Mitybos specialistas atsakė, ar valgant jogurtą galima numesti svorio: jo nauda ir savybės

Ekspertas paaiškino, ar jogurto valgymas gali padėti numesti svorio.

Ekspertai teigė, kad kai žmonės, norėdami atgauti svorį, laikosi dietos, jie atkreipia dėmesį į jogurtą, kuris laikomas "sveiku" užkandžiu ar lengvais pusryčiais.

Tačiau mitybos specialistai įspėjo, kad daugelyje jogurto rūšių yra įtartinas cukraus kiekis, rašo Eatthis.com. Sporto mitybos specialistė Amy Goodson patvirtino, kad jogurtas gali būti "sveikas priedas" prie bet kokios sveikos mitybos ar valgio dėl savo įspūdingos maistinės vertės. Tačiau pirmiausia svarbu suprasti, kaip šis produktas tinka mitybai.

Jogurte yra probiotikų. Daugelyje jogurto rūšių yra "gyvų aktyviųjų kultūrų", dar vadinamų probiotikais. "Šios naudingosios bakterijos gali palaikyti sveiką žarnyno mikrobiomą, kuris siejamas su geresniu svorio valdymu ir geresniu virškinimu", - aiškino Goodsonas.

Jame gausu maistinių medžiagų. Goodson pažymėjo, kad jogurte gausu svarbiausių maistinių medžiagų, tokių kaip vitaminas D, kalcis ir B grupės vitaminai. "Kalcis gali būti svarbus reguliuojant kūno svorį ir riebalų apykaitą", - sakė ji.

Jis universalus. Jogurtą galite valgyti įvairiais būdais, o sveikų priedų galimybės yra neribotos. Naudodami uogas su natūraliu medumi arba riešutus ir sėklas kartu su jogurtu suteiksite papildomos maistinės vertės.

"Šie priedai gali padidinti skaidulinių medžiagų kiekį pusryčiuose, o tai dar labiau skatina sotumo jausmą", - aiškino Goodsonas. "Pusryčiams jogurtą galima maišyti su avižiniais dribsniais, juo gardinti viso grūdo blynus ir maišyti į kokteilius", - rekomendavo ekspertė.

Goodson teigė, kad vartojant jogurtą lieknėjant ir laikantis dietos, reikėtų rinktis nesaldintą jogurtą, kad būtų išvengta pridėtinio cukraus. Į jį taip pat reikėtų dėti riešutų, sėklų ar vaisių, kuriuose yra skaidulų ir maistinių medžiagų.

Jogurtas gali prisidėti prie svorio metimo tikslų penkiais būdais:

1. Jogurte yra daug baltymų

Jogurtas yra aukštos kokybės baltymų šaltinis, dėl kurio ilgą laiką jausitės sotūs, todėl sumažės noras užkandžiauti nesveikais užkandžiais ar persivalgyti prieš kitą valgį.

"Baltymai pasižymi sotinamuoju poveikiu. Baltymai padeda palaikyti ir auginti raumenų masę, kuri svarbi sveikai medžiagų apykaitai, - aiškino Goodsonas.

2. Mažai kalorijų.

Nesvarbu, ar pasirinksite neriebų, ar neriebų jogurtą, jūsų pasirinkimas bus gana mažai kaloringas, todėl idealiai tinka tiems, kurie nori kontroliuoti suvartojamų kalorijų kiekį.

3. Padės kontroliuoti apetitą.

Šis skanus, kreminis skanėstas taip pat padės kontroliuoti alkio hormonus. "Jogurte esantys baltymai ir riebalai padeda reguliuoti alkio hormonus, tokius kaip grelinas ir leptinas, kurie padeda kontroliuoti apetitą ir mažina norą užkandžiauti nesveiku ir kaloringu maistu", - sakė mitybos specialistė.

4. Gerina virškinimą.

Daugelyje jogurto rūšių yra gyvų probiotinių kultūrų, kurios skatina "sveiką žarnyno mikrobiomą", paaiškino Goodson. "Subalansuotas žarnyno mikrobiomas yra susijęs su geresniu virškinimu ir gali turėti įtakos svorio reguliavimui."

5. Padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Pasak ekspertės, jogurte esantis riebalų ir baltymų derinys gali padėti kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Tai sumažina netikėto energijos kritimo tikimybę ir norą pasimėgauti saldžiu ir kaloringu maistu.

Jogurto nauda

Ekspertai jau seniai žino apie jogurto naudą sveikatai. Visų pirma jie pažymėjo, kad jogurtas šiandien yra vienas populiariausių fermentuotų pieno produktų. Ir visa tai todėl, kad, be skoninių savybių, šis produktas taip pat turi teigiamą poveikį žmogaus sveikatai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder