Knygų skaitymo nauda

Knygų skaitymo nauda

Vis daugiau ir daugiau mokslinių tyrimų patvirtina, kad skaitymas aktyvuoja kompleksines grandis ir signalus smegenyse. Kuo skaitymo gebėjimai geresni, tuo stipresni signalai stebimi smegenyse. 

Skaitymas stiprina smegenis

2013 metais atliktas tyrimas, kurio metu magnetinio rezonanso pagalba stebėta smegenų veikla skaitant novelę. Visų novelę skaičiusių žmonių smegenyse prasidėjo aktyvūs procesai, teigiamai veikiantys visą smegenų veiklą. 

Skaitymas didina empatiją

Tyrimai rodo, kad žmonės, skaitantys grožinę literatūrą, kurioje aprašomi žmonių išgyvenimai yra empatiškesni. Tai padeda kurti tvarius ir sveikus santykius su draugais ir artimaisiais. 

Praturtina žodyną

Mokslininkai ištyrė, kad studentai, kurie skaito knygas reguliariai, pradedant nuo jauno amžiaus, pamažu išsiugdo itin platų žodyną. Didelis žmogaus turimas žodynas gali turėti teigiamos įtakos daugelyje gyvenimo sričių - nuo geresnių balų egzaminuose iki geresnių karjeros galimybių.

Sumažina stresą

2009 metais atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad 30 minučių trunkantis skaitymas sumažino kraujospūdį, širdies ritmą ir bendrą įtampą taip pat efektyviai kaip joga. Tad kitą kartą, kai kai jausitės įsitempę, pabandykite nusiraminti skaitydami mėgiamą knygą.

Padeda geresniam miegui

Gydytojai pataria įtraukti skaitymą į savo pasiruošimo miegui rutiną. Geriausiam rezultatui rinkitės spausdintus skaitinius, vietoje skaitymo iš ekranų, nes ekranų skleidžiama šviesa prieš miegą gali jus prabudinti.

Šaltinis: https://www.healthline.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder