijoms ir galbūt taip gerina neigiamas emocijas, nustatyta tyrime.

Taip pat pastebėtas "stebėtinai stiprus" ryšys tarp šokolado vartojimo ir Nobelio premijos laureatų skaičiaus įvairiose šalyse.

Yra tikimybė, kad šokoladas "gerina kognityvines funkcijas". Pavyzdžiui, Šveicarija pirmauja tiek pagal Nobelio premijos laureatų skaičių, tiek pagal gyventojų suvalgomo šokolado kiekį.

Kas negerai su šokoladu

JAV žemės ūkio departamento duomenimis, juodajame šokolade yra kofeino.

Jei suvalgysite keturis kvadratėlius, kofeino bus tiek pat, kiek išgeriant puodelį kavos.

Be to, tai vis dar saldumynas - jame yra riebalų ir cukraus, todėl vartojant per daug gali padidėti svoris.

Kiek šokolado galite suvalgyti per dieną

"Politia" rekomenduoja neviršyti 30 gramų per dieną. Anglų kalba taip pat mano, kad daugumai žmonių protinga porcija būtų keli kvadratėliai.

Jei nerimaujate dėl šokolado kartumo, yra išeitis. Juodojo šokolado plytelė su jūros druska arba džiovintais vaisiais gali būti ne tokio kartaus skonio.

Jogurtas su šviežiomis uogomis ir trupučiu juodojo šokolado ant viršaus - dar vienas pasirinkimas, kaip ir vaisių mirkymas ištirpintame šokolade.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder