Moksline veikla užsiimanti šeimininkė į darbą vaikšto pro „slaptas“ duris svetainės sienoje
„Mokslininkė rašo daug straipsnių, skaito, todėl kabinetas turėjo būti patogus ir dirbti sėdint prie stalo, ir pakeitus poziciją“, – pagrindinę namų biuro idėją pateikia architektė Jūratė Norkutė („Arch Design“).
Nedidelį butą atitinkančioje erdvėje įrengtas ir poilsio kambarys, nedidelė vonia, todėl čia galima apgyvendinti svečią.
J. Norkutė sako interjerą kūrusi skulptūrinių formų ir tekstūrų pagrindu – neutraliame fone komponavusi spalvotą piešinį, kuris skleidžia jaukumą. „Spintos, kiti baldai buvo suprojektuoti ant tuščio popieriaus lapo kaip skulptūrinė aplikacija, daiktų dėlionė.
Sienas palikome neutralias, kad išsiskirtų sodri mėlyna, avietinė minkštų baldų spalva“, – aiškina ji.
Biuro dekore vyraujančios natūralios medžiagos (ąžuolas, vilna, šilkas) ir gamtos motyvai (drugeliai, stilizuotos gėlės) liudija šeimininkės meilę gamtai ir kokybę.
Pagrindinis kambarys – darbo zona. Pavargus dirbti prie rašomojo stalo galima patogiai įsitaisyti ir skaityti skirtame avietiniame minkštasuolyje arba persikelti ant sofos.
Per visą sieną driekiasi baltos lentynos ir uždaros spintos.
Knygų nugarėlės yra erdvę spalvomis papildančios dekoracijos, kuriomis, kaip juokauja architektė, pasirūpino daug skaitantys užsakovai.
J. Norkutė sako, kad įrengiant šias patalpas apsieita be kardinalių pokyčių ar sudėtingų sprendimų, užteko prie jų prisitaikyti.
Daugiau galvą teko pasukti renkant korpusinius baldus.
Dėl senamiesčio nelygumų daugiausia teko padirbėti juos gaminusiems meistrams, o jai pačiai – netgi šiek tiek pagudrauti. „Sumanymas pakabinti lentynas pasirodė techniškai neįgyvendinamas, todėl panaudojome apgaulę: ant grindjuostės, po lentynomis, priklijavome veidrodį. Atrodo, kad lentynos kabo“, – atskleidžia J. Norkutė.
Rašyti komentarą