Profesionalus barberis Jurgis Trukšinas sako, kad barzdą svarbu tinkamai prižiūrėti ir namuose: rinktis specialias priemones, drėkinti. O kad gražią barzdą išlaikyti būtų dar paprasčiau – reguliariai lankytis ir pas specialistus.
Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vyrams skirtos higienos ir grožio priemonės sulaukia didelio pirkėjų susidomėjimo.
„Skutimosi putos, peiliukai, įvairiausi šampūnai, dušo želės, veido ar kūno kremai, dezodorantai bei kondicionieriai tarp pirkėjų populiarūs išlieka ištisus metus.
Norėdami, kad sau tinkamų prekių rastų kiekvienas, esame paruošę gausų įvairių populiarių prekės ženklų asortimentą“, – sako V. Budrienė.
Vyrų salone „Red Light Barbers“ dirbantis Jurgis Trukšinas sako, kad barzdą kiekvienas turi prižiūrėti taip pat kruopščiai, kaip ir kitas savo kūno dalis. Todėl norint, kad barzda būtų tvarkinga ir graži, svarbu įsigyti tinkamas priemones.
„Pirmas dalykas, kurį turėtų įsigyti kiekvienas barzdos savininkas – specialus šampūnas. Vieni jų yra išskalaujami, kiti – ne. Tačiau nepriklausomai nuo to, kokį šampūną rinksitės, jį naudoti būtina, nes šampūnai išplauna odą, išvalo barzdą, suminkštiną plauką.
Dar viena svarbi priemonė – specialus barzdos aliejus. Jis suminkština ir pamaitina tiek pačią barzdą, tiek odą po ja. O kadangi oda po barzda yra linkusi labiau sausėti, niežėti, aliejus ją pridrėkina.
Taip pat patarčiau naudoti ir vašką, kuris ne tik formuoja barzdą, bet ir šiek tiek pamaitina plauką“, – sako barberis.
J. Trukšinas pabrėžia, kad kasdien šių priemonių naudoti nereikia. O tai, kaip dažnai jų jums prireiks, priklauso nuo barzdos ilgio ir žmogaus poreikio.
Pavyzdžiui, barzdą plauti šampūnu ir tepti aliejais jis pataria 2–3 kartus per savaitę. Barberis su „Iki“ dalijasi ir dar keliais naudingais barzdos priežiūros patarimais.
5 barberio patarimai
Teisingai išsirinkite priemones. Renkantis priemones barzdai dėmesį reikėtų atkreipti į kvapą. Kiekvienas žmogus yra jautrus skirtingiems kvapams. Kitas dalykas – įvairiausių priemonių konsistencija, patogumas naudoti.
Pavyzdžiui, jeigu barzdai tvarkyti norite skirti mažiau laiko, rinkitės nenuplaunamą šampūną. Šis variantas puikiai tiks ir kelionėms. Jeigu laiko galite skirti daugiau – naudokite skalaujamą.
Šukos su formelėmis. Pradedantiesiems barzdų augintojams arba tiems, kurie barzdas nori pradėti tvarkytis ir patys, svarbu įsigyti tinkamas šukas, kurios turi formelę.
Pasak J. Trukšino, jas prisidėjus prie žando aiškiai matysis barzdos linija, kurią dažniausiai paformuoti ir reikia. Tam, kad žmogus formuodamas barzdą jaustųsi vis drąsiau, šukos su formelėmis padeda pasiekti geriausią rezultatą.
Dar viena puiki priemonė, ypatingai ilgesnei barzdai – barzdos šepetys. Svarbu išsirinkti tokį, kuris nepeštų plaukų ir nebraižytų odos, todėl J. Trukšinas pataria rinktis šepetį su šerno plaukais.
Naudokitės barzdaskutėmis. Jautresnės odos savininkams barberis rekomenduoja įsigyti barzdaskutę. Bazdaskutė padeda pasiekti panašų rezultatą, kaip skutimosi peiliukai, tačiau mažiau dirgina odą.
Reguliariai lankykitės pas profesionalus. Tam, kad barzda visada atrodytų tvarkinga, pas profesionalus, pasak J. Trukšino, barzdą reikėtų patvarkyti kas 3 savaites.
Jeigu barzda pakankamai ilga – ją tvarkyti galima ir kartą per mėnesį. Palaikant tokį režimą barzdą bus paprasta susitvarkyti ir patiems, namuose.
Iš bėdos – paprastas šampūnas bei kondicionierius. Nors J. Triukšinas visuomet rekomenduoja rinktis specialius barzdoms skirtus šampūnus bei kondicionierius, iš bėdos barzdą išplauti galima ir paprastu šampūnu.
Visgi, reikėtų stebėti, kaip į skirtingas priemones reaguoja oda ir barzdos plaukai.
Rašyti komentarą