Emerita Norkeliūnė

Populiarioji Emerita Norkeliūnė džiaugiasi įsigijusi poilsio namučius Kipre: prie Baltijos blogas oras ir niūruma, o kainos auga

Kur dėti santaupas: slėpti namuose, saugoti banke ar investuoti? Tokie ir panašūs klausimai šiomis dienomis kyla daugeliui. Jau šį vakarą LNK laidoje „KK2 Penktadienis“ žinomi žmonės dalinsis savo finansiniais receptais. Štai grožio paslaugų specialistė Emerita Norkeliūnė kaip tik šiomis dienomis džiaugiasi įsigijusi, kaip pati sako, „poilsio namučius Kipre“.

Prieš tai ji turėjo apartamentus Palangoje. Tačiau lietuviškasis pajūris Emeritą nuvylė: oras labai dažnai, blogas, o veikti nėra ką. Todėl moteris stebisi, kad nepaisant to, jog prie Baltijos – niūruma, lietus ir nuobodulys, būstų kainos – milžiniškos ir vis dar auga.

Tuo metu Kipre – visai kita situacija. Atostogauti ten galima ištisus metus, aplink apartamentus – ir jūra, ir baseinai, ir restoranai, o kainos – daug mažesnės nei Lietuvoje. „Dabar gailiuosi, kad apartamentus pirkome tik šiemet.

Nes prieš dvejus metus būtume galėję nusipirkti dvejus“, – apgailestauja Emerita, kuri jau labai greitai vasara galės džiaugtis ištisus metus.

Vienas garsiausių Lietuvos modelių Simona Starkutė prisimins savo įspūdingas finansines patirtis. Būdama vos 20–ties, iš banko ji paėmė milžinišką paskolą – 1 milijoną 300 tūkstančių litų ir įsigijo 2 butus Vilniaus senamiestyje. Vieną iš butų planavo parduoti, tačiau atėjo 2008-ųjų krizė ir... niekas nieko nebepirko.

Tuomet per mėnesį Simona mokėjo 7000 litų palūkanų, o per 10 metų atidavusi paskolą bankui buvo sumokėjusi apie 2 milijonus litų!

Investuotojas Ilja Laursas neslėps: jam labai gaila, kad lietuvių finansinis raštingumas – itin menkas. Daugelio žmonių supratimas kaip apsaugoti pinigus apsiriboja nekilnojamojo turto pirkimo reikalais. I.Laursas įsitikinęs: būtent dėl žinių trūkumo nemažai žmonių per gyvenimą praranda apie 50 procentų savo pajamų.

Kur investuoja pats I.Laursas ir ką pataria daryti kitiems? Kaip taupo verslininkas Andrius Šedžius ir kodėl investicijas į nekilnojamąjį turtą užsienyje jie vadina vienomis rizikingiausių?

Archyvų nuotr.

Apie kainas, išlaidas bei investicijas – jau šį vakarą, 19.30 val., LNK laidoje „KK2 Penktadienis“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder