Motociklų sezonas prasidėjo: ką svarbu žinoti?

Sušilus orams motociklų vairuotojai naujam sezonui ima ruošti savo transporto priemones – vienas svarbių aspektų, kuo svarbu pasirūpinti prieš riedant į gatves –  tinkama apšvietimo sistemos priežiūra. Pasak ekspertų, net dėl vienos perdegusios lemputės neretai gali tekti kreiptis į servisą bei atlikti pakartotinę patikrą techninio aptarnavimo centre. Ką reikia žinoti, norint tinkamai pasirūpinti motociklų apšvietimu ir kokių dažniausiai vairuotojų daromų klaidų vengti?

Tinkamai įvertinkite savo įgūdžius. Nors daugeliu atvejų patys motociklų vairuotojai sugeba pasikeisti perdegusias žibintų lemputes, tačiau neretai dėl specifinių žibintų konstrukcijų vairuotojams tenka kreiptis ir į servisus: „Vairuotojams, kurie nepasitiki savo turimais įgūdžiais, tokiu atveju visuomet geriau rinktis profesionalų pagalbą ir pasinaudoti mechanikų paslaugomis“, – patarimais dalijasi „Philips“ apšvietimo sprendimus Lietuvos rinkai pristatanti WiolettaPasionek.

Atsižvelkite į gamintojų rekomendacijas. Motociklų žibintams skirtas lemputes rinkitės ir naudokite tik tų parametrų, kuriuos rekomenduoja motociklų gamintojai, nes skirtingo stiprumas turi įtakos produkto veikimui. „Esant per silpnam šviesos kiekiui, lemputė neskleis pakankamai šviesos, todėl transporto priemonė bus prasčiau matoma kelyje, o pasirinkta per daug galios turinti lemputė gali sukelti papildomų problemų motociklo akumuliatoriaus veikimui, pagreitinti jo išsikrovimą“, – dažną vairuotojų daromą klaidą įvardija W. Passionek.

Nenaudokite automobilių lempučių. Dažnai pamirštama, kad jog motociklams lemputes reikėtų rinktis skirtas būtent šiai transporto priemonei, o ne automobiliams – dviratėms transporto priemonėms tenka didesni bei dažnesni smūgiai bei perkrovos, o tai turi įtakos jų tarnavimo laikui ir kelio apšvietimo efektyvumui. Pavyzdžiui, dažnai apšvietimo sprendimus pristatantys prekių ženklai motociklams skirtų lempučių pavadinimuose naudoja skirtingus užrašus, žymėjimus –  „Philips“ naudoja žymėjimą „moto“, o ant pakuotės taip pat galima matyti užrašą „Vibracijai atsparus 10 G“. 

Įvertinkite vairavimo sąlygas. Norint turėti tinkamą dviratės transporto priemonės apšvietimą, labai svarbu įvertinti kasdienio naudojimo sąlygas: „Vairuotojams, daugiausiai važinėjantiems mieste, bus reikalingas kitoks apšvietimas, nei tiems, kurie leidžiasi į tolimesnes keliones. Šiandien rinkoje galima rasti lempučių, kurioms būdingas oranžinis spindesys, ypač tinkamas važinėjantiems mieste, kiti sprendimai nukreipti į baltos spalvos ryškumą, kuomet balta šviesa panaši į  ksenoninę šviesą – tai pabrėžia motociklo dizainą. Tuo tarpu, tokios lemputės kaip, pavyzdžiui, „X-tremeVision“ (H4 ir H7), užtikrina optimalų matomumą važiuojant tamsoje“, – apie išskirtinius motociklų lempučių parametrus pasakoja „Philips“ atstovė. Šiandien rinkai pristatomų lempučių temperatūra siekia net iki 3700 K, o tai  vairuotojams užtikrina geresnį matomumą kelyje ir saugesnį vairavimą, be to šiuolaikinių sprendimų išskirtinumas – ilga eksploatacijos trukmė, siekianti vidutiniškai iki 400 valandų.

Nepamirškite pagalbinių lempučių. Svarbu pasirūpinti ne tik tinkamu priekinių žibintų apšvietimu, bet ir pagalbinių lempučių veikimu – reikalinga reguliariai tikrinti stovėjimo žibintus, posūkio rodiklių, STOP arba valstybinių numerių ženklų apšvietimą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder