Patikėkite – viskas tik į gera!
Kartokite šias frazes.
1. Turiu teisę šiek tiek paverkti, bet greitai vėl juoksiuosi.
Kad ištvertumėte sielvartą, susitaikytumėte su nesėkmėmis, klaidomis ir sunkumais, labai svarbi emocinė iškrova. Niekada nevaržykite savęs ir nesijauskite kalti dėl to, kad jaučiatės prislėgti ar jums trūksta jėgų.
Bet svarbu prisiminti, kad tokia savijauta ir poreikis „pažvelgti mūsų demonams į akis“ neturi užsitęsti.
Kad priimtumėte tai, kas nutiko, kad galėtumėte judėti į priekį, pakeisti situaciją ir save, turite paverkti ir parefleksuoti dėl savo problemų.
2. Žmogus, geriausiai galintis padėti man ištverti sunkumus, – aš pats.
Jus gali supti geri draugai, jautrus partneris ir mylinti šeima, kurie visada jumis pasirūpins, tačiau turite sugebėti patys įveikti šiuos sunkumus.
Be valios, energijos, vilties jums bus labai sudėtinga išeiti iš tamsaus kambario, į kurį pakliuvote. Klausykitės aplinkinių, priimkite jų pagalbą, bet vėliau turėsite patys paleisti sunkumų įveikimo procesą.
3. Negaliu pakeisti aplinkybių, bet galiu pakeisti savo požiūrį į jas.
Yra dalykų, kurių neįmanoma išvengti: praradimai, ligos, išsiskyrimas, nutrūkę santykiai…
Niekas negali 100 procentų kontroliuoti šių sunkumų ir aplinkybių, kurių kartais gyvenimas mums negaili. Tačiau tik mes esame atsakingi už savo mintis.
„Negaliu“ mus visiškai sustingdo ir sukelia tik neigiamas emocijas. O „aš galiu“ visiškai pakeičia mūsų nuotaiką ir padeda rasti naujų jėgų.
4. Pradėsiu gyventi, kai peržengsiu per savo baimes.
Komforto zona – nematoma erdvė, kuri mus supa ir suteikia saugumo bei situacijos kontrolės jausmą.
Tačiau kai išgyvename sunkumus ir negandas, jaučiame, kad šios nematomos sienos griūva, padarydamos mus visiškai bejėgius. Turime nugalėti šią baimę ir išeiti už mus supančio jaukaus kokono ribų.
Jeigu bijote netgi pagalvoti apie tai, kas jums nutiks, kai peržengsite šią liniją, iš pradžių priimkite tai, kas nutiko, o tada priminkite sau, kad gyvenimas tęsiasi. Pirmyn!
5. Kiekvieną dieną turiu rūpintis savo ramybe ir vidine harmonija.
Rūpinatės savo dieta, svoriu, lankotės pas gydytoją ir tikrinatės sveikatą. Nuolat galvojate ir rūpinatės artimaisiais, galbūt vakarais be jėgų krintate į lovą.
Dabar paklauskite savęs, kada paskutinį kartą pagalvojote apie savo jausmus, poreikius ir vidinį pasaulį?
Naudinga užduoti sau šį klausimą kiekvieną dieną. Jeigu mūsų prioritetas – kitų žmonių poreikiai, pradedame prarasti save.
Jeigu susikoncentruojamės ties materialiais dalykais, bandydami jų sukaupti arba gauti, pamirštame iš tiesų svarbius dalykus – savo laimę, visumą.
Ir nepamirškite, kad gyvenimas bėga ir nuolat keičiasi!
O mes – šio judėjimo dalis.
Rašyti komentarą