Nuo plaukų slinkimo padės tradicinės liaudiškos priemonės ir čemerių vanduo

Su slenkančių ir retėjančių plaukų problema susiduria tiek vyrai, tiek moterys. Parduotuvių lentynos linksta nuo įvairiausių kosmetikos priemonių, skatinančių plaukų augimą. Deja, bet net ir brangiausi cheminiai gaminiai neretai nesuteikia norimo efekto. Todėl vis dažniau atsigręžiama į praeityje naudotas ir laiko patikrintas natūralias grožio priemones.

Seniau ilgakasės lietuvaitės savo vešlias garbanas puoselėdavo natūraliais liaudiškais būdais – šukuodavo plaukus ir masažuodavo galvos odą kraujotaką skatinančiomis natūraliomis priemonėmis, pavyzdžiui, čemerių vandeniu. Ši tradicinė žolelių tinktūra, nuo seno naudota galvos parazitams naikinti, pasižymi plaukų slinkimą stabdančiu ir jų augimą skatinančiu poveikiu.

Naudojo tik natūralius būdus ir medžiagas

Ar vartydami senus šeimos albumus nesusimąstėte, kaip mūsų močiutės užsiaugindavo tokias ilgas, juosmenį siekiančias kasas? Juk plaukų auginimą skatinančių serumų, kaukių, kondicionierių, šampūnų nebuvo. Senovėje plaukus žmonės prižiūrėdavo naudodami natūralias, laiko patikrintas liaudiškas priemones.

Kovojant su plaukų slinkimu ir plikimu svarbų vaidmenį atlieka galvos masažas. Tai itin efektyvus būdas skatinti plaukų augimą. Masažuojant galvos odą pagerinama kraujotaka, suaktyvinami plaukų folikulai, išvalomos riebalinės liaukos.

Stenkitės galvos odą masažuoti kuo dažniau, jei tik įmanoma – nors ir kiekvieną vakarą. Masažuoti patariama palenkus galvą žemyn, nes taip dar labiau skatinama kraujotaka. Masažuoti galvos odą galite šukuojant plaukus įvairiomis kryptimis. Šukavimas taip pat suaktyvina kraujotaką ir padeda greičiau augti plaukams, stabdo jų slinkimą. Tačiau labai svarbu – taisyklingas šukavimas.

Nepamirškite, kad neatsargus šukavimas gali pažeisti plauko struktūrą – plaukus reikėtų pradėti šukuoti ne per visą ilgį, bet nuo plaukų galų. Ir tik po to šukuoti nuo viršaus iki vidurio. Rinkitės šukas iš plaukus tausojančių natūralių medžiagų, medines šukas ar šepečius su natūraliais šerno šeriais.

Laiko patikrintas čemeryčių vanduo

Mūsų močiučių laikais žmonės, norėdami sustabdyti plaukų slinkimą ir paskatinti augimą, prieš plaunant galvą įmasažuodavo galvos odą čemerių vandeniu. Šį senovinį preparatą dabar daugelis žino kaip veiksmingą priemonę nuo utėlių ir visiškai pamiršo kitas gerąsias šio augalo savybes. Tačiau visai be reikalo. Čemerių šakniastiebių ir šaknų tinktūrą mūsų seneliai naudojo visai ne galvos parazitams naikinti.

Naudojant čemerių vandenį plaukai ima augti sparčiau dėl kraujotaką aktyvinančio poveikio. Plaukų folikulai geriau ir greičiau aprūpinami reikiamomis medžiagomis, todėl naudojant šį žolelių užpilą galima pasiekti puikių rezultatų, kokių nepavyksta su cheminiais gaminiais.

Čemerių vandenį naudoti išties paprasta – tereikia kaskart prieš plaunant galvą įmasažuoti į odą. Palikti valandai ar dviem ir perplauti šampūnu. Bekvapė žolelių tinktūra nesukelia nemalonių pojūčių. Čemerių vandenį taip pat galima naudoti kaip naminių plaukų kaukių sudedamąjį komponentą. Šaukštelį žolelių užpilo sumaišyti su medumi, aliejumi, kiaušinio tryniu.

Be to, šis natūralus žolelių preparatas nuo seno naudojamas ne tik kaip plaukus tausojanti ir jų augimą skatinanti natūrali priemonė. Čemerių vanduo yra puikus būdas atsikratyti pleiskanų.

Plaukus po trinkimo visada išskalaukite drungnu vandeniu. Karštas vanduo sausina ir atidaro plauko žvynelį, dėl to plaukas lengvai pasiduoda neigiamam aplinkos poveikiui, o vėsesnis vanduo padeda užverti plauko folikulus ir taip juos apsaugo.

Ištrinkus galvą reikėtų leisti plaukams išdžiūti natūraliai, nenaudoti plaukų džiovintuvo, plaukų tiesintuvų ar žnyplių, kurių mūsų močiutės nenaudojo ir neturėjo. Stenkitės karštas priemones kuo dažniau pamiršti ir jūs.

Kitas taip pat svarbus dalykas, kurį mes neretai pamirštame rūpindamiesi savo plaukais – plaukų aksesuarai. Jei mėgstate plaukus rišti, venkite stipriai veržiančių gumyčių ir segtukų, nes taip suprastėja kraujotaka, o įtemptų plaukų svogūnėliai neaprūpinami reikiamomis medžiagomis, todėl plaukai ne tik lėčiau auga, bet ir dažniau lūžinėja, skilinėja.

Tiesa, mūsų močiučių laikais moterys vengdavo būti palaidais plaukais – jos pindavo savo ilgas kasas net eidamos miegoti. Supinti plaukai mažiau veliasi ir lūžinėja. Jei yra galimybė, miegoti reikėtų ant šilkinių pagalvės užvalkalų, taip plaukai saugomi nuo trinties į šiurkščią pagalvę. Plaukus taip pat reikėtų saugoti ir nuo didelių šalčių, vėjo, taip pat ir tiesioginių saulės spindulių, karščio.

Todėl tiek žiemą, tiek vasarą savo ilgas kasas patartina saugoti po kepure ar kitokiais galvos apdangalais.

Jei šiais laiko patikrintais liaudiškais patarimais vadovausitės nuoširdžiai, teigiamus rezultatus pastebėsite jau po mėnesio.

Plaukų slinkimas   © Shutterstock nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder