Monika Linkytė

Monika Linkytė – apie jausmus, kurie stabdo: nenoriu meluoti ir sakyti, kad manęs tai neištinka

Jau visai netrukus dainininkė Monika Linkytė sieks sužavėti visą Europą savo angliškai atliekama daina „Stay“, į kurią darniai įsilieja lietuvių liaudies motyvai.

O apie tai, kokie jausmai apėmė antrąkart laimėjus nacionalinę dainų konkurso atranką, kuo ypatinga ši daina ir su kokiomis nepasitikėjimo problemomis susiduria, Monika atvirai papasakos jau šį sekmadienį, TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovams.

„Šią kortą laikiau trejus metus. Žinojau, kad jei kažkada dalyvaučiau „Eurovizijoje“, tai labai geras motyvas tą unikalumą traukti iš savo šaknų.

Žmonės domisi šaknimis – manau, neturėtume nuo to bėgti, o laikyti tai unikalumu, nes niekas daugiau visame pasaulyje negali to atkartoti“, – apie tai, kaip motyvas „čiūto tūto“ atsirado jos dainoje, pasakos Monika.

Unikalumo ji ieško ir ten, kur keliauja. Būdama Nepale ji ieškojo vietinių instrumentų ir domėjosi nepaliečių liaudies dainomis, nes savitumas, anot Monikos, yra labai svarbus.

Patirtys, nugulančios dainose

„Kūrybai mane įkvepia gyvenimas, patirtys, kurias kolekcionuoju, žmonės, kuriuos sutinku“, – pasakos atlikėja.

Viena tokių patirčių – savanorystė Nepale, kuri pakeitė Monikos gyvenimą ir paskatino vertinti tai, kas tikra. Prieš kelis metus ji vyko į šią šalį trims savaitėms, bet liko ten penkiems mėnesiams. Nepale ji ne tik mokė vaikus,bet ir kartu su kitais savanoriais įrengė dušą, biblioteką.

„Nepalas leido man sugrįžti į save.

Nusimesti visus šarvus, daug nereikalingo bagažo, kurio prikroviau iki tol, ir dabar būti žymiai laisviau, paprasčiau. Su tais pačiais dideliais tikslais, ta pačia didele meile muzikai, bet tiesiog lengviau“, – sakys laidoje Monika.

Atlikėja neslepia, kad iki tokio požiūrio ir pasitikėjimo savimi, jai teko nueiti ilgą kelią. Ir iki dabar, dirbti su savimi reikia kasdien.

„Man vis geriau sekasi suvaldyti šį jausmą, kuris gali labai stabdyti, plakti ir sakyti, koks tu čia netobulas, čia negerai, ir čia...

Einu į santykį su šiuo jausmu – nenoriu meluoti ir sakyti, kad manęs tai neištinka. Manau, tas atvirumas, kad esi palaužiamas, kad tave vidinis pasaulis gali blokšti į depresyvias mintis, yra, visų pirma, raktas į gerą santykį su savimi.

O tada – į gerą santykį su kitu žmogumi, nes aš nebijau būti pažeidžiama prieš jį“, – teigs Monika.

Norintys sužinoti apie kūrybinę Monikos patirtį studijuojant Londone, kaip gimė jos garsioji daina ir kas pasitinka ją namuose po koncertų, kviečiami nepraleisti jau šio sekmadienio laidos.

„Lietuvos garbė“, žydinti gėlėmis

Floristikos dizainerė Kristina Rimienė laidos žiūrovus pakvies pasižvalgyti po jos komandos kūrybinio proceso projekte „Lietuvos garbė“ užkulisius.

Laidos rubrikoje „Floristinis desertas“ žiūrovai išvys, kiek komandų ir žmonių darniai dirbdami kūrė projekto grožį bei kaip jiems sekėsi įgyvendinti K. Rimienės floristines mintis.

Jų sukurtos dekoracijos užpildė ne vieną renginio erdvę, kurių svarbiausioji – foto sienelė. Ji dekoruota gerberomis, chrizantemomis, šparago žaluma, dažytu ruskusu, atkartojančiomis Lietuvos trispalvę.

Viso projekto dekoravimui panaudoti net 4500 žiedų ir žalumos.

Organizatorių nuotr.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais, 10 val. per TV3!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder