Madeira pamėgta ne tik turistų: šiemet čia filmuoti „Žvaigždžių karai“ - galite aplankyti net Ronaldo muziejų

Dėl savo specifinės lokacijos ir turiningos istorijos, Madeiros salos kraštovaizdis yra labai unikalus. Geografinės aplinkybės lėmė, kad oras saloje yra tarsi „amžinas pavasaris“, o Portugalijos atradimų epocha turėjo įtakos tam, kad dabar Madeiros saloje galima atrasti unikalios augmenijos iš skirtingų pasaulio kampelių.

Galbūt būtent tai ir lėmė, kad šių metų pavasarį saloje buvo filmuojami „Žvaigždžių karai“, rašoma „Itaka“ pranešime žiniasklaidai.

„Žvaigždžių karai“ ir Fanal miškas

Džordžo Lukaso fantastikos filmų serija kuriama jau nuo 1977 metų. Per tą laiką pasirodė trys trilogijos, taigi viso 9 filmai ir dar du antologijos filmai, kurie vyksta toje pačioje visatoje, bet jų siužetas nesikerta su kitų filmų įvykiais.

2024 metais turėtų pasirodyti naujausias „Žvaigždžių karų“ franšizės kūrinys – aštuonių dalių televizijos serialas „Akolitas“ (en. „The Acolyte“).

Kitais metais pasirodysiančio serialo filmavimo darbai prasidėjo jau 2022 metų spalį. Darbų pradžia vyko Jungtinėje Karalystėje esančioje Šinfildo kino studijoje.

Bet kovo mėnesį Madeiros salos svečiai ir gyventojai galėjo pastebėti saloje netikėtai išdygusias filmavimo aikšteles. „Akolito“ filmavimo darbai persikėlė būtent čia. „Itaka“ kelionių ekspertė Daiva Strumskienė pasakoja, kad viena iš patvirtintų lokacijų – Fanal miškas:

„Tai laurų miškas, kuriame auga įspūdingi šimtamečiai medžiai, ir juos beveik visada gaubia tirštas rūkas, todėl miške vyrauja itin mistiška atmosfera, idealiai tinkanti fantastiškiems filmų epizodams“, – pasakoja D. Strumskienė.

Madeiros žvejai ir Mobis Dikas

„Žvaigždžių karai“ – naujausias, bet toli gražu ne vienintelis filmas, filmuotas Madeiros saloje. Madeira populiari filmų lokacija jau daugiau nei 60 metų. Pavyzdžiui, prieš 67 metus čia buvo filmuojamas legendiniu tapęs Džono Hiustono filmas „Mobis Dikas“.

Dalis filmo buvo filmuota Velse, bet Madeiroje vyko jūros filmavimai, kuriems reikšmingą įtaką turėjo vietiniai Madeiros gyventojai. „Filmavimai buvo vykdomi Caniçal miestelyje, kurio pagrindinė veikla ir yra agrokultūra ir žvejyba.

Būtent vietiniai žvejai tapo svarbiais veikėjais filmavimo aikštelėje, nes buvo filmuojami tikri, autentiški banginių medžioklės vaizdai“, – sako kelionių ekspertė.

Dokumentika ir Ronaldo

Filmuojant dokumentinį filmą apie vieną geriausių visų laikų futbolo žaidėją Kristianą Ronaldo, filmavimo aikštele tapo ir Madeira.

Vis dėlto, šiuo atveju sala pasirinkta ne dėl įspūdingų gamtos lokacijų, bet tiesiog dėl fakto, kad Ronaldo gimė ir savo ankstyvąją futbolo karjerą pradėjo būtent čia.

Todėl filme „Ronaldo“ rodomos Madeiros būtent tos vietos ir futbolo aikštelės, kuriose savo vaikystės laiką leido Kristianas Ronaldo.

Kelionių ekspertė Daiva pasakoja, kad Ronaldo jau kurį laiką yra reikšmingas Madeiros turizmo akcentas.

„Su Ronaldo susiduria visi į Madeirą atvykstantys keliautojai, nes visi lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Kristiano Ronaldo oro uoste. Bet tikrai yra žmonių, kurie į salą atvyksta ieškodami dar daugiau sąlyčio taškų su legendiniu futbolininku.

Madeiroje galima aplankyti jam skirtą muziejų „Museu CR7“, nusifotografuoti su bronzine Ronaldo skulptūra, taip pat aplankyti pirmojo Ronaldo futbolo klubo C.D. Nacional stadioną“, pasakoja „Itaka“ atstovė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder