Mokslininkai išsiaiškino, kaip medžiojo senovės žmonės prieš 200 tūkstančių metų

Vokietijos Šeningene mokslininkai aptiko gerai išsilaikiusius medinius ietis. Šis sudėtingas medžioklės įrankis yra vienas seniausių, rašo „Interesting Engineering".

Pažymima, kad iš pradžių mokslininkai manė, kad įrankių amžius yra apie 300 000 ar net 400 000 metų. Tai leido manyti, kad juos pagamino Heidelbergo žmonės, kurie laikomi paskutiniais bendrais šiuolaikinių žmonių ir neandertaliečių protėviais. Tačiau naujas tyrimas pakeitė šią istoriją.

Savo tyrime mokslininkai priėjo prie išvados, kad šie mediniai ietys yra daug jaunesni, nei buvo manoma anksčiau. Šio ginklo amžius yra apie 200 000 metų. Tai rodo, kad neandertaliečiai buvo šių pažangių medžioklės ginklų kūrėjai.

„Šeningeno ietys yra tokios svarbios, nes, skirtingai nuo senesnių radinių, jos yra įtikinamas įrodymas sudėtingų medžioklės strategijų, kurios reikalavo aukštesnių kognityvinių gebėjimų ir sudėtingesnių komunikacijos, planavimo ir socialinių struktūrų“, – pasakojo Leibnico archeologijos centro mokslininkas Jarodas Hatsonas.

Leidinyje pridūrė, kad 1994 m. Šeningeno anglies kasykloje buvo rasta keletas medinių medžioklės įrankių – ietys ir dviašmenės metamos lazdos. Ietys buvo pagamintos iš eglės ir pušies.

Tyrimo metu mokslininkai naudojo amino rūgščių analizę iš sraigių kriauklių, rastų tame pačiame nuosėdų sluoksnyje kaip ir ietys iš Šeningeno. Taip jie nustatė naują, tikslesnį šių medinių medžioklės įrankių amžių.

Tyrėjai padarė išvadą, kad tuo metu žmonės medžiojo grupėmis. Šis atradimas keičia mokslininkų supratimą apie senovės žmonių kognityvinius gebėjimus ir socialinius įgūdžius.  

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder