Madeira: sala, kuri turi ką pasiūlyti X, Y ir Z kartoms

Skirtingų kartų atstovai dažnai turi skirtingus lūkesčius atostogoms.

Vieniems norisi aktyvaus ar net ekstremalaus laisvalaikio, kitiems ramybės ir komforto. Vis dėlto, nepaisant skirtingų norų, atostogų lokacija visiems gali būti ta pati – Madeira.

Apie salos privalumus, tinkančius, X, Y ir Z kartoms rašoma „Itaka“ pranešime žiniasklaidai.

X karta: unikali istorija, ir kokybiškos patirtys

X kartai priskiriami žmonės, kurie gimė 1964–1983 metais. Šios kartos atstovai jau spėjo pakeliauti, atrasti įvairius kraštus, patirti daugybę įspūdžių.

Todėl jie itin vertina unikalumą, tai, su kuo dar nėra susidūrę, ir kokybę, kad atostogos būtų sklandžios ir be rūpesčių.

Dėl savo ilgaamžės istorijos bei tobulėti nenustojančio turizmo sektoriaus, Madeira idealiai užtikrina visus šiuos poreikius.

Ypatinga salos lokacija nulėmė ir unikalią jos istorija. 1419 metais salą atrado portugalų keliautojai, tad Madeira tapo viena pirmųjų Europiečių kolonijų ir tapo svarbia stotele tarp Europos ir Amerikos.

Saloje galima rasti jau 600 metų skaičiuojančių artefaktų, dalis kurių saugomi Sakralinio meno muziejuje.

Čia taip veikia banginių muziejus, cukraus muziejus, vyno muziejus. Tad unikalių istorijų čia galima išgirsti su kaupu. 

„Itaka“ kelionių ekspertė Daiva Strumskienė pasakoja, kad dar viena reikšminga salos ypatybė – turizmo kokybė.

„Dėl ypatingo klimato, saloje visus metus laikosi pavasariška šiluma, tad čia nėra turizmo sezonų, visi metai Madeiroje tarsi nesibaigiančios atostogos.

Dėl niekad nesibaigiančių keliautojų srautų, salos turizmo sektorius yra nušlifuotas bene iki tobulybės. Viešbučių, restoranų, lankytinų objektų personalas toks profesionalus, kad jie jau žino atsakymus į klausimus, kurie jums dar nekilo“, – pasakoja D. Strumskienė.

Y karta: instagramiškas kraštovaizdis gamtoje ir naktinis gyvenimas mieste

Lietuviškai Y karta dar pavadinama tūkstantmečio karta, o daugeliui ko gero girdėtas ir angliškas millennials terminas. Tūkstantmečio kartai priskiriami žmonės, gimę 1982–2004 metais.

Tai žmonės, gimę dar be interneto, bet brendo jau online. Dėl to jiems itin svarbu viską pamatyti, nieko nepraleisti (išvengti FOMO, angl. fear of missing out), viską užfiksuoti ir pasidalinti internete.

„Tie, kurie iš atostogų nori parsivežti ne tik įspūdžių, bet ir įspūdingų nuotraukų,

Madeiroje tuo pasirūpinti galės su kaupu. Unikali Santana architektūra, įspūdingos apžvalgos aikštelės, mistiškasis rūke skendintis Fanal miškas, laiptais į dangų dažnai pavadinami Pico do Arieiro laiptai, tiesiai ant automobilių kelio krentantis Cascata dos Anjos krioklys ir tai dar toli gražu ne visos instagramiškiausios vietelės“, – rekomendacijomis dalijasi „Itaka“ atstovė. 

Tūkstantmečio kartai, kuri nori suspėti patirti viską, verta turėti omeny, kad Madeira kupina ne tik fotogeniškų kampelių, bet čia taip pat verda ir turiningas naktinis gyvenimas.

Salos sostinėje Funšalyje galima rasti skirtingų vietų pagal kiekvieno skonį.

Čia yra ir iki vėlumos dirbančių kavinių, ir barų bei naktinių klubų. Čia galima paklausyti gyvos muzikos, stebėti kabareto bei kitokius pasirodymus.

Z karta: geras ryšys ir daug progų pabūti be ryšio

Jauniausioji Z karta, gimusi po 2005 metų, kartais dar pavadinama interneto karta. Bet šiuo pavadinimu nereikėtų pasikliauti aklai.

Nors šie žmonės jau nuo ankstyvos vaikystės turėjo prieigą prie interneto, ir tai vertina kaip būtinybę, bet lygiai taip jie mėgsta padėti technologijas į šalį ir patirti offline įspūdžių bei emocijų.

„Aktyvių įspūdžių ieškantys jaunuoliai Madeiroje ras itin platų pasirinkimą. Nuo paprastų pasivaikščiojimų ar pasivažinėjimų dviračiais (visa sala tam idealiai pritaikyta), iki ekstremalesnių pasirinkimų, pavyzdžiui laipiojimo uolomis ar kanjoningo, kuomet leidžiamasi kriokliais, braunamasi per plyšius, šokinėjama nuo uolų.

Įspūdžių čia tikrai nepritrūks“, – tikina kelionių ekspertė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder