Kur apsistoti keliaujant?

Pastaraisiais metais Lietuvoje labai išaugo turizmo ir svečių aptarnavimo lygis.

Keliaujant, atostogaujant ar norint priimti svarbius svečius, neretai yra susimąstoma, kur apsistoti. Esminiai skirtumai, kuriuos apibrėžia šiuolaikinės ekonominės galimybės, siūlomų paslaugų prestižas ir auganti rinka, tikėtina, padės teisingai pasirinkti, atsižvelgiant į keliautojų individualius poreikius.

Kas yra motelis?

Motelis – tai yra ne kas kita kaip viešbutis, įsikūręs prie pagrindinio greitkelio. Paprastai čia galima rasti didelę automobilių stovėjimo aikštelę ir viešbučio paslaugas, siūlomas į tolimą kelionę išsirengusiems keliautojams. Pavyzdžiui, prie Kauno yra įsikūręs geriausias motelis restoranas.

Beje, moteliai gali būti tiek vieno, tiek dviejų aukštų. Kita vertus, jie dažniausiai siūlo trumpalaikį apgyvendinimą. To pasekoje, čia yra siūloma mažiau paslaugų, lyginant su viešbučiais. Moteliai pirmiausia idealiai tinka tiems žmonėms, kurie ieško nakvynės tik vienai ar dviem dienoms.

Kas yra viešbutis?

Viešbutis, visų pirma, siūlo savo klientams prabangų pragyvenimą. Jie paprastai yra įsikūrę netoli lankytinų vietų ir teikia daugybę įvairių paslaugų. Kai kur galima mėgautis baseinu ar SPA teikiamais malonumais.

Čia galima rengti konferencijas, seminarus ir kitokio pobūdžio susitikimus. Viešbučiai yra skirstomi į įvairias kategorijas pagal jų dydį, vietą ir siūlomas paslaugas.

Taigi, priklausomai nuo individualių lankytojų poreikių, galima apsistoti prabangiame viešbutyje, viešbučio tipo butuose, užęigos namuose, riboto aptarnavimo viešbutyje ar kurortiniame viešbutyje.

Kuo gi skiriasi motelis nuo viešbučio?

Pirmiausia, moteliai yra daug mažesni nei viešbučiai. Jie paprastai yra vieno ar dviejų aukštų, o viešbučiai gali turėti šimtus kambarių, išdėstytų per daugelį aukštų.

Be to, viešbučių vadovai samdo gana daug darbuotojų. Čia dirba kambarinės, registratūros darbuotojai, durininkai, virtuvės personalas ir administratoriai. Moteliuose, kita vertus, dažniausiai rasite tik kambarines ir registratūros darbuotojus.

Kaip jau minėjome, siūlomos paslaugos taip pat ženkliai skiriasi. Moteliai paprastai siūlo tik nakvynę ir pusryčius, nors kai kur galima pasimėgauti baseinu. Viešbučiuose galima mėgautis masažo, saunos, sūkurinių vonių, restorano ar SPA teikiamais malonumais.

Verta paminėti, kad dauguma viešbučių siūlo įsigyti įvairias ekskursijas ir apžiūrėti šalia esančias lankytinas vietas. Kainų skirtumas taip pat yra labai akivaizdus, atsižvelgiant į paslaugų spektrą ir klasifikaciją.

Kuo užeigos namai skiriasi nuo viešbučio?

Užeigos namai, lyginant su viešbučiais, sukuria visai kitokią atmosferą. Jie yra orientuoti į studentus, dideles turistų grupes ir, tarkime, gamtos mylėtojus. Tokiose užeigose paprastai lankytojai dalijasi patogumais.

Čia rasite dviaukštes lovas, bendrus vonios kambarius bei bendras virtuvės ir salono erdves. Užeigos namai yra palyginti nedideli, nes viename kambaryje yra pakankamai daug dviaukščių lovų. Viešnagės kaina, lyginant su viešbučiais, nėra pernelyg aukšta, nes išlaidas dalijasi visi užeigos namuose apsistoję lankytojai.

Apibendrinančios išvados

Akivaizdu, kad, priklausomai nuo keliautojų poreikių ir ekonominių jų galimybių, kiekvienas gali rinktis sau tinkamiausią nakvynę. Nesvarbu, ar tai būtų viešbutis, motelis ar tiesiog užeigos namai, poilsis ir puikus aptarnavimas privalo išlikti pagrindinis vertinimo kriterijus.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder