NASA siunčia dirbtinius moterų kūnus į Mėnulį, kad ištirtų radiacijos riziką

Helga ir Zohar išsiruošia į kelionę aplink Mėnulį, vykdydamos svarbią misiją, kurios metu pirmą kartą matuojama radiacijos rizika moterims astronautėms, - skelbia gizmodo.com.

Pora yra manekenai, sumodeliuoti pagal suaugusios moters kūną.

Misijos "Artemis 1", kurios metu "Orion" kapsulė be įgulos keliaus į Mėnulį ir atgal, metu vienas iš manekenų bus aprengtas naujai sukurta apsaugos nuo radiacijos liemene.

Helga ir Zohar, kaip jos vadinamos, bus ne vienos, nes prie jų prisijungs trečias manekenas, kuris rinks duomenis apie skrydžio pagreitį ir vibracijas.

Planuojama, kad "Artemis 1" pakils vėliau šiais metais.

Programos "Artemis" tikslas - pirmą kartą po daugiau nei 50 metų grąžinti žmones į Mėnulį, tačiau šį kartą kosmoso agentūra pažadėjo, kad ant dulkėto Mėnulio paviršiaus nusileis pirmoji moteris.

Atrodo, kad moterys labiau rizikuoja patirti žalingą kosminės spinduliuotės poveikį, todėl joms nustatyti kitokie radiacijos ribiniai lygiai nei jų kolegoms vyrams.

Vyrų ir moterų radiacijos poveikio tyrimai rodo didesnę tikimybę, kad moterys susirgs vėžiu, o kitais tyrimais nustatyta, kad kosminė spinduliuotė gali paveikti moterų reprodukcinę sveikatą.

Archyvų nuotr.

Abu maketai prieš gabenimą. Nuotrauka: DLR .

Nepaisant to, tyrimų apie skirtingus abiejų lyčių radiacijos matavimus buvo atlikta nedaug arba visai nebuvo.

Tačiau dabar, kai NASA ruošiasi ne anksčiau kaip 2025 m. į Mėnulį išsiųsti astronautes moteris, kosmoso agentūra ieško būdų, kaip sušvelninti kosminės spinduliuotės poveikį savo įguloms ilgos trukmės kelionėje.

Manekenai Helga ir Zohar yra Vokietijos aerokosminio centro (DLR) sukurto MARE eksperimento dalis.

Eksperimento metu bus naudojamos dvi identiškos moters kūno atvaizdai, kad būtų ištirtas radiacijos poveikis per "Artemis 1" misijos skrydį, kuris gali trukti iki šešių savaičių.

Artemis 1" parengs dirvą "Artemis 2" misijai, kurios metu "Orion" kapsulė su tikrais žmonėmis skris į Mėnulį ir atgal (be nusileidimo), galbūt jau 2024 m.

Keliaudami erdvėlaiviu "Orion" į Mėnulį, Helga ir Zoharas bus veikiami atšiaurios kosmoso aplinkos.

Manekenai jau atvyko į NASA Kenedžio kosmoso centrą Floridoje, kur likus maždaug keturioms savaitėms iki numatyto paleidimo bus pritvirtinti prie erdvėlaivio "Orion".

NASA toliau ruošia savo kosminę paleidimo į kosmosą sistemą (SLS) misijai, kuri, kaip tikimasi, startuos vėliau šią vasarą.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder